تاثیر ژنتیک بر مو

ژنتیک و مو0

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا موهایتان سفید می شود؟ محققان دریافته اند که کاهش تدریجی تولید ملانین – رنگدانه هایی که باعث رنگ دادن به مو می شوند – باعث سفید شدن موها می شود. اما آنها نمی دانند که چه چیزی باعث کاهش تولید ملانین می شود و چه عاملی باعث به وجود آمدن تفاوت بین گروه های مختلف می شود. اکنون طی تحقیقاتی که بر روی بیش از 6000 نفر در امریکای لاتین انجام شد، محققان 18 ژن را شناسایی کردند که به نظر می رسد بر روی ویژگی های مو، از جمله سفید شدن آن، تاثیر می گذارند. ژن مربوط به سفید شدن مو تنها در افراد دارای اصل و نسب اورپایی یافت شد که در ابتدا این ژن با رنگ مو در ارتباط بوده است.

محققان می گویند این یافته ها به پیش بینی ها در مورد ژنتیک کمک می کند، به علاوه در یافتن داروهایی برای به تعویق انداختن سفید شدن مو نیز موثر خواهند یود.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x