اگر می خواهید فرزندی مسئول داشته باشید این نکات را رعایت کنید…

 

حس مسئوبیت

به منظور رشد و پرورش ” روحیه مسئولیت پذیری ” در کودکان و نوجوانان توجه به نکات زیر می تواند مفید باشد:

1)والدینی که مایلند مسئولیت پذیری را به روشی رضایت بخش به فرزندان خود بیاموزند باید صبور و بردبار باشند،آنان باید به کودکان فرصت دهند تا اشتباه نکنند و از اشتباهات خویش درس بگیرند.

کودکانی که مسئول بودن را یاد گرفته اند ،بهتر از کودکان غیر مسئول تصمیم می گیرند.

2) خوب است والدین از همان ابتدای کودکی به فرزندان خود بیاموزند که مسئولیت اعمال خود را به عهده بگیرند .اگر فرد از کودکی عادت کند به نقطه ضعف ها و اشتباهات خود اعتراف کند و از ابراز عقیده هر چند که مخالف نظر دیگران باشند نهراسند خدمت بزرگی به آنها شده است.

زمانی که کودکان را علی رغم اشتباهاتی که مرتکب شده اند ،مورد عشق و محبت خود قرار می دهید،آن ها را مسئول بار می آورید .

شما می توانید به فرزندانتان بگوئید ” هیچ اهمیتی ندارد اگر آب میوه را روی فرش ریختی زیرا می توانیم آن را پاک کنیم و یا مهم نیست اگر از درس علوم نمره بالایی نگرفته ای چون می توانی در امتحان بعدی علوم جبران کنی”.

3) طبیعی است که کودکان از ابتدا تمایلی به انتخاب کردن و تصمیم گیری ندارند زیرا اگر مسئولیت اعمال خود را به عهده بگیرند دیگر دستاویزی برای انجام ندادن وظایف و تکالیف خود ندارند و نمی توانند دیگران را مسئول اشتباهات و مشکلات خود بدانند.

 کودک مسئول

4) والدین می توانند با مهارت و رفتار خود حس مسولیت پذیری را در فرزندان ایجاد کنند،اگر زندگی کودک همیشه با انتقاد و سرزنش همراه باشد ،نه تنها حس مسولیت را نخواهد آموخت بلکه تنها ایراد گرفتن و محکوم کردن را یاد میگیرد.

گذشته از آن کودک درباره قضاوت خود به شک افتاده ،توانایی های خود را دست کم می گیرد و درنهایت دچار ضعف نفس و تصمیم گیری میشود .

5) پدر ومادر بهتر از هر فرد دیگری فرزندانشان را میشناسند و توقعات و انتظارات خود را بر مبنای قابلیت و توان آنها ها پایه ریزی می کنند.

به تدریج و هم زمان با بزرگ شدن کودکان،والدین می توانند خواسته های خود را افزایش داده ،مسئولیت بیش تری از آن ها طلب کنند تا بدین ترتیب کودکان نیز توانایی تصمیم گیری شان را ارتقاء دهند و استقلال بیش تری برای خود کسب کنند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *