چگونه  در خود اعتماد به نفس ایجاد کنیم – روانشناس خوب کودک

چگونه  در خود اعتماد به نفس ایجاد کنیم – روانشناس خوب کودک

 

ارتباط ورزش با افزایش اعتماد بنفس در کودکان

 فردی که اعتماد به  نفس دارد  به طور کلی خود را دوست دارد ، دارای روحیه  ریسک پذیری  برای رسیدن به اهداف خود است .

کسی که فاقد اعتماد به نفس  است از خود و نیز آنچه که امیدوار است در زندگی  به دست آورد ، به سمت دیدگاهی منفی  کشش دارد .

 

در زیر برخی از گام های ساده برای ایجاد اعتماد به نفس خود را عنوان می کنیم :

 

 

افکار منفی خود را شناسایی کنید

هدف این نبست که روی این افکار منفی ساکن شوید اما برای رسیدن به  خود آگاهی بیشتر کمک می کند و شما می توانید   بیشتر مثبت فکرکردن را شروع کنید .

 

افکار منفی را با  افکار مثبت  عوض کنید

با استفاده از اظهارات مثبت شما می توانید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید “من می توانم این کار را انجام  دهم “، ” من می خواهم  تلاش کنم ” و “من این کار را خوب انجام خواهم داد.”

 

   تقویت و حفظ یک شبکه حمایتی مثبت 

اطراف خود را با حلقه ای از افراد ی که روحیه حمایت کننده و نشاط بخش  دارند،و موجب می شوند احساس بزرگی کنید احاطه کنید. فردی که به شما بگوید  ” شما باید این کاریا آن کار  را انجام بدهید ” برای روحیه اعتماد به نفس شما مخرب خواهد بود .

 

استعدادهای خود را شناسایی  کنید 

چیزهایی که از آنها  لذت می برید بیابید و سرگرمی ها یا علایق خود را گسترش بدهید  . این  امر به ایجاد اعتماد به نفس به شما کمک خواهد کرد .

 

 از وجود خود  احساس غرور کنید

صفات  درونی خود را بیابید که از آنها احساس غرور می کنبد  ( احساس شوخ طبعی خود ، مهارت گوش دادن ، محبت، توانایی مقابله با استرس )روی آنها  تمرکزکرده و آنها را یادداشت کنید.

 

 با خودتان صبور باشید

گاهی اوقات شما  برای جلو رفتن نیاز به عقب رفتن دارید .اگر امروز نزدیک اهدافتان  نیستید  این فرصتی است تا شما بیشتر  در مورد خودتان بیاموزید  و در مسیر رشد قدم بردارید. اعتماد به نفس باید   پرورش یافته و  به آرامی رشد کند.  

 

از مقایسه خود با دیگران دست بردارید 

اگر شما می خواهیدد در خود  اعتماد به نفس  ابجاد کنید  پس  باید برای  بهبود  وضعیت زندگی خود  تمرکز کنید  و نه اینکه بخواهید  زندگی خود را شبیه  زندکی دوستان ، خواهر و برادر یا افراد مشهور بکنید.

همیشه کسی  هست که از شما  زیباتر و یا  ثروتمند تر است، همانطور که  همیشه  کسی وجود دارد  که شما از او  جذاب  تر و با هوش تر هستید.

 

اجتناب از کمال گرایی

اگر شما احساس می کنید که می خواهید هر چیزی  بی نقص و بهترین باشد  هرگز از خود و یا شرایط زندگی خود احساس شادی نخواهید داشت.

وقتی یک کار خوب انجام می شود از آن لذت ببرید  به جای آنکه  به انتظار عالی شدن همه چیز بنشینید.از هل دادن خودتان فراتر از محدودیت های شخصی تان هراسی نداشته باشید.  از منطقه  امن  خود  پا را فراتر بگذارید و با اعتماد  به خود  زندگی  را که می خواهید و شایسته آن هستید ،  بسازید.

 

مریم عبداللهی 

روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان 

با بیش از 14 سال تجربه 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *