چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!

چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!
چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!

محققان مدت ها در مورد ارتباط بین دست غالب و بخش های مختلف مغز انسان مطالعه کردند. یک بررسی جدید در این زمینه در SAGE نشان داد که در بین افراد مبتلا به بیماری های روحی چپ دست ها بیشتر از اختلالات روان پریشی مانند اسکیزوفرنی رنج می برند تا اختلالات خلقی.

نویسندگان این تحقیق می گویند: مقایسه بین بیماران مبتلا به اختلالات روان پریشی، مانند اسکیزوفرنی و اختلال اسکیزوافکتیو با بیماران مبتلا به علائم خلقی مانند افسردگی یا اختلال دو قطبی، نشان داد که اختلالات روان پریشی در بین افراد چپ دست رایج تر از اختلالات خلقی است.

جادون وب و همکارانش، محققان این تحقیق، 107 نفر را از یک کلینیک روان درمانی مورد بررسی قرار دادند و میزان چپ دستی را در افراد مبتلا به انواع مختلف اختلالات روانی تعیین کردند. آنها دریافتند که 11 درصد افراد مبتلا به اختلالات خلقی مانند افسردگی و اختلال دو قطبی چپ دست بودند که مشابه به میزان این بیماری در جمعیت عمومی است، در حالیکه 40 درصد افراد مبتلا به اسکیزوفرنی یا اختلال اسکیزوافکتیو چپ دست بودند.

نویسندگان عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دادند  می تواند نوعی ارتباط بین اسکیزوفرنی و چپ دستی برقرار کند، از جمله تغییرات جانبی مغز، موفقیت تحصیلی و یا نژاد.

در ادامه نویسندگان می گویند: داده های ما نشان دادند که احتمال سفید پوستان مبتلا به بیماری های روانی بیشتر از سیاه پوستان بود. حتی پس از کنترل این مسئله تفاوت زیادی بین بیماران مبتلا به اختلال روانی و اختلال خلقی باقی ماند.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی 

گروه پزشکان جایروس

ارائه خدمات دارویی و غیردارویی در مرکز سلامت روان رستا – آلومینا در کرج

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x