کدئین می تواند سردرد را افزایش دهد!

 شما باید داروهای ضد افسردگی رابرای همیشه استفاده کنید داروهای ضد افسردگی به عنوان یک راه حل بلند مدت برای افراد مبتلا به افسردگی عمل می کند. طول زمان برای درمان از فردی به فرد بر اساس شدت اختلال و تجویز درمان های اختصاصی متفاوت است. بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی مجبور به مصرف دارو برای همه زندگی خود هستند. به همین دلیل روان درمانی اغلب به عنوان یک درمان انتخابی همراه با دارو پیشنهاد میشود.

طبق یافته های جدید محققان که در مجله دانش روزانه چاپ شده است؛مصرف کدئین می تواند حساسیت به درد را افزایش دهد.

بسیاری از بیمارانی که بصورت طولانی مدت از فرآورده های حاوی کدئین استفاده می کردند افزایش درد را گزارش داده اند و این موضوع خود سرآغازی شد بر بررسی اثر کدئین روی درد مزمن.

در تحقیقات انجام شده مشخص شد که کدئین به اندازه مورفین درد را کنترل نمی کند ولی در طولانی مدت می تواند به اندازه مورفین باعث افزایش حساسیت به درد شود.در واقع افرادی که بصورت طولانی مدت از فرآمورده های حاوی کدئین استفاده می کنند ،پس از مدتی مجبورند دوز داروی مورد نیاز خود را به مرور افزایش دهند تا همان نتیجه درمانی را بگیرند.

بنابراین بنظر می رسد که استفاده دراز مدت از فرآورده های کدئین نه تنها اثر مفید چندانی ندارد که باعث افزایش درد نیز می شود.و این موضوع برای افرادی که سردرد مزمن دارند بارزتر است.

نتایج این تحقیق درسال 2013 درکنگره بین المللی سردرد در بوستون ارائه شده است.

بطور کلی توصیه انجمن سردرد آمریکا اینست که برای درمان سردرد مزمن از استفاده از مسکن ها و خصوصا مسکن های مخدر اجتناب شود.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *