کشف ماده جدید در افزایش تراکم استخوان

انگور و آب آن  تراکم استخوان ستون فقرات را افزایش میدهد

 

شراب قرمز

 

 

تحقیقات نشان می دهد  که رسوراترول موجود در انگور و آب آن  تراکم استخوان ستون فقرات  را در مردان مبتلا به سندرم متابولیک تحریک  میکند.

 

محققان در بیمارستان دانشگاه آرهوس در آرهوس ، رسوراترول که یکی از یک گروه از ترکیبات گیاهی شناخته شده به عنوان پلی فنول می باشد و همچنین در آجیل یافت می شود، دارای خواص ضد التهابی  است را مورد بررسی  قرار داده اند این ماده  به محافظت در برابر از دست دادن استخوان در موش  می پردازد .

 

پژوهشگر ماری ارنستراپ گفت: ” که این مطالعه برای اولین بار به فاش رسوراترول  به عنوان یک داروی ضد پوکی استخوان در انسان است  پرداخته و یافته ها نشان می دهند که ترکیب این ماده می تواند  سلول های تشکیل شده استخوان  در بدن را تحریک کند.

 

وی افزود: ” مصرف در چهار ماه با دوز بالا رسوراترول ،  بهبود قابل توجهی در دانسیته مواد معدنی استخوان در ستون فقرات و سطح بالا از فسفاتاز قلیایی تشکیل استخوان استخوان مارکر دیده شد.

 

وی  ادامه داد که این نتایج دلگرم کننده است و تحقیقات بیشتری برای ارزیابی اینکه آیا این اثرات محافظتی استخوان در جمعیت های در معرض خطر استئوپروز در طول دوره درمان طولانی مدت رخ می دهد مورد نیاز است.

این مطالعه در مجله انجمن غدد درون ریز از غدد بالینی و متابولیسم منتشر شده است.

 

منبع:

.medindia.net/news

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x