چگونه وضعیت احساسی خود را بهبود بخشیم ؟

احساسات

ایا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که انقدر پریشان باشید که حتی نتوانید وضعیت خود را تغییر دهید ؟یا حتی تکالیف زیادی برای انجام داشته باشید ولی نتوانید انها را به اتمام برسانید ؟گاهی اوقات ما کاملا تحت تاثیر عواطف خود عمل میکنیم ولی بهتر است بدانید که خود ما میتوانیم این عواطف را مدیریت نماییم .

اگر بتوانیم نسبت به شرایط وضعیت احساسی مناسبی را انتخاب نماییم ,از هوش عاطفی بالایی برخورداریم و به دنبال ان میتوانیم هر شرایطی را مدیریت نماییم .

وضعیت ذهن +طرز فکر  =موفقیت 

عواطف میتوانند بر رفتار ما در شرایط مختلف تاثیر بگذارند ولی به جز ان طرز فکر هم تاثیر فراوانی دارد .تفاوت میان وضعیت عاطفی و طرز فکر چیست ؟عواطف همان احساساتی هستند که ما تجربه میکنیم و طرز فکر عقاید و افکاری است که در نتیجه ان وضعیت عاطفی بوجود می اید .


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

این دو مورد بسیار بر هم وابسته میباشند زیرا افکار ما هم بر عواطف ما موثر است .به این مثال توجه کنید :

تصور کنید که امروز بعد از ظهر قرار است در یک مسابقه شنا شرکت نمایید کدام وضعیت به شما کمک میکند تا بهترین نتیجه را بگیرید ؟

وضعیت احساسی اول :نا امنی: شما از شرکت در مسابقه میترسید و با خود فکر میکنید که به زودی می بازید و مجبورید صحنه رقابت را ترک کنید .

وضعیت احساسی دوم :پریشانی : شما با خود فکر میکنید که چگونه شنا میتواند بر زندگی اجتماعی شما تاثیر گذارد و در ان مداخله نماید .

وضعیت احساسی سوم :اعتماد بنفس :شما با خود فکر میکنید که اگر بیشترین تلاش خود را نمایید میتوانید وضعیت تیمتان را بهبود بخشید .

کاملا مشخص است که نمونه اخر شما را به موفقیت میرساند ولی نمونه های دیگر باعث میشوند تا قبل از شروع مسابقه بازنده شوید .

چگونه وضعیت احساسی مناسبی را انتخاب نماییم ؟

گام اول :حس خود را شناسایی کنید :

ابتدا باید توجه کنید که دقیقا به چه چیزی فکر میکنید و یا به چه چیزی توجه میکنید و پس از ان میتوانید احساسات خود را با صدای بلند بیان نمایید و یا انها را بنویسید

گام دوم :احساسات خود را بپذیرید :

بهتر است با عواطف خود کنار بیایید و انها را باور کنید .مثلا بدانید که هنگام بارش باران غمگین میشوید و یا هنگام قدم زدن در ساحل ارامش می یابید .

گام سوم :مناسب ترین حس به نسبت شرایط را انتخاب نمایید 

همان طور که میدانید نحوه تفکر شما در باره هر رخدادی میتوانید وضعیت عاطفی شما را تغییر دهد .پس اگر میخواهید در مسابقه ای شرکت نمایید اعتماد بنفس داشته باشید و به خود ایمان بیاورید .اگر باید برای ازمون مهمی درس بخوانید ,هشیار باشید و یه ان موضوع علاقه نشان دهید .حتی میتوانید در شرایط استرس اور لبخند بزنید تا به طور ناگهان حال شما بهتر شود .

هوش احساسی چیست؟

هوش احساسی به توانایی کنترل  و ارزیابی عواطف گفته میشود .تعدادی از محققان باور دارند که میتوان این هوش را تقویت نمود و تعدادی دیگر ادعا میکنند که کاملا ارثی است و قابل بهبود نمیباشد .

بسیاری از افراد موفقیت در کار و زندگی خود را وابسته به  هوش منطقی میدانند و این در حالی است که محققان در یافته اند افرادی که هوش عاطفی و یا هیجانی بالاتری دارند به نسبت دیگران موفقیت های بیشتری بدست می اورند زیرا میتوانند معنی رفتار دیگران را به خوبی متوجه شوند و رفتار مناسبی از خود نشان دهند .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *