کدام گروه عصبانی تر هستند ؟ زنان یا مردان؟

عصبانیت زنان و مردان

 

 

شاید اولین پاسخی که به ذهنتان می رسد که مردان بیشتر از زنان عصبانی میشوند و دعوا به راه میندازند و ریشه در آقایان بیشتر قابل قبول است به طور مثال در تربیت کودکان هم به چنین موضوعی بیشتر اشاره میشود که پسر که نباید گریه کند ،پسرها قوی تر هستند و…

در تحقیقات نشان داده شده که هر دو جنس زن و مرد عصبانی میشوند اما به شدت آنها پرداخته نشده است و به دنبال کنترل خشم به مشاوره مراجعه می کنند.

 

در مطالعات اخیر که بر روی 1800 شرکت کننده در آمریکا در گروه سنی 18 تا 24 انجام شده است نشان داده است که زنان در بیان خشم،فریاد زدن و تغییرات خلق و خو فراوانی بیشتری نسبت به مردان داشته اند.

 

و نشان داده اند که حفظ و کنترل عصبانیت در مردان 15 % بیشتر از زنان بوده است و بیشتر این تفاوت ها در ظاهر عصبانیت و نحوه ابراز آن بوده است . در گزارشات دیگر نشان داده اند که در بیان عصبانیت هیچ تفاوت جنسیتی وجود ندارد و تنها در بیان و شدت عصبانیت خانم ها بیشتر از آقایان هستند.

 

و اگر قرار باشد به صورت جزئی تر بنگریم شدت عصبانیت های زنان نسبت به مردان بیشتراست .بدون شک به دلیل فعالیت های زیاد زنان در منزل و یا در محل کار و مسئولیت زیادی که زنان هم به عنوان مادر و تربیت فرزندان و تحصیل آنها بر عهده دارند وهم به عنوان همسر ایفا می کنند آنها را زودرنج تر و عصبانی تر می کند و بر همین اساس می تواند شدت عصبانیتشان را افزایش دهد.

 

 

منبع:

psychologytoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *