سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چگونگی ، تعداد و زمان جلسات نوروفیدبک

 

نتایج قابل توجه معمولا بین اولین جلسه تا جلسه دهم رخ می دهد. در بسیاری از موارد، درمانگران حداقل 30-40 جلسه را توصیه میکنند . متخصصان مشاهده کرده اند که علائم و روند بهبودی در برخی از مراجعین  در زمان کوتاه تری مشخص میشود. اما به طور تشخیص اینکه دقیقا چند جلسه برای هر فرد نیازاست بسیاردشوار می باشد و با توجه به شدت مشکل و تفاوت های فردی ممکن است فردی سریعتر و کوتاهتر و فردی دیگر طولانی تر به نتیجه دلخواه برسد .

 

 

در واقع هدف تکمیل آموزش  کافی به مغز – یادگیری به اندازه کافی و اطمینان از مزایای سازگار و پایدار است.

 

[divider]

مدت زمان هر جلسه چقدر است ؟

مدت زمان جلسه به طور معمول 30 دقیقه می باشد . برخی ازمراجعین ممکن است نیازبه مدت زمان کوتاهتری مانند 10 الی 15 دقیقه داشته باشند که این حالت بیشتر درکودکان به علت عدم تحمل ممکن است رخ دهد ولی در بزرگسالان میتوانند مدت زمان جلسه را بیشتر کرد.

 

[divider]

هر چند وقت نیاز به تمرین با نوروفیدبک می باشد ؟

بر اساس نظرسنجی ها، درصد زیادی از پزشکان توصیه نزدیک به 3 الی 4  جلسه نوروفیدبک در هفته شروع  شود که منجر به  تسریع فرایند یادگیری میشود. اکثریت قریب به اتفاق پزشکان دو بار در هفته را نیز پیشنهاد می کنند.

 

البته تعداد جلسات با توجه به میزان مقاومت فرد نسبت به تغییر و صلاحدید درمانگر میتواند برای هر فرد متفاوت باشد حتی برخی از درمانگران برای برخی از افراد یک جلسه در هفته را نیز پیشنهاد میدهند.

 

موفقیت های آموزشی برای تعداد کمی از مراجعین که در هفته فقط یک بار آموزش دیده اند گزارش شده است. هنگامی که جلسات افزایش یابد بهبودی سریعتر و در صورتی که به طور ناگهانی جلسات را رها کنند روند درمان را آهسته تر خواهد شد.

 

 

منابع:

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/how-often-do-you-need-to-come-for-training/

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/how-many-sessions-are-needed/

http://www.aboutneurofeedback.com/neurofeedback-info-center/faq/how-long-is-each-session/

 

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

ارائه خدمات برتر نوروفیدبک در کلیه شعب تهران و کرج و دیگر شهرهای ایران

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: