سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

کدئین می تواند سردرد را افزایش دهد!

 شما باید داروهای ضد افسردگی رابرای همیشه استفاده کنید داروهای ضد افسردگی به عنوان یک راه حل بلند مدت برای افراد مبتلا به افسردگی عمل می کند. طول زمان برای درمان از فردی به فرد بر اساس شدت اختلال و تجویز درمان های اختصاصی متفاوت است. بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی مجبور به مصرف دارو برای همه زندگی خود هستند. به همین دلیل روان درمانی اغلب به عنوان یک درمان انتخابی همراه با دارو پیشنهاد میشود.

محتوای صفحه (قابل کلیک)

طبق یافته های جدید محققان که در مجله دانش روزانه چاپ شده است؛مصرف کدئین می تواند حساسیت به درد را افزایش دهد.

بسیاری از بیمارانی که بصورت طولانی مدت از فرآورده های حاوی کدئین استفاده می کردند افزایش درد را گزارش داده اند و این موضوع خود سرآغازی شد بر بررسی اثر کدئین روی درد مزمن.

در تحقیقات انجام شده مشخص شد که کدئین به اندازه مورفین درد را کنترل نمی کند ولی در طولانی مدت می تواند به اندازه مورفین باعث افزایش حساسیت به درد شود.در واقع افرادی که بصورت طولانی مدت از فرآمورده های حاوی کدئین استفاده می کنند ،پس از مدتی مجبورند دوز داروی مورد نیاز خود را به مرور افزایش دهند تا همان نتیجه درمانی را بگیرند.

بنابراین بنظر می رسد که استفاده دراز مدت از فرآورده های کدئین نه تنها اثر مفید چندانی ندارد که باعث افزایش درد نیز می شود.و این موضوع برای افرادی که سردرد مزمن دارند بارزتر است.

نتایج این تحقیق درسال 2013 درکنگره بین المللی سردرد در بوستون ارائه شده است.

بطور کلی توصیه انجمن سردرد آمریکا اینست که برای درمان سردرد مزمن از استفاده از مسکن ها و خصوصا مسکن های مخدر اجتناب شود.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: