چطور والد بهتری شویم؟

والد, چطور والد بهتری شویم؟

12 روش برای قوی تر شدن و اعتماد بنفس بیشتر والدینی که تنها هستند.

آیا به عنوان یک پدر یا مادر تنها، احساس بی کفایتی دارید؟ شما تنها نیستید. اگر شما توانایی خود برای انجام کارهایی که دو والد انجام می دهند را زیر سوال می برید و این توانایی را در خود نمی بینید، یک موجودی از کارهایی که آمادگی دارید آن ها را به خوبی انجام دهید بگیرید. کارهای خوب زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را بسازید. و وقتی شکاف هایی پیدا کردید، تغییرات کوچکی را جستجوکنید که تاثیرات بزرگی ایجاد می کنند_ مثل این 12 راه عملی که برای تبدیل شدن به یک والد بهتر وجود دارد:

تعیین مرزها

به عنوان افراد بزرگسال، می توانیم به وسیله ی تعیین مرزها با فرزندان خود، اقتدارمان را اعمال کنیم. تعیین مرزها شامل این است که به فرزندانمان اجازه ندهیم اگر پاسخی را از طرف ما دوست ندارند با ارعاب و تهدید عقیده ی ما را تغییر دهند، و اجازه دهیم که آن ها فرزندمان باشند نه محرم اسرارمان.

ساخت مجموعه ای از قوانین خانگی

قوانین خانگی شما، انتظارات شما را توصیف می کند و به فرزندانتان کمک می کند تا انتخاب هایی داشته باشند که در راستای اصول شما باشد. فقط سعی کنید که لیست قوانینتان کوتاه باشد تا فرزندانتان بتوانند آن ها را به خاطر بسپارند. این کار همچنین کمک می کند تا به جای اینکه یک لیست طولانی از کارهایی که فرزندانتان نباید انجام دهند تهیه کنید بر روی چیزهایی که می خواهید آن ها انجام دهند تمرکز کنید. برای مثال، مهربان بودن، مفید بودن، مودب بودن. سعی کنید قوانین مختصر و به یاد ماندنی باشند.

مشخص کردن امور روزمره

امور روزمره ی خانگی روشی است که برای آسان تر زندگی کردن به ما کمک می کند. برای مثال، کارهای مشخصی وجود دارد که شما هر روز صبح انجام می دهید تا برای کل روز آماده باشید، و همچنین هر روز غروب کارهایی را انجام می دهید تا برای خواب آماده شوید. به همین ترتیب، این ها کارهایی هستند که فرزندانتان نیز باید هر روز صبح و غروب انجام دهند.

بعضی کارها در لیست کارهای روزانه ی خود را خاتمه دهید

یک کار را برای پیگیری در این هفته انتخاب کنید__ برنامه ریزی برای ملاقات حضوری با پزشکتان که آن را عقب انداخته اید، یا مرتب کردن چیزهایی که روی پیشخوان آشپزخانه انباشته شده اند. با انجام این کار بیشتر درمورد زندگی تان احساس مسئولیت می کنید، و بیشتر برای بودن با فرزندانتان حضور دارید.

نه بگویید

من گاهی اوقات خودم را در حال بله گفتن به کارهایی می بینم که واقعا نمی خواهم انجام دهم( یا وقت انجام آن ها را ندارم) و بنابراین از آن متنفر و منزجر می شوم. به جای این کار بگوییم نه__ و واقعا منظورمان “نه” باشد. و اگر فرزندانتان در حال بحث با شما برای تغییر عقیده تان هستند، به آن ها بگویید که این کار را در گذشته انجام دادند اما دیگر جواب نمی دهد. “نه” شما به معنی نه است.

بله بگویید

وقتی فرزندانتان متوجه شدند که معنی “نه” شما واقعا “نه”است، گاهی اوقات با گفتن یک “بله” ی غیر منتظره آن ها را شگفت زده کنید. جلو بروید و خود جوش باشید. داشتن شادی و سرگرمی با یکدیگر بهترین روش برای ساخت یک رابطه ی صمیمی با فرزندانتان است__ و این کار بخش بزرگی از به دست آوردن همکاری آن ها در انجام کارهایی است که نیاز دارید.

حتی وقتی خودتان نیاز ندارید همسر سابقتان را وارد کنیدوالد, چطور والد بهتری شویم؟

 

اگر همسر سابق شما در رابطه با فرزندتان وارد شده است،کارهایی را که می توانید، برای حمایت از رابطه ی فرزندتان با او انجام دهید. همکاری و مشارکت والدین در رابطه می تواند یک قدرت بزرگ هم برای شخص شما و هم برای فرزندانتان باشد.

ایجاد یک الگوی مثبت

فرزندان شما با چیزی که در حال حاضر در شما می بینند در حال یادگیری استقامت و عزم و اراده هستند.

قابل نزدیک شدن باشید

اجازه دهید فرزندانتان بدانند که می توانند درباره ی هر چیزی با شما صحبت کنند. و وقتی این کار را انجام می دهند، بدون قضاوت و عصبانیت، به آن ها گوش دهید.

گاهی اوقات خودتان را اولویت قرار دهید

مراقبت از خودتان خودخواهانه نیست. خودخواهی زمانی است که همیشه و فقط خودتان را اولویت قرار دهید. وقتی تصمیم گرفتید کاری را برای خودتان انجام دهید، توجه کنید که بعد از انجام آن چه احساسی خواهید داشت. زمان گذاشتن برای خودتان باعث می شود که شما با رضایتمندی، اشتیاق و انرژی بیشتری به سوی فرزندانتان برگردید نسبت به زمانی که هیچ وقتی برای خودتان نگذارید.

از منطقه ی امن خود خارج شوید

والد, چطور والد بهتری شویم؟

پدر و مادری کردن به تنهایی اغلب به معنی انجام کارهایی است که چندان راحت نیست، از مادرانی گرفته که یاد می گیرند چطور مشکل توالت را رفع کنند، تا پدرانی که یاد می گیرند چطور موهای دخترشان را ببافند. سعی کنید به جای دوری کردن از کارهایی که به نظرتان مطلوب نیست، توجه کنید که بهترین راه برای بهبود اوضاع، تمرین مهارت هایی است که نیاز دارید یاد بگیرید.

تعیین اهداف برای خودتان

مشخص کنید که می خواهید یک سال دیگر هم از نظر شخصی و هم حرفه ای در چه جایگاهی باشید. اهدافتان را در دفتر یادداشت روزانه ی خود بنویسید یا آن ها را با یکی از دوستان خود که شما را برای تحقق این رویاها به واقعیت مسئول نگه می دارد در میان بگذارید.

در آخر، به یاد داشته باشید که چیزی به عنوان یک والد عالی و کامل وجود ندارد. اما ما می توانیم به وسیله ی کار کردن روی مهارت های خود تبدیل به پدر و مادر بهتری شویم و فرزندانمان را به افرادی قوی، انعطاف پذیر و بزرگسالانی توانا تبدیل کنیم…

محقق و مترجم:فاطمه مهفر

[button color=”purple ” size=”medium” link=”https://www.thespruce.com” target=”blank” ]لینک منبع[/button]

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی و روحی به شما کمک می کنند. از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com

www.tehranskin.com

www.zibaan.ir

www.irmind.com

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x