چگونه یک پدر و مادر دوست داشتنی برای فرزندمان باشیم؟

یک پایه محکم از حمایت و مراقبت می تواند کودک را به محیط خانه دلگرم کند. به عنوان یک پدر و مادر با محبت، فرزند شما باید بتواند روابط صادقانه و نزدیک با شما را تجربه کند و تجربیاتش را نیز با شما به اشتراک بگذارد و از این طریق روابطش با شما را بهبود ببخشد.

 

دستورالعمل ها:

1. گوش دادن به فرزند خود، چه در حال شکایت از مشکلات مدرسه باشد و چه در حال تعریف از علاقه مندی هایش، خواب هایش، تلویزیون و …، به عنوان یک شنونده که به او توجه می کنید و او را حمایت می کنید ارتباط خودتان را با افزایش سن او بیشتر می کنید.

 

2.هنگامی که در حال روزنامه خواندن، تماشای تلویزیون، و یا در حال صحبت کردن با یک دوست هستید با او همزمان بازی نکنید. بگذارید فرزندتان متوجه شود که زمان هایی که با هم می گذرانید باارزش هستند.

 
3.وقتی که اشتباهی را مرتکب می شوید و یا اینکه در مورد چیزی نمی دانید،اعتراف کنید. با این کار به او نشان می دهید که ممکن است او هم خطایی کند و در آینده اگر دچار خطا شد از شما کمک بگیرد و احساس شرمندگی نکند.

 
4.صبور باشید.فرزند شما نمی تواند همان طور که بزرگترها به هم احترام می گذارند و با همان نشانه ها به شما احترام بگذارد. شما نیز نباید همان کارهایی که برای رییس تان می کنید را برای او نیز انجام دهید!

 
5.بعضی اوقات نه بگویید!  گاهی شما فکر می کنید برای اینکه عشق خود را به فرزندتان بدهید لازم است که به میل قلبی او رفتار کنید. اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات اهداف بلندمدت تر بیشتر به نفع فرزندمان است. با این حال هرگاه که به او نه می گویید و این موضوع برای او خیلی مهم است، حتما دلایل منطقی برای نه گفتن را برای او توضیح دهید.

 
6.مسئولیت پذیری را به فرزندتان آموزش دهید. با اینکه فرزندتان از خانواده دلگرم کننده و حمایت کننده ای برخوردار است، ااما نیاز است که برای تکمیل مهارت های ضروری خود زندگی مستقل را هم آموزش دیده باشد و بتواند مسئولیت کارهایش را نیز بپذیرد.

 
7. به فرزندتان بگویید و نشان دهید که چقدر او را دوست دارید. نشان دهید که چقدر افتخار می کنید از اینکه فرزندتان مهربان، هوشمند، بامزه و قابل تحسین است. راه هایی را پیدا کنید که فرزندتان هر روز احساس کند که چقدر خاص است.

 

والدین

 

 

 [divider]

.فاطمه امیری

فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *