چگونه ” نه ” بگوییم؟

بیشتر افرادی که توانایی نه گفتن را ندارند، از قاطعیت کمی در زندگی برخوردارند، این موضوع موجب می شود که در اوقاتی از زندگی مورد سوء استفاده توسط اطرافیان قرار بگیرند و خدماتی را برایشان انجام دهند که خودشان از انجام آن ها رضایت ندارند و این کار را صرفا به این خاطر می کنند که از برهم خوردن رابطه اجتماعی شان ترس دارند، یا اینکه می خواهند در هر حالتی سازگار باشند و …

در اینجا چند نمونه از راهکارهایی که به ما کمک می کند تا بتوانیم نه بگوییم را با هم بررسی می کنیم. البته این راهکارها به تنهایی تاثیرگذار نخواهد بود بلکه ما باید شیوه های جرئت آموزانه برخورد کردن را نیز در کنارش به کار ببریم.

نه گفتن

درخواست خود را به صورت واضح و مستقیم بیان کنید.

کلمه ” نمی توانم” برای نه گفتن زیاد جالب نیست! از جمله ” این کار را نخواهم کرد” استفاده کنید.

قضاوت نکنید!! بلکه مواردی را که به صورت واقعی وجود دارند را مطرح کنید.

تا جایی که امکانش هست پاسخ کوتاهی بدهید و از دادن توضیحات طولانی خودداری کنید.

از ضمیر ” من ” استفاده کنید.

حرکات غیرکلامی و زبان بدنتان را با گفتن نه هماهنگ کنید.

گاهی مجبورید موضوع را چندبار توضیح دهید و یا گاهی اوقات ممکن است فرد برای درخواستش اصرار کند، خونسردی خود را حفظ کنید و برایش بازهم دلایل را توضیح دهید، اگر قانع نشد می توانید موضوع صحبت را تغییر دهید.

 

و در نهایت اینکه اگر در اکثراوقات توانایی نه گفتن را ندارید، نیاز است که اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و با قاطعیت بیشتری با مسایل برخورد کنید و مطمئن باشید که نه گفتن روابط اجتماعی سالم شما را مختل نخواهد کرد.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *