چگونه برای اعضای خانواده خود شنونده خوبی باشیم؟

شنونده خوب

مطمئنا دلیل شما برای خواندن این مقاله حمایت از عزیزانتان است. خانواده یکی از مهم ترین اتصالاتی است که همه در زندگی خود دارند. به یاد داشته باشید که خانواده شما متشکل از افرادیست که آنها را می شناسید. برای حفظ یک رابطه خوب بین شما و بستگانتان، بهتر است در درجه اول به آنها به خوبی گوش دهید، حتی اگر دردناک باشد. به این منظور به نکات و گام های زیر دقت کنید:

 1. در یک موقعیت مناسب قرار بگیرید که هم مودبانه باشد و هم بتوانید به خوبی به فرد مقابلتان گوش دهید. به عنوان مثال اگر فرد تمایل دارد در یک حریم خصوصی با شما صحبت کند، بهتر است به خواسته او احترام بگذارید.
 2. زمان بندی مناسب را پیدا کنید. سعی کنید در زمان گوش دادن به دیگران تماس چشمی با وی برقرار کنید و به چشم های او نگاه کنید، اما به یاد داشته باشید که خیره شدن به مخاطب برای مدت طولانی نیز گاهی آزاردهنده است. زمانی که فرد موضوع را عوض می کند یا بر روی موضوع خاصی تاکید می کند، با تکان دادن سر یا حرکات دیگر حتما وی را تایید کنید.
 3. در مورد موضوع مورد بحث سوالاتی بپرسید. به این روش می توانید علاقه خود را به موضوع نشان دهید و اینکه تمایل دارید بیشتر ی
 4. بدانید.
 5. خود را بیان کنید و همیشه خودتان باشید. خانواده شما رفتار و ویژگی های شما را می دانند و به همین دلیل شما را دوست دارند.

شنونده خواب0

توجه:

 • بهتر است آداب و معاشرت خوب را تمرین کنید.
 • سعی کنید از موضوع اصلی منحرف نشوید و به موضوعات دیگر نپردازید. این امر باعث می شود به طور ناخواسته مسیر گفتگو تغییر کند.
 • اگر متوجه می شوید که فرد صحبت کننده از صحبت کردن در مورد موضوع خاصی اذیت می شود، بهتر است موضوع را عوض کنید.
 • فرد را برای صحبت کردن در رابطه با موضوع مورد نظر خود تحت فشار قرار ندهید، مطمئنا کم کم صحبت وی به این موضوع نیز می رسد.
 • صبور باشید.

هشدار

هرگز صحبت فرد را قطع نکنید. قطع کلام دیگران باعث بروز خشونت خواهد شد.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

 • مریم عبداللهی
 • روانشناس و نوروتراپیست

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *