کشف مشکل در به خواب رفتن عمیق

 

 خواب

 

دانشمندان از دانشگاه پزشکی  هاروارد و دانشگاه در دانشکده علوم پزشکی بوفالو ادعا می کنند که “گره خواب” در مغز پستانداران که مسئول خواب عمیق است را کشف کرده اند.

 

این گروه دریافتند که یک نورون خاصی در ساقه مغز وجود دارد که باعث انتقال دهنده عصبی که مسئول القا خواب عمیق است میشوند.

 

این گروه دریافتند که یک نورون خاص در منطقه (parafacial ) ساقه مغز است  (PZ) که باعث می شود که انتقال دهنده عصبی گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) که مسئول  القا خواب عمیق است تحریک شود. بعد، آنها بررسی کردند که آیا امکان  کنترل با تعویض این سلول های عصبی وجود دارد یا خیر؟

 

کریستل انکلت  فوق دکترا در دانشگاه پزشکی هاروارد می گوید:  ” با این ابزار ها و این روشهای مولکولی جدید اجازه می دهند تا کنترل بی سابقه ای بیش از عملکرد مغز در سطح سلولی  داشته باشند “.

 

او توضیح می دهد:

“قبل از اینکه این ابزار توسعه داده شوند، ما اغلب از’تحریک الکتریکی’ برای فعال سازی یک منطقه استفاده میکردیم اما مشکل این است که انجام این کار همه چیز را حتی مناطق اطراف آن را لمس نمیکرد این شد یک رویکرد پتک طراحی شود.

 

“هنگامی که ما در سلول های عصبی( GABA ) گابا در نقطه  PZ  حیوانات  تحریکاتی را اعمال کردیم حیوان  بدون استفاده از آرام بخش ها و یا کمک های خواب به سرعت به خواب عمیق فرو می رفت.

 

اما تحقیقات بیشتری می خواهد تا مکانیسم سلول های عصبی خواب بررسی  شوند.

 

با این حال، اگر چه گزارش تیم در تلاش خود برای تغییر این گره خواب موفقیت  امیز بوده است اما انها  اشاره کردند که ارتباط بین این سلول های عصبی خواب و  دیگر مناطق مغز نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

منبع:

medicalnewstoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *