چگونه به کودک کمک کنیم تا در کلاس تمرکز کند

تمرکز در کلاس

تمرکز کودکان به دلایل مختلف می تواند با مشکل مواجه شود،بسیاری از کودکان با سروصدا، حضور کودکان دیگر و یا انواع موارد دیگر پریشان می شوند. در حالی که برخی از بچه ها به دلایل پزشکی مانند اختلال کمبود توجه- بیش فعالی با مشکل در تمرکز و توجه روبه رو می شوند. برخی دیگر نیز خیلی سخت می توانند متمرکز بمانند.
راهکارها

الف) با کودک و مربی او صحبت کنید تا مطمئن شوید که تمرینات کلاس برای او خیلی دشوار نباشد. اگر تمرینات و تکالیف بیش از توانایی های کودک باشد، فرزند شما ممکن است نا امید  شود و به راحتی تمرکز خود را از دست دهد.

ب) از معلم بخواهید تکالیف کودک شما را به بخش های کوتاه تری تقسیم کند، وقتی بخشی از کار او به اتمام رسید، یک فعالیت دیگر مثل کشیدن نقاشی یا کاری که تمرکز دیگر بچه ها را به هم نریزد، انجام دهد سپس وقتی به لحاظ روانی استراحت کرد دوباره بخش بعدی فعالیت خود را تکمیل کند.

ج) با معلم صحبت کنید تا مکان مناسبی را در کلاس برای کودک شما تعیین کند.برخی از بچه ها وقتی در ردیف جلو می نشینند تمرکز و عملکرد بهتری دارند. از معلم بخواهید صندلی کودک شما را جایی انتخاب کند که از محرک های که حواسش را پرت می کند دور باشد مثلاً کنار پنجره نباشد، کنار کمد کتاب و … نباشد.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

د) عوامل دیگر را که می دانید ممکن است حواس کودک شما را پرت کند برطرف کنید، آیا او درطول روز، زیاد گرسنه یا تشنه می شود؟ آیا او در کلاس با کسی مشکلی دارد؟ سعی کنید از او بپرسید که وقتی در کلاس است به چه چیزی فکر می کند؟ چه چیزی او را اذیت می کند؟

ه) اگر عدم تمرکز و توجه کودک شما به اندازه است که بعد از بر طرف کردن تمام موارد بالا هنوز ادامه دارد و عملکرد او را فعالیت های روزانه درسی و منزل مختل کرده است سعی کنید به مراکز روان شناسی مراجعه کنید، تا اگر با اختلال کمبود توجه مواجه می باشد، برای بر طرف کردن آن راهکارها و درمان های لازم را شروع کنند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *