چگونه در دوران نوجوانی مستقل باشیم؟

A young man working on his science physics or math homework in an educational setting.

مهم ترین بحثی که نوجوانان با والدین خود دارند یک مسئله است و آن نیاز به مستقل شدن می باشد. با افزایش سن این تمایل در افراد بیشتر می شود که برخی کارها را به تنهایی و مستقل انجام دهند. بحث و جدل ها زمانی شروع می شوند که والدین تصور می کند فرزندشان برای قبول مسئولیت های بیشتر آماده نیست، در حالیکه فرد نوجوان این آمادگی را در خود می بیند. بحث و جدل با والدین در این رابطه به هیچ وجه راه حل خوبی نیست، بلکه بهترین کار این است که اعتماد بزرگسالان و والدین را جلب کنید تا آنها نگران استقلال شما نباشند.

برای جلب اعتماد والدین و مستقل شدن نکاتی را باید مد نظر داشته باشید و اقداماتی را انجام دهید که عبارتند از:

  1. درک کنید که والدین مشکلی با مستقل شدن شما ندارند، بلکه آنها بهترین را برایتان می خواهند و فکر می کنند شما هنوز آمادگی پذیرش برخی مسئولیت ها را ندارید یا ممکن است در صورت داشتن آزادی بیشتر به خود صدمه بزنید. به والدین خود نشان دهید که می توانید معقول باشید.
  2. در مورد حضور پیدا کردن در خانه در یک ساعت مشخص با والدین خود به توافق برسید و همیشه به این توافق خود پایبند بمانید. اگر نمی توانید تا ساعت 9:30 شب خود را به خانه برسانید، مطمئن باشید والدینتان هرگز اجازه نخواهند داد بعد از ساعت 10 بیرون از خانه باشید.
  3. زمانی را به بودن با دوستان و زمانی را به بودن با خانواده اختصاص دهید و بر سر این مسئله با خانواده خود به توافق برسید. به این شکل آنها مطمئن هستند که تمام آخر هفته های خود را با دوستانتان سپری نمی کنید.
  4. همیشه به والدین خود اطلاع دهید که کجا و با چه کسانی هستید. در اینصورت اگر بدانند که وقت خود را کجا و با چه کسانی سپری می کنید، کمتر احساس نگرانی خواهند کرد.
  5. والدین خود را به دوستانتان معرفی کنید. اگر دوستانتان را بشناسند، همیشه نگران مشکل و دردسر برای شما نخواهند بود.
  6. هر از گاهی با والدین خود تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید که حالتان خوب است. هر چه والدین کمتر برای شما نگران باشند، میزان مستقل بودن شما بیشتر خواهد بود.
  7. هرگز هرگز هرگز به والدین خود در مورد برنامه هایتان یا جایی که می خواهید بروید، دروغ نگویید. اگر والدین متوجه دورغ شما شوند، تمام اعتماد آنها نسبت به شما از بین می رود و در این صورت رسیدن به استقلال مورد نیاز برای شما سخت خواهد شد.

منبع:

http://www.wikihow.com/Get-More-Independence

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Amir

الان من که خانوادم بهم بی اعتماد شدن چطوری دوباره اعتمادش ن رو جلب کنم… از همه راه ها وارد شدم

سلام دوست عزیز
جهت بررسی دقیق این موضوع نیاز به جلسه مشاوره وجود دارد تا متناسب با علل این اتفاق، راهکارهای مناسب به شما ارائه شود.
در صورت تمایل با یکی از مراکز تهران تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x