چیزهایی که مردان اصلا دوست ندارند از زنان بشنوند!

7 عبارتی که مردان از زنان نمی‌خواهند بشنوند: راهنمایی برای روابط پایدار

 

چگونه با اجتناب از این عبارات رابطه‌ی بهتری داشته باشیم؟

 

1- دوباره بهم بگو: تو که دیگه بهش احساسی نداری پس چرا هنوز باهاش دوستی؟

این نوع سوالات به احتمال زیاد باعث می شود که مرد احساس ناراحتی کند و شاید حتی دچار بی اعتمادی شود. بهتر است به جای توجه به گذشته، روی آینده و رابطه فعلی تمرکز کنید (1).

2- وای! یعنی تو نمیدونی امروز چه روزیه؟!

این جمله بیانگر عدم اهمیت دادن به موضوعات مهم و تاریخ های مهم است. بهتر است به جای ناراحت کردن همدیگر، سعی کنید که اینگونه تاریخ ها را به یاد داشته باشید و با هم به اشتراک بگذارید (2).

3- بهم بگو تا حالا با چند نفر بودی؟!

پرسیدن این سوال می تواند به عنوان یک تهدید برای اعتماد برسد. بهتر است به جای کنجکاوی درباره گذشته یکدیگر، روی رابطه فعلی و رشد آن تمرکز کنید (3).

4- اگه من بمیرم تو دوست داری با کدوم یکی از دوستای من رو تختخواب باشی؟!

این سوال نیز به عنوان یک تهدید برای اعتماد می تواند تلقی شود و باعث بروز ناراحتی شود. به جای فکر کردن به این موضوعات، تلاش کنید به یکدیگر حمایت و اطمینان بدهید (4).

5- چرا میخوای بدونی من پولمو چجوری خرج می کنم؟ من که فکر می کنم تو همه پولاتو داری در واقع تلف می کنی!

این جمله می تواند منجر به اختلافات مالی در رابطه شود. به جای اینکه به یکدیگر انتقاد کنید، بهتر است در مورد برنامه های مالی و هزینه ها به صورت مشترک و با توافق صحبت کنید (5).

6- تو فکر می کنی من چاقم؟

این سوال ممکن است باعث ایجاد احساس ناخوشایندی در مرد شود. بهتر است به جای مطرح کردن این موضوعات، روی ارتقاء اعتماد به نفس یکدیگر کار کنید و یکدیگر را تشویق کنید تا به بهترین شکل ممکن در جهت اهداف خود پیش بروند (6).

7- تو با اون رابطه جنسی داشتی؟!

پرسیدن این سوال می تواند باعث ایجاد حس کنجکاوی زیاد و ناراحتی در مرد شود. بهتر است به جای پرسیدن این سوال، روی ایجاد یک رابطه سالم و مبتنی بر اعتماد متقابل تمرکز کنید (7).

خلاصه و نتیجه‌گیری

با اجتناب از این عبارات و تمرکز بر روی ایجاد ارتباط سالم و مبتنی بر اعتماد، می‌توانید رابطه خود را بهبود ببخشید و زندگی مشترکی آرام‌تر و خوش‌بخت‌تر داشته باشید. ارتباط باز و صادقانه درباره احساسات، نیازها و انتظارات خود به جای استفاده از جملات ناراحت کننده می‌تواند کلیدی برای رابطه‌ای موفق و پایدار باشد.

منابع

  1. Gottman, J. M., & Silver, N. (1999). The seven principles for making marriage work. New York: Harmony Books.
  2. Chapman, G. (2010). The 5 love languages: The secret to love that lasts. Chicago: Northfield Pub.
  3. Hendrix, H. (1988). Getting the love you want: A guide for couples. New York: H. Holt.
  4. Markman, H. J., Stanley, S. M., & Blumberg, S. L. (2010). Fighting for your marriage. San Francisco: Jossey-Bass.
  5. Papp, L. M., Cummings, E. M., & Goeke-Morey, M. C. (2009). For richer, for poorer: Money as a topic of marital conflict in the home. Family Relations, 58(1), 91-103.
  6. Markey, C. N., & Markey, P. M. (2006). Romantic relationships and body satisfaction among young women. Journal of Youth and Adolescence, 35(2), 256-264.
  7. Sprecher, S. (2002). Sexual satisfaction in premarital relationships: Associations with satisfaction, love, commitment, and stability. Journal of Sex Research, 39(3), 190-196.

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *