Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
چگونه بدون دخالت زیاد به کودک کمک کنیم تا تکالیفش را انجام دهد؟ - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

چگونه بدون دخالت زیاد به کودک کمک کنیم تا تکالیفش را انجام دهد؟

تکالیف مدرسه

کودک شما تکالیفش را انجام نمی دهد؟ هر چقدر به او می گویید برو سر درس و مشق، نمی رود؟
دوست دارید بدون اینکه شما تأکید کنید، کودتان خودش تکالیفش را انجام دهد؟ پس باید یاد بگیرید چگونه از عادت های خوب مطالعه،حمایت کنید و او را برای خود متکی بودن تشویق کنید.

♦ ایجاد فضای مطالعه مناسب

انجام تکالیف مدزسه
دقت کنید تا بفهمید چه چیزی باعث ایجاد یک فضای کاری سازنده برای کودکتان می شود.یک جای آرام که هیچ سروصدایی به گوش نمی رسد؟یک میز روشن، که به نور طبیعی نیز نزدیک باشد، یک محیط سالن را برای او فراهم می کند. عواملی را که باعث عدم تمرکز او می شود از اطراف دور کنید،مطمئن شوید که همه ی موارد لازم را دارد،پاک کن،تراش،خط کش و … همه باید در دسترس باشند.

♦ کمک کنید تا کودکتان سازماندهی کند

سازماندهی کردن
به کودک کنید تا یک چک لیست از برنامه های روزانه و مشق شب داشته باشد. تکالیف مهم را با ستاره مشخص کنید، می توانید اول هر هفته با کمک هم یک برنامه برای آن هفته تهیه کنید تا کودک به آن عادت کند، به او کمک کنید تا وسایل و کتاب های خود را منظم و در پوشه هایی که می تواند با رنگ های متفاوت مشخص شود، سازماندهی کند.

♦ روی مدیریت زمان کار کنید

مدیریت زمان
حالا که کودک شما برنامه ریخته است به او کمک کنید تا زمان انجام هر کاری را تنظیم کند، به او کمک کنید تا بر حسب اینکه برای انجام هر کاری نیاز به چه مدت زمان دارد،برنامه ریزی کند،اگر فعالیتی نیاز به مدت زمان زیادی دارد، به او کمک کنید تا آن فعالیت را به قسمت های کوتاه تر تقسیم کند.

♦ تنظیم یک برنامه روتین

تکلیف مدرسه
دقت کنید تا بفهمید کودک شما چه موقع بهتر تکلیف انجام می دهد. وقتی از مدرسه می آید بهتر تکالیفش را انجام می دهد یا باید استراحت کند بعد تکلیف انجام دهد،هر نیم ساعت نیاز به استراحت دارد یا نه بی وقفه تکلیف را انجام می دهد و بعد بازی می کند، بر حسب مشاهدات خود برنامه ساعتی را تنظیم کنید، اما نسبت به آنچه تنظیم کرده اید پایبند باشید تا کودک به این روال عادت کند.

♦ وقتی به مشکل بر می خورد به او کمک کنید

نا امیدی
کودک خود را راهنمایی کنید، تکلیف او را انجام ندهید، اگر او در آغاز تمرین با مشکل رو به رو است برای او مثالهای مختلف بیاورید تا یاد بگیرد، دوباره و دوباره این کار را انجام دهید تا یاد بگیرد و خودش تمرین را حل کند.

♦ نظارت بر کار کودک

نظارت برکار کودک
این درست است که بعد از اتمام تکلیف،آن را بررسی کنید، اما جواب درست را به او نگویید،اگر شما اشتباهی می بینید، زیر آن خط بکشید،نه برای اینکه به خودتان ثابت کنید اشتباه نوشته است و نمره بدهید و تمام، سعی کنید با کودک خود یک چک لیست از قواعد دستور زبان، فرمولهای ریاضی و …  تهیه کنید و اشتباهات را بر اساس آن بررسی کنید و اجازه بدهید دوباره تلاش کند.

به یاد داشته باشید که نقش شما این است که او را یک کودک و دانش آموز مستقل  و خودکفا تربیت کنید، حتی اگر کودک شما کند پیش می رود، نمرات بد می گیرد، قدم پیش نگذارید و تکالیف او را انجام ندهید، اجازه بدهید کودک بفهمد که این تکالیف برای او است نه شما.
اگر هنوز با وجود به کار گیری موارد بالا کودک شما در انجام تکالیف مشکل داشت، می توانید معلم خصوصی بگیرید، شاید نیاز است بیشتر با او کار شود، می توانید از مشاور تحصیلی نیز کمک بگیرید.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x