چگونه با یکدیگر مهربانتر باشیم؟

%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%850

مهربانی نوعی بیان فیزیکی از احساسات است. این حالت معمولا با عشق و رابطه طولانی مربوط می شود زیرا مهربانی مکرر باعث نزدیکتر شدن افراد به یکدیگر می شود. بررسی ها نشان داده اند کودکانی که بیشتر مورد مهربانی و محبت قرار می گیرند، کمتر دچار اضطراب می شوند. در روابط زناشویی نیز مهربانی و محبت باعث رضایت از رابطه می شود. اگر می خواهید مهربانتر باشید، بهتر است به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • محبت را با لمس کردن افزایش دهید.

  1. ناراحتی ها را تشخیص دهید. برخی افراد به دلیل ویژگی های شخصیتی، خانوادگی، مشکلات صمیمیت یا سوانحی که تجربه کرده اند، حس خوبی با برقراری ارتباط از طریق لمس کردن ندارند. این مسئله باعث می شود محبت های فیزیکی، مانند نوازش کردن، بغل کردن و گرفتن دست ها با این افراد محدود شود.

بهتر است به ترس خود غلبه کنید و سعی کنید با دیگران رابطه برقرار کنید. بپذیرید که شما می ترسید و سعی کنید علت این ترس را کشف کنید. این ترس ممکن است ریشه در گذشته داشته باشد.

با همسر خود صحبت کنید و برایش توضیح دهید که شما احساس ناراحتی می کنید و البته علت آن را نیز بیان کنید. از او بخواهید که صبور باشد. وقتی کسی را بهتر می شناسید، برقراری محبت فیزیکی و مقابله با ترس برایتان راحت تر خواهد بود. به علاوه بهبود روابط باعث یک رابطه محبت آمیزتر خواهد شد.

می توانید برای حل مشکل خود به متخصص مراجعه کنید. متخصص به شما کمک می کند با احساسات منفی و ترس خود مقابله کرده و محبت فیزیکی را بپذیرید.

نشان دادن محبت را به شکل یک عادت برای خود درآورید. دستان همسر خود را نگه دارید، دست خود را روی شانه هایش بگذارید و یا وی را در آغوش بگیرید. به این ترتیب محبت کردن و عشق ورزیدن برایتان راحت تر خواهد شد.

  1. زمان هایی را برای نوازش کردن کودکان و دیگر اعضای خانواده اختصاص دهید. لمس کردن باعث کاهش اضطراب و درد می شود و در مقابله به مشکلات به افراد کمک می کند و روابط آنها را نیز مستحکم تر می سازد. برای بهبود سلامت جسمی و روحی اعضای خانواده خود زمانی در روز به نوازش کردن آنها اختصاص دهید. زمان دورهمی های شبانه، تعریف داستان و حتی وقت تماشای تلویزیون زمان مناسبی برای رسیدگی و محبت به یکدیگر است.
  2. دست یکدیگر را بگیرید. گرفتن دست، چه با فرزندان و چه با همسر خود، یک روش محبت کردن تاثیر گذار، راحت و بدون درد است. این روش محبت های فیزیکی افراد به یکدیگر را به راحتی نشان می دهد.
  3. برقراری تماس فیزیکی با فرزندان و همسرتان باعث آزادسازی هورمون اکسی توسین می شود که به کاهش فشار خون کمک می کند. همچنین اکسی توسین کنترل کننده هورمون کورتیزول، هورمون استرس، نیز می باشد. تماس های فیزیکی قشر اوربیتوفرونتال را در مغز فعال می کند که این بخش با احساسات پاداش در ارتباط است و حتی باعث ارتقاء سیستم ایمنی می شود.
  4. روش هایی را که می توانید محبت فیزیکی خود را ابراز کنید، به صورت لیست برای خود آماده کنید. محبت فیزیکی هر گونه لمس کردنی است که به منظور بیان احساسات و عشق انجام شود. این لیست را برای خود بنویسید تا در مواقع نیاز به آن اشاره کنید، سپس آنها را در طول هفته انجام دهید.

برخی از این روش ها که می توانید محبت خود را نشان دهید، عبارتند از بوسیدن، ماساژ، نوازش کردن، در آغوش گرفتن و نگه داشتن دست یکدیگر. ممکن است روش های دیگری نیز وجود داشته باشند که مخصوص شما و روابط شما با همسرتان است. عادت کردن به یک موضوع حدود 21 روز طول می کشد و طول این مدت بستگی به شخص دارد.

ادامه : در صفحه بعد


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *