چگونه بچه های بیش فعال را برای شغل آینده شان آماده کنیم؟

مشاغل افراد بیش فعال

موسیقی دانان ، معلمان، رانندگان کامیون ، خبرنگاران تلویزیون ، فروشندگان  و حتی یک خواننده اپرا همه به دفتر میشل نووتنی آمده اند وهمه آنها  چیزی مشترک دارند و آن اختلال بیش فعالی /نقص توجه می باشند.

نووتنی ، یک روانشناس و مربی در حیطه بیش فعالی متمرکز است ، وی به آنها در مورد چگونگی مدیریت علائم خود را در محل کار توصیه هایی می کند.

اگر کودک شما مبتلا به بیش فعالی است ویا به تازه گی این اختلال در وی تشخیص داده شده است بهتر است از همین کودکی پتانسیل های وی را تحت کنترل در آورده تا در آینده شغلی خود دچار مشکل نشوند.

این کودکان با اختلال بیش فعالی برای موفقیت در انواع شغل ها می توانند رشد کنند وامادگی پیدا کنند، نووتنی می گوید : شما می توانید، آنها را در این مسیر قرار دهید.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

اولین کاری که برای آنها می توانید انجام دهید ان است که کمکشان کنید تا علائم اصلی این اختلال از جمله: رفتار تکانشی،مشکل تمرکزو توجهشان و در برخی موارد بیش فعالی آنها قابل کنترل شود.

اگر این علائم به خوبی مدیریت نشده باشد ، آنها ممکن است در آینده منجر به مشکلاتی در محل کار  شوند.

از جمله درمانهایی که برای این اختلال به کار میشود دارو درمانی ، نوروفیدبک و رفتار درمانی می باشد که البته همه این روش ها در کنار هم بسیار حائز اهمیت می باشد.

این مهم است که بچه ها را به  تمرین عادات مناسبی تشویق کنیم تا در مدرسه موفق تر باشند از جمله این عادات :

تمرکز بر روی نقاط قوت خود است . هنگامی که او سرگرمی ها و فعالیت هایی را انجام میدهد و لذت می برد ممکن است او را به سمت یک کار یا زمینه ای که برای او  مناسب است سوق دهد .

کمک به رشد نقاط +

از سنین پایین، به کودک خود کمک کنید تا  ابزار و عادات لازم  در محل کار را یاد بگیرد از جمله : می توانید پیامک زدن،استفاده از کامپیوتر وتلفن همراه را یاد دهید ویا مکث کردن هنگام صحبت کردن دیگران را آموزش دهید،مسئولیت رسیدگی به کارهایشان را بر عهده بگیرند و هنگامی که خسته هستند از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند و در این راه می توانید از مربی مخصوص بیش فعالی استفاده کنید.

عادات خوب زندگی سالم را به آنها بیاموزید ،رژیم غذایی سالم،خواب و برنامه منظم ورزشی را یاد دهید و به آنها بیاموزید تا در مواقع بحرانی چطور از خودشان مراقبت کنند.

کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی باید در اداره علائمشان نقش فعال داشته باشند وکمک کنیم تا بتوانند خودشان تصمیم گیری کنند و مستقل عمل کنند.

منبع:

http://www.webmd.com/add-adhd/childhood-adhd/features/adhd-and-your-childs

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،کارشناس ارشد روانشناسی ،نوروتراپیست و درمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *