سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چگونه با یکدیگر مهربانتر باشیم؟

%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%850

مهربانی نوعی بیان فیزیکی از احساسات است. این حالت معمولا با عشق و رابطه طولانی مربوط می شود زیرا مهربانی مکرر باعث نزدیکتر شدن افراد به یکدیگر می شود. بررسی ها نشان داده اند کودکانی که بیشتر مورد مهربانی و محبت قرار می گیرند، کمتر دچار اضطراب می شوند. در روابط زناشویی نیز مهربانی و محبت باعث رضایت از رابطه می شود. اگر می خواهید مهربانتر باشید، بهتر است به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • محبت را با لمس کردن افزایش دهید.

  1. ناراحتی ها را تشخیص دهید. برخی افراد به دلیل ویژگی های شخصیتی، خانوادگی، مشکلات صمیمیت یا سوانحی که تجربه کرده اند، حس خوبی با برقراری ارتباط از طریق لمس کردن ندارند. این مسئله باعث می شود محبت های فیزیکی، مانند نوازش کردن، بغل کردن و گرفتن دست ها با این افراد محدود شود.

بهتر است به ترس خود غلبه کنید و سعی کنید با دیگران رابطه برقرار کنید. بپذیرید که شما می ترسید و سعی کنید علت این ترس را کشف کنید. این ترس ممکن است ریشه در گذشته داشته باشد.

با همسر خود صحبت کنید و برایش توضیح دهید که شما احساس ناراحتی می کنید و البته علت آن را نیز بیان کنید. از او بخواهید که صبور باشد. وقتی کسی را بهتر می شناسید، برقراری محبت فیزیکی و مقابله با ترس برایتان راحت تر خواهد بود. به علاوه بهبود روابط باعث یک رابطه محبت آمیزتر خواهد شد.

می توانید برای حل مشکل خود به متخصص مراجعه کنید. متخصص به شما کمک می کند با احساسات منفی و ترس خود مقابله کرده و محبت فیزیکی را بپذیرید.

نشان دادن محبت را به شکل یک عادت برای خود درآورید. دستان همسر خود را نگه دارید، دست خود را روی شانه هایش بگذارید و یا وی را در آغوش بگیرید. به این ترتیب محبت کردن و عشق ورزیدن برایتان راحت تر خواهد شد.

  1. زمان هایی را برای نوازش کردن کودکان و دیگر اعضای خانواده اختصاص دهید. لمس کردن باعث کاهش اضطراب و درد می شود و در مقابله به مشکلات به افراد کمک می کند و روابط آنها را نیز مستحکم تر می سازد. برای بهبود سلامت جسمی و روحی اعضای خانواده خود زمانی در روز به نوازش کردن آنها اختصاص دهید. زمان دورهمی های شبانه، تعریف داستان و حتی وقت تماشای تلویزیون زمان مناسبی برای رسیدگی و محبت به یکدیگر است.
  2. دست یکدیگر را بگیرید. گرفتن دست، چه با فرزندان و چه با همسر خود، یک روش محبت کردن تاثیر گذار، راحت و بدون درد است. این روش محبت های فیزیکی افراد به یکدیگر را به راحتی نشان می دهد.
  3. برقراری تماس فیزیکی با فرزندان و همسرتان باعث آزادسازی هورمون اکسی توسین می شود که به کاهش فشار خون کمک می کند. همچنین اکسی توسین کنترل کننده هورمون کورتیزول، هورمون استرس، نیز می باشد. تماس های فیزیکی قشر اوربیتوفرونتال را در مغز فعال می کند که این بخش با احساسات پاداش در ارتباط است و حتی باعث ارتقاء سیستم ایمنی می شود.
  4. روش هایی را که می توانید محبت فیزیکی خود را ابراز کنید، به صورت لیست برای خود آماده کنید. محبت فیزیکی هر گونه لمس کردنی است که به منظور بیان احساسات و عشق انجام شود. این لیست را برای خود بنویسید تا در مواقع نیاز به آن اشاره کنید، سپس آنها را در طول هفته انجام دهید.

برخی از این روش ها که می توانید محبت خود را نشان دهید، عبارتند از بوسیدن، ماساژ، نوازش کردن، در آغوش گرفتن و نگه داشتن دست یکدیگر. ممکن است روش های دیگری نیز وجود داشته باشند که مخصوص شما و روابط شما با همسرتان است. عادت کردن به یک موضوع حدود 21 روز طول می کشد و طول این مدت بستگی به شخص دارد.

ادامه : در صفحه بعد


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: