چگونه استرس باعث می شود ما به دنبال لذت های جدید باشیم

استرس و لذت بردن

 

زندگی یک حلقه است ! ما در بعضی مواقع استرس را تجربه کرده ایم ، بسیاری از مردم وحتی روانشناسان می گویند که برای رهایی از استرس به فعالیت های لذت بخش بپردازیم اما وقتی از لذت بردن های زیاد خسته شدیم ،مجددا دچار استرس می شویم.

وقتی یک کار و فعالیت لذت بخشی را زیاد انجام دهیم به مرحله ای می رسیم که دیگر از آن لذت نخواهیم برد و نسبت به لذت بردن ناتوان می شویم و ما برای لذت بردن به دنبال چیز دیگری می رویم تا از یک چیز جدید ، لذت بردن را تجربه کنیم.

محققان نشان داده اند که نه تنها لذت بردن زیاد می تواند تجربه استرس را در ما تشدید کند بلکه مانیز دچار نوعی حالت روحی خواهیم شد که دیگر از فرآیندهای لذت بخش به اندازه کافی لذت نمی بریم.

در مطالعات روانشناسی رفتار مشاهده شد که استرس باعث میشود ما با شدت و علاقه بیشتری دنبال فعالیت های لذت بخش باشیم ولی از این فعالیت ها به اندازه عادی لذت ببریم. در واقع استرس طوری مارا گمراه می کند که گمان می کنیم انجام فلان فعالیت لذت بخش برای بقای ما ضرورت دارد!

استرس و لذت یک حلقه معیوب درست می کنند و ما باید در همان ابتدای قرار گرفتن در شرایط استرس این حلقه را قطع کنیم وگرنه وارد این حلقه معیوب می شویم و نهایتا نه لذت خواهیم برد و نه استرس مان را کنترل خواهیم کرد.

منبع :

www.psychologytoday.com

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *