چگونگی ، تعداد و زمان جلسات نوروفیدبک

 

نتایج قابل توجه معمولا بین اولین جلسه تا جلسه دهم رخ می دهد. در بسیاری از موارد، درمانگران حداقل 30-40 جلسه را توصیه میکنند . متخصصان مشاهده کرده اند که علائم و روند بهبودی در برخی از مراجعین  در زمان کوتاه تری مشخص میشود. اما به طور تشخیص اینکه دقیقا چند جلسه برای هر فرد نیازاست بسیاردشوار می باشد و با توجه به شدت مشکل و تفاوت های فردی ممکن است فردی سریعتر و کوتاهتر و فردی دیگر طولانی تر به نتیجه دلخواه برسد .

 

 

در واقع هدف تکمیل آموزش  کافی به مغز – یادگیری به اندازه کافی و اطمینان از مزایای سازگار و پایدار است.

 

[divider]

مدت زمان هر جلسه چقدر است ؟

مدت زمان جلسه به طور معمول 30 دقیقه می باشد . برخی ازمراجعین ممکن است نیازبه مدت زمان کوتاهتری مانند 10 الی 15 دقیقه داشته باشند که این حالت بیشتر درکودکان به علت عدم تحمل ممکن است رخ دهد ولی در بزرگسالان میتوانند مدت زمان جلسه را بیشتر کرد.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

 

[divider]

هر چند وقت نیاز به تمرین با نوروفیدبک می باشد ؟

بر اساس نظرسنجی ها، درصد زیادی از پزشکان توصیه نزدیک به 3 الی 4  جلسه نوروفیدبک در هفته شروع  شود که منجر به  تسریع فرایند یادگیری میشود. اکثریت قریب به اتفاق پزشکان دو بار در هفته را نیز پیشنهاد می کنند.

 

البته تعداد جلسات با توجه به میزان مقاومت فرد نسبت به تغییر و صلاحدید درمانگر میتواند برای هر فرد متفاوت باشد حتی برخی از درمانگران برای برخی از افراد یک جلسه در هفته را نیز پیشنهاد میدهند.

 

موفقیت های آموزشی برای تعداد کمی از مراجعین که در هفته فقط یک بار آموزش دیده اند گزارش شده است. هنگامی که جلسات افزایش یابد بهبودی سریعتر و در صورتی که به طور ناگهانی جلسات را رها کنند روند درمان را آهسته تر خواهد شد.

 

 

منابع:

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/how-often-do-you-need-to-come-for-training/

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/how-many-sessions-are-needed/

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/how-long-is-each-session/

 

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

ارائه خدمات برتر نوروفیدبک در کلیه شعب تهران و کرج و دیگر شهرهای ایران

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *