سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

کشف مشکل در به خواب رفتن عمیق

 

 خواب

 

دانشمندان از دانشگاه پزشکی  هاروارد و دانشگاه در دانشکده علوم پزشکی بوفالو ادعا می کنند که “گره خواب” در مغز پستانداران که مسئول خواب عمیق است را کشف کرده اند.

 

این گروه دریافتند که یک نورون خاصی در ساقه مغز وجود دارد که باعث انتقال دهنده عصبی که مسئول القا خواب عمیق است میشوند.

 

این گروه دریافتند که یک نورون خاص در منطقه (parafacial ) ساقه مغز است  (PZ) که باعث می شود که انتقال دهنده عصبی گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) که مسئول  القا خواب عمیق است تحریک شود. بعد، آنها بررسی کردند که آیا امکان  کنترل با تعویض این سلول های عصبی وجود دارد یا خیر؟

 

کریستل انکلت  فوق دکترا در دانشگاه پزشکی هاروارد می گوید:  ” با این ابزار ها و این روشهای مولکولی جدید اجازه می دهند تا کنترل بی سابقه ای بیش از عملکرد مغز در سطح سلولی  داشته باشند “.

 

او توضیح می دهد:

“قبل از اینکه این ابزار توسعه داده شوند، ما اغلب از’تحریک الکتریکی’ برای فعال سازی یک منطقه استفاده میکردیم اما مشکل این است که انجام این کار همه چیز را حتی مناطق اطراف آن را لمس نمیکرد این شد یک رویکرد پتک طراحی شود.

 

“هنگامی که ما در سلول های عصبی( GABA ) گابا در نقطه  PZ  حیوانات  تحریکاتی را اعمال کردیم حیوان  بدون استفاده از آرام بخش ها و یا کمک های خواب به سرعت به خواب عمیق فرو می رفت.

 

اما تحقیقات بیشتری می خواهد تا مکانیسم سلول های عصبی خواب بررسی  شوند.

 

با این حال، اگر چه گزارش تیم در تلاش خود برای تغییر این گره خواب موفقیت  امیز بوده است اما انها  اشاره کردند که ارتباط بین این سلول های عصبی خواب و  دیگر مناطق مغز نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

منبع:

medicalnewstoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: