چرا بعضی ها لرزش دارند؟

لرزش دست

لرزش اساسی ( ET ، لرزش خوش خیم و یا لرزش فامیلی نامیده می شود) شایع ترین اختلال حرکتی است که علت آن ناشناخته است.

 معمولا لرزش بازوها، دستها یا انگشتان دیده می شود، اما گاهی اوقات شامل سر و یا سایر اعضای بدن در حرکات داوطلبانه مانند غذا خوردن و نوشتن نیز می باشد که البته برخی از نشانه ها با پارکینسون مشابهت دارد ولی نباید با آن اشتباه گرفته شود، این لرزش به طور کلی ماهیچه ها را تحت تاثیر قرار داده و باعث سفتی عضلات در حین استراحت نیز میشود.

علائم:

در موارد خفیف ، لرزش می تواند  عدم توانایی در متوقف کردن زبان یا تکان دادن دست ، توانایی خواندن به صورت لرزشی و مشکل در انجام کارهای کوچک و دقیق مانند سوزن نخ کردن باشد،حتی کارهای ساده مانند برش در یک خط مستقیم و یا حتی استفاده از یک خط کش نیز برای این افراد دشوار است البته به شدت بیماری نیز بستگی دارد.

این لرزش، توانایی های روزمره فرد را تحت تاثیر قرار داده و به صورت موزون (با قدرت 12-4هرتز) رخ می دهد، زمانی این اتفاق نمی افتد که عضلات آسیب دیده باشند.

هرگونه استرس جسمی یا روانی باعث بدترشدن لرزش ها میشود اما اغلب این تصورغلط وجود دارد که لرزش ها منشا روانی دارند .

لرزش همچنین ممکن است در سر ( گردن ) ، فک و صدا و سایر مناطق بدن رخ دهد ولی به طور کل، الگوی کلی لرزش از بازوها شروع می شود و پس از آن به مناطق دیگر گسترش می یابد.

در زنان بیشتر احتمال ابتلا به لرزش درناحیه سر نسبت به مردان وجود دارد .

لرزش اساسی دربرخی از بیماران ممکن است باعث بی ثباتی و مشکل در راه رفتن و عدم تعادل شود. شرایط عصبی  نیزگاهی اوقات همراه با این لرزش ها دیده می شود  این شرایط عصبی عبارتند از: نوروپاتی ، سفتی ، دیستونی ( تغییر در ضربان قلب و فشار خون ، گرما / عدم تحمل سرما ، پوست چرب  و حتی شوره سر ).

این لرزش می تواند در طول خواب( مخصوصا در ابتدای خواب بیماران) رخ دهد که منجر به بیداری آنها میشود و این شکایت اصلی این افراد است.

 لرزش می تواند در اثر پاسخ به خستگی، احساسات قوی ، قند خون ، گرما و سرما ، کافئین، نمک لیتیم ، برخی از داروهای ضد افسردگی  و عوامل دیگر بدتر شود .
همچنین بیماری پارکینسون می تواند به طور همزمان با این لرزش رخ  دهد ولی لرزش ، سفتی و ناتوانی عملکردی در افراد مبتلا به پارکینسون متفاوت است.

لرزش دست

در بیماری پارکینسون  لرزش ، در دست غالب رخ میدهد تقریبا در همه موارد پس از لرزش سر ، لرزش صدا، گردن، صورت، پا ، زبان و لرزش تنه اتفاق می افتد، بیشترین لرزش در ارتباط با لرزش دست رخ میدهد.

مشکلات راه رفتن در لرزش اولیه شایع است. در حدود نیمی از بیماران،مبتلا به دیستونی هستند از جمله : دیستونی گردن ، گرفتگی عضلا ت، دیستونی جمجمه .

علت:

به طور کامل مشخص نشده است ولی در بعضی موارد به علت یک جهش ژنتیکی می باشد ، تعدادی از عوامل محیطی از جمله : مواد سمی نیز تحت بررسی فعال هستند و این ممکن است در اتیولوژی بیماری موثر باشد.

از نظر پاتوفیزیولوژی ، مطالعات بالینی، فیزیولوژیک و تصویربرداری به درگیری مخچه و تخریب سیناپس هایی در آن می توان اشاره نمود ،همچنین می تواند با مصرف زیاد الکل نیز مرتبط باشد

تشخیص:

لرزش می تواند در هر سنی از تولد تا سن ( لرزش سالخورده ) شروع شود وهر عضله ای را تحت تاثیر دهد اگر چه لرزش معمولا در دست و پا دیده می شود و کمی کمتر از معمول درگردن نیز وجود دارد که منجر به لرزش سر میشود ،لرزش در حالت استراحت نیز گاهی اوقات وجود دارد.

درمان

همه افراد با با لرزش نیاز به درمان دارند، اما گزینه های درمانی بسیاری بسته به شدت علائم وجود دارد.

-کافئین و استرس باید اجتناب شود  و خواب خوب توصیه می شود.

-استفاده از داروهای مسدودکننده بتا مانند: پروپرانولول و تیمولول ، داروی ضد صرع پریمیدون ، داروهای ضد تشنج،گاباپنتین،آلپرازولام ،می کلوزاپین،میرتازاپین.

-کاردرمانی

منبع:

wikipedia

 

کلینیک آلومینا مرکز تخصصی درمان مشکلات مغز و اعصاب است

357 دیدگاه دربارهٔ «چرا بعضی ها لرزش دارند؟»

 1. سلام من ۳۸ دارم دو هفته پیش رفتم روانپزشک بهم دارو داد سرتارلین ۵۰ قطره لینکسیا و قرص پروزپام . یک هفته استفاده کردم بعدش دیدم خیلی فشار میاره بهم گذاشتم کنار ، فردای کنار گذاشتن دارو موقع خواب سرم حالت مورمور شدن يا لرزش نمیدونم چطور توصیف کنم داره و از فرق سرم شروع میشه مثل موج حرکت میکنه میره نا نوک انگشتان دستم بعد قطع میشه چند دقیقه بعد دوباره اتفاق میفته و اصلا نمیزاره که بخوابم قطره رو دوباره شروع کردم چون نمیتونستم بخوابم امروز بعد از چهار روز خوابیدم ولی بعد از بین رفتن اثر دارو دوباره شروع شد لرزش هستش نمیدونم مور مور هستش گز گز هستش نمیدونم نوار مغز گرفتم گفتن مشکلی نیست

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد. توصیه می شود حتما با پزشک معالج خود مطرح نمایید و از تغییر دوز مصرفی و یا قطع دارو به صورت خودسرانه پرهیز نمایید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  بنده ۱۶ سالم هست و ۳ ماهی متوجه شدم که هنگام خواب یا بیداری دندان هام به هم میخوره یا لرزش سرم شروع میشه تا یه چند ثانیه یا وقت هایی که خواب به بدنم شوک وارد میشه ( یه دفعه ای تمون میخوره و خوب میشه ) دکتر هم رفت چکاب دادم فشارم نرمال بوده اما باید ازمایش بدم تا مشخص بشه چون دماغم که کناره چشمم هست سمت راستش الان ۳ روزه کخ ورم کرده و درد میکنه بنظرتون بخاطره مزوتراپی هست یا سینوسه چون من بعضی وقت ها با اب نسبتا سرد حموم میکنم یا سرم خشک نمیکنم
  امکانش هست پاسخ بدید؟..
  ممنون

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   متاسفانه بدون بررسی طبی نمی توانیم پاسخی در این خصوص ارائه دهیم.

 3. سلام من حدودا پنج سالی میشه که گاهی به صورت کاملا غیر ارادی دچار لرزش سر و گردن میشم و اصلا دست خودم نیست و خیلی آزارم میده بیشتر توی جمع بروز میکنه خیلی وقتا استرس این رو دارم که نکنه کسی متوجه بشه بیشتر اوقات وقتی کسی هست که باهاش خیلی راحت نیستم و استرس بیخودی میگیرم پیشش بروز میکنه و خصوصا موقع غذا خوردن که راحت نمی تونم غذا بخورم و با تظاهر به اینکه کم غذا میخورم حرف نزدن و گوشه نشینی خیلی سعی کردم کسی نفهمه ولی باز دچارش شدم همیشه هم نمیشه اینکارو کرد آدم یه جاهایی مجبور میشه البته نسبت به سال های گذشته کمتر شده از اونجایی که یه نوجونم با اینکه به مادرم بارها گفتم که بریم پیش دکتر ولی گفتن چیزی نیست سعی کن استرست رو کنترل کنی نگرانم موجب شده نتونم خوب توی جمع ابراز وجود کنم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی طبی شما می باشد.
   متاسفانه بدون بررسی بالینی نمی توانیم نظری در این خصوص ارائه دهیم.
   توصیه می شود در این خصوص توسط متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید. چنانچه از نظر جسمی عاملی وجود نداشته باشد به روانشناس ارجاع داده خواهید شد.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

 4. با سلام لرزش در گردن پس از دیدن یک فیلم و هیجان شروع شد اگرچه که از بین رفتت ولی حالا لرزش به صورت ارادی با منقبض کردن گردن شکل میگیرد و درد دارد و جلوی گردن درد می‌کند ۲ روزه که اتفاق افتاده بنظرتون چی میتونه باشه؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   علل متعددی می تواند موجب بروز این حالت گردد.
   جهت بررسی این موضوع و ارائه راهکار مناسب، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   متاسفانه بدون بررسی طبی نمی توانیم راهکاری ارائه دهیم.
   در صورت تمایل با مرکز تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

 5. سلام خسته نباشید
  من ۱۵سالم خست
  و دستم و گردنم میلرزه
  دیروز لرزش سرم کمتر بود
  ولی امروز هم شدید تر شده هم درد دارع
  دردش مثل این هست ک از مغزم ب کل بدنم شک وارد میشه
  نمیدونیم باید چیکار کنم؟
  و برای اینکه دردش کمتر شع چی بخورم و چیکار کنم؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   علل متعددی می تواند موجب بروز این حالت گردد.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 6. سلام
  خسته نباشید
  من ۱۴ سالم هست
  بیشتر وقت ها سرم خود ب خود تکون میخورع و بعد کل بدنم یهو یجوری میشع و وقتی میام کاری رو انجام بدم یا چیزی رو جابجا کنم دستم خود ب خود تکون میخوره و چن ثانیه ثابت وایمیسته و اصلا نمیتونم سر و دستمو کنترل کنم
  لرزش دستم رو از کوچیکی داشتم ولی جدیدا سرم تکون میخوره و ثابت وایمیسته چن ثانیه بعد کل بدم یجوری میشع مث این ک ی شکی وارد بدنم میشه

  و از کوچیکی لرزش دسم کم بود ولی الان شدید تر شدع
  باید چیکار کنم بنظرتون؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   علل متعددی می تواند موجب بروز این حالت گردد مانند خستگی، قند خون، مصرف برخی داروها، برخی بیماری ها مانند پارکینسون و ….
   جهت بررسی این موضوع و پاسخ دقیق، نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

 7. سلام من ۲۹ سال دارم تقریبا ۱ ماهی هست در قسمت سر و گردن موقع استراحت ونشستن لرزش خفیف دارم .لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   جهت بررسی این موضوع نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   بهتر است توسط متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 8. هر از گاهی سرم میلرزه و خوب میشه و دوباره بعد مدت های زیاد لرزش سرم شروع میشه.. علت لرزش سر از چیه?

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   علل متعددی می تواند موجب بروز این حالت گردد. جهت بررسی این موضوع و ارائه راهکار مناسب نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 9. سلام خسته نباشید.مادر من چند وقت که سرش لرزش داره و گردن درد داره و فقط سرش می‌لرزه و بعضی وقت ها هم در حرف زدن دچار مشکل میشه لطفا راهنمای کنین که پیش چه پزشکی بریم البته به چندتا از متخصصان مغز واعصاب مراجعه کردیم ولی متاسفانه نتیجه نگرفتیم وچون تو شهرستان هستیم محدودیت پزشک هم داریم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   با مرکز شماره یک تهران تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.
   با آرزوی سلامتی مادر گرامی تان

 10. سلام لرزش سر گردن دختر بچه ۳ساله دلیلش چی می‌تونه باشه

  تو دروان کرونا یکه فقط خونه هستش

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   علل متعددی موجب بروز این حالت می گردد، از طرفی لرزش با توجه به میزان تکرار، گسترش و محل لرزش، تنوع روزانه و یا اینکه در زمان استراحت رخ می دهد یا هنگام فعالیت به گروه های مختلفی دسته بندی می شود. جهت پاسخ دقیق در این خصوص نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی وی می باشد.
   در صورت تکرار و یا تشدید این حالت توصیه میشود کودکتان توسط متخصص مغز و اعصاب کودکان معاینه شود.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 11. درمان لرزش به وسیله سلول درمانی آغاز شده یا نه اطلاعات به روز میخوام من از دارو بدم میاد وحالمو بد میکنه هرکی روش جوابگویی بلده راهنمایی کنه مرسی

 12. سلام
  پدر من تقریبا دو ماهی است که موقع لرزش قسمت سر و گردن دارد ، مبتلا به دیابت است و حدودا 20 سال پیش آنژیو انجام داده و به همین علت سیگار را ترک کرده است .
  این را هم اضافه کنم که در زمانی که فعالیت شغلی داشته اند (حدودا 25 سال پیش ) در یک حادثه ترکیدن کپسول گاز قرار گرفته بود که به شنوایی ایشان صدمه وارد شده و دکتر استفاده از سمعک را تجویز نموده است که متاسفانه از استفاده از آن خودداری می کند.
  لطفا راهنمایی کنید.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   علل متعددی موجب بروز این حالت می گردد. برای پاسخ قطعی در این خصوص نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی پدرتان می باشد.
   در صورت تمایل با شعبه شریعتی تماس بگیرید و از دکتر نرگس طباطبایی (متخصص مغز و اعصاب) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 13. سلام. من یک مشکلی دارم که واقعا زندکی را برام سخت کرده و تک تک لحظات چیزی جر عذاب و ناراحتی نیست . حتی ساده ترین کارهای روزمره که حرف زدن با دیگران و تایپ و تاب خواندن باشه برام کاری سخت شده . حدودا از دو سال پیش لرزش سر و گردنم شروع شده و هنوز ادامه دارد. دقیقا نمیدونم علتش چیست .چون من در زندگیم فشارهای روانی و استرس کم ندارم و از طرفی از دوره نوجوانی (حدود 12 سال) تا اکنون که 27 سال دارم به عادت بد خودارضایی مشغول بوده ام . من دکتر مغز و اعصاب رفتم، بعد از معاینه مشخص شد که مشکل جسمی ندارم. الان پیش متخصص اعصاب روان میرم که بعد از یک ماه مصرف قرص های اعصاب هنوز این لرزش را دارم . واقعا نمیدونم چکار کنم . این حالت لرزش در مواجهه با افراد غریبه بیشتره طوری که واقعا نمیتونم چشم در چشم با کسی حرف بزمنم . تایپ کردن و مطالعه و تمرکز به یک نقطه خاص نیز واسم کاری سخت و آزار دهنده شده . خواهش میکنم کمکم کنید . ممنونم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   برای پاسخ قطعی در این خصوص نیاز به معاینه و ارزیابی بالینی شما می باشد.
   بدون بررسی طبی نمی توان نظر خاصی در این خصوص ارائه کرد.
   در صورت تمایل با دپارتمان مغز و اعصاب جایروس کلینیک (مرکز شماره یک تهران) تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 14. سلام من 28 سال سن دارم لرزش در تمام نقاط بدنم دارم به خصوص در سر و الان چندین ساله استرس دائمم دارم برای هر چیزی وقتی استرس مسگیرم لرزشم شدیدتر میشه سرم خیلی میلرزه اصلا نمیتونم کنترلش کنم آیا من خوب میشم یا این یه مشکل ژنتیکی هستش من کاملا نا امید شدم چون زندگی و ازم گرفته لطفا راهنماییم کنید ممنون از محبتتون

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   لرزش، نوسانات و حرکات ریتمیک غیر عمدی عضلات یک یا چند بخش از بدن است.
   لرزش می تواند در دست ها، بازوها، سر، صورت، صدا، تنه و پاها دیده شود. معمولا بیشترین لرزش در دست رخ می دهد. در برخی افراد ، لرزش یک نشانه از یک اختلال عصبی است و یا به نظر می رسد عارضه جانبی برخی داروها باشد. رایج ترین شکل لرزش در افراد نسبتا سالم رخ می دهد. اگر چه لرزش تهدید کننده زندگی نیست ولی میتواند انجام کارهای روزانه را سخت کند و همچنین گاهی نیز در جمع سبب خجالت فرد می شود.

   علت لرزش:
   لرزش به طور کلی به دلیل مشکلاتی در بخش هایی از مغز که عضلات سراسر بدن را کنترل می کنند و یا آسیب به مناطق خاص، مانند منطقه کنترل دست ایجاد می شود.

   اختلالات عصبی که می تواند لرزش تولید کنند عبارتند از : بیماری ام اس ، سکته مغزی، ضربه مغزی ،آسیب ساقه مغز و مخچه،استفاده از برخی از داروها و مواد مخدر ( مانند آمفتامین ها، کورتیکواستروئیدها ، داروهای مورد استفاده در اختلالات روانی خاص ) ، سوء استفاده از الکل و یا ترک الکل ، مسمومیت با جیوه، پرکاری تیروئید و نارسایی کبد.

   برخی از انواع لرزش ارثی هستند و در اعضای خانواده دیده شود و بعضی انواع لرزش بدون دلیل شناخته شده روی می دهند.

   لرزش ممکن است در هر سنی رخ دهد ، اما در افراد میانسال و مسن تر شایع تر است. لرزش ممکن است گاه به گاه ، به طور موقت ، و یا دائمی باشد. شیوع لرزش در زنان و مردان برابر است.

   در طب دو بیماری بصورت شایع با لرزش همراهی دارند: بیماری لرزش اساسی اولیه و بیماری پارکینسون

   در لرزش اساسی اولیه معمولا لرزش در حالت فعالیت شدیدتر است و در سر و تنه هم دیده می شود ولی در بیماری پارکینسون لرزش در حالت استراحت وجود دارد و با کندی حرکات و…نیز همراهی دارد.
   نیاز به ارزیابی و معایه شما می باشد تا متناسب با علت، راهکار مناسب درمانی اتخاذ گردد. با توجه به مواردی که ذکر کردید علل روحی در بروز و تشدید این حالت بسیار پر رنگ تر می باشد.
   ولی به طور کلی برای رفع نگرانی توصیه می شود ابتدا توسط متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید و در صورت عدم مشکل جسمی در این حوزه، به روانپزشک ارجاع داده خواهید شد.
   در صورت تمایل با مرکز شماره ۱(دپارتمان مغز و اعصاب جایروس کلینیک) تماس بگیرید و از دکتر زهرا وهابی و یا دکتر نرگس طباطبایی تایم ویریت اخذ نمایید.
   با آرزوی سلامتی و موفقیت شما

 15. سلام خاهش میکنم کمکم کنید الان 5 ماهه مادرم به یه سندرم عجیب مبتلا شده و در کنارش فهمیدیم سرطان آر سی سی داره تمام دکترایی که بردیم نظر قطعی ندادن مادرم لرزش سر و دست و پا گرفته گردنش افتاده شده و حرکات دست و ماش کنترل و هماهنگی لازم رو ندارن ام ار ای سر سالم بوده کلیه رو بهمن ماه وقتی توده 4 سانت بود و فهمیدن تخلیه کردن و الان جای همون دوباره عود کرده دارو سانیتینیب شروع کرده جدا از مساله کلیه علت نداشتن تعادل مادرم چیه اصلا نمیتونه راه بره و بنشینه و کاراشو بکنه چشماش هم کنترل ندارن و درست نمیبینه تو رو خدا کمک کنید من دارم نابود میشم

  1. مدیر بخش توسعه و تحقیق

   دوست گرامی
   از مشکلی که برای مارتان ایجاد شده متاسفیم
   ولی بدون معاینه بالینی نمیتوان تشخیصی داد
   زیر نظر پزشک معالجشان درمان را ادامه دهید

 16. سلام من دوقطبی هستم و دپاکین مصرف میکنم دکتر بهم گفته پراپونولول میخاست تجویز کنه اما من نخاستم چون قبلا با بقیه قرصا بجز دپاکین توهم میزدم میخاستم بدونم توهم زاس این قرص؟‌من لرزش خفیف دست دارم

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   افکار غیر معمول و تغییرات رفتاری یا خلقی از عوارض مصرف این دارو می باشد.
   توصیه می شود در این زمینه با پزشک معالج خود مشورت نمایید تا در صورت امکان داروی دیگری تجویز گردد.در مورد آشنایی بیشتر با این دارو پیشنهاد می کنیم لینک زیر را مطالعه فرمایید.

   https://gyrusclinic.com/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%BE%D8%A7%DA%A9%DB%8C%D9%86-depakene/

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   _ لرزش به طور کلی به دلیل مشکلاتی در بخش هایی از مغز که عضلات سراسر بدن را کنترل می کنند و یا آسیب به مناطق خاص مانند منطقه کنترل دست ایجاد می شود.
   _ اختلالات عصبی که می تواند لرزش تولید کنند عبارتند از: بیماری ام اس، سکته مغزی، ضربه مغزی، آسیب ساقه مغز و مخچه، استفاده از برخی داروها (مانند آمفتامین ها، کورتیکواستروئیدها، داروهای مورد استفاده در اختلالات روانی خاص)، مصرف مواد مخدر، سو مصرف الکل و یا ترک الکل، مسمومیت با جیوه، پرکاری تیروئید و نارسایی کبد.
   _ برخی از انواع لرزش ارثی هستند و در اعضای خانواده دیده می شود و بعضی انواع لرزش بدون دلیل شناخته شده روی می دهند.
   لرزش در هر سنی ممکن است رخ دهد اما در افراد میانسال و مسن تر شایع تر است. لرزش ممکن است گاه به گاه، به طور موقت و یا دائمی باشد.
   در طب پزشکی دو بیماری به صورت شایع با لرزش همراهی دارند:
   1) بیماری لرزش اساسی اولیه
   2) بیماری پارکینسون
   در لرزش اساسی اولیه معمولا لرزش در حالت فعالیت شدید تر است و در سر و تنه هم دیده می شود ولی در بیماری پارکینسون لرزش در حالت استراحت وجود دارد و با کندی حرکات و … نیز همراهی دارد.
   دوست گرامی برای بررسی دقیق این موضوع نیاز به معاینه و ارزیابی طبی می باشد. توصیه می شود پدرتان توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب معاینه شوند.
   دکتر مصطفی امیری (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات، دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران)

  2. مدیر بخش توسعه و تحقیق

   دوست عزیز
   بهتر است به یک متخصص مغزو اعصاب مراجعه کنید نیاز به بررسی و ارزیابی بالینی است
   https://gyrusclinic.com/%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D9%83%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%AF%D9%86-%D9%8A%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%D9%89/
   میتوانید با مراجعه به لینک زیر اطلاعات تکمیلی بیشتری به دست آورید

 17. سلام من مدتیه که لرزش در دست راستم دارم ۱۸سالمه. سرچ کردم و متوجه شدم علایم لرزشی به نام لرزش اساسی دست رو دارم که نوشته بود چنین علایمی بایدبه پزشک مراجعه کنن..برای مراجعه باید به چه پزشکی مراجعه کنم ؟! لطفا راهنماییم کنین چون نمیدونم مشکلم چیه و باید به چه پزشکی مراجعه کنم.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   گاهی لرزش دست مربوط به اعصاب مغزی است و گاهی مربوط به علائم استرس می باشد در صورتی که استرس نداشته ولی همچنان لرزش را احساس میکنید بهتراست با متخصص مغزو اعصاب و درصورتی که از علائم استرس است با روانپزشک باید ملاقات داشته باشید.

 18. سلام وعرض ادب من لرزش سرو گردن دارم دکترم رفتم ولی خوب نشدم خواهش میکنم کمکم کنید زندگیم کلا مختل شده اصلا نمیتونم بشینم همش باید دراز بکشم که این لرزش و درد رو حس نکنم خسته شدم کاش کمکم کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب دکتر نوراللهی ( فوق تخصص پارکینسون – مغزواعصاب ) در کلینیک بیمارستان توس نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 19. درود و خسته نباشید ممنون از مطالبتون…
  من 45 سال سن دارم اخیرا وقتی با کسی در حال صحبت هستم و یا استرس دارم سرم تکان میخورد و به کلی اعتماد به نفسم از دست می دهم و دیگر تمرکز صحبت کردن ندارم.
  من به روانپزشک مراجعه کردم و به من قرص های کلو نازپام، کلو میپرامین، داد وقتی ساعت های حدود 11 شب مصرف کردم ساعت 4 حالم شدیدا بد شد انگار داشتم می مردم و احساس این را داشتم که به من حمله دست بدهد، و فورا به اورژانس رفتم با سروم و آمپول حالم را بهتر کردند
  دیگر میترسم قرصی مصرف کنم
  لطفا بگید چیکار کنم الان؟
  سپاس…

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی طبق مواردی که ذکر کردید احتمالا دچار عوارض مصرف دارو شده اید، پیشنهاد میکنیم با پزشک معالجتان در میان بگذارید تا در صورت امکان داروی دیگری تجویز گردد. دوست عزیز جای نگران نمی باشد و تقریبا هر دارویی ممکن است گاهی عوارضی بر روی دسته ای از افراد داشته باشد و در این صورت پزشک معالج بسته به شدت عوارض، دوز دارو و یا خود دارو را تغییر می دهد.

 20. با سلام ۳۰ سالمه از ۴ سال قبل دچار لرزش سر شدم هر دکتری رفتم قرص اعصاب بهم داده و هیچ اثری نداشته اگرم داشته موقتی بوده. نامید شدم تو رو خدا بهم بگید آیا درمان شدنیه یا نه. ایا کسی مثه این بیماری داشته که درمان شده باشه. در صمن رعشه مداوم هس. با استرس بیشتر میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی دیستونی یا بدقوامی ماهیچه‌ها، انقباض غیرارادی مکرر و طولانی در یک عضله یا در گروهی از عضلات است و در واقع یک اختلال حرکتی– عصبی به حساب می آید. دیستونی‌ها اغلب باعث بروز حرکات غیرطبیعی و اختلالات وضعیتی ناتوان کننده می باشند. علتهای مختلفی در ایجاد دیستونی نقش دارند، سر دسته علل ایجادکننده آنها، علل ارثی، تروماها و صدمات فیزیکی، بعضی عفونت‌ها، مصدومیت‌ها، عوارض برخی داروها، کم رسیدن اکسیژن حین زایمان، بروز ضربات زایمانی و افزایش بیش از حد معمول بیلی روبین هنگام دوران نوزادی و شیرخواری را می‌توان نام برد. در برخی موارد امکان دارد مسایل بیماری‌های داخلی جمجمه‌ای موضعی هم در ایجاد انواع دیستونی نقش داشته باشند.
   دیستونی گردن (سر) شایعترین فرم دیستونی موضعی است. در این بیماری انقباضات چرخشی در سر و گردن رخ میدهد. انقباض طولانی در عضلات گردن منجر به تغییر در وضعیت و پوزیشن غیر عادی گردن می شود.علائم دیستونی گردن اغلب در موقع راه رفتن یا در مواقع استرس شدید می شود که با استراحت و خواب کمتر می شود. دوست عزیز توصیه می کنیم برای بررسی دقیق تر و اتخاذ راهکار مناسب توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب قرار گیرید. در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 21. سلام, علت لرزش رگ سر چی میتونه باشه, من نبض رگ سرم زیاد میزنه ولی چند وقته خیلی زیادتر شده به حدی شده که یهو میلرزه و تکون میخوره, هیچ حسی نداره, فعلا که سر درد و مشکل عصبی ندارم, مرسی از شما استاد

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی برای بررسی علت موضوع و ارائه راهکار مناسب درمانی، نیاز به معاینه شما است. بدون معاینه و بررسی نمی توان در این باره نظر قطعی ارائه کرد. توصیه می شود توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید. در صورت تمایل می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

 22. سلام
  من۲۱ سالمه.لرزش سر دارم.نمیتونم نگاه کسی کنم حرف بزنم چون سرم تکون میخوره.موقع استرس هم بیشتر.آزمایش دادم گفتن کم خونی.دیگ ادامه ندادم.پریودیم هم خیلی درد دارم.اگه حجامت کنم خوبه؟یکی از دوستام با حجامت لرزش دستاش خوب شد.

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی نیاز به بررسی و معاینه شما است. توصیه میشود برای بررسی دقیق توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید. در صورت عدم مشکل خاصی در این حوزه میتوانید از دیگر روش های درمانی مانند حجامت استفاده نمایید.

 23. سلام
  من دختر 18سال ومبتلا به میگرن عصبی شدید هستم…میخواستم بدونم جاری شدن خون از بینم ولرزش اعصابم بخصوص پاهام وبعضی وقتا سنگین میشن .. چه اثرات منفی به دنبال داره؟ آیا لازمه همیشه ورزش کنم برا پاهام ؟لطفا کمکم کنید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی برای تجویز و ارائه راهکار مناسب نیاز به بررسی دارد. توصیه میشود توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید تا درمان مناسب اتخاذ گردد. در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر زهرا وهابی یا دکتر دهقانی (متخصصین مغز و اعصاب) تایم ویزیت هماهنگ نمایند.

 24. سلام ، مجتبی هستم ، دیشب بلند شدم و به سمت یخچال رفتم که ناگهان بدنم شروع به لرزیدن شدید کرد ، آنقدر شدید بود که ساعد دستم به لبه کابینت خورد و پاره شد و کف پایه راستم بدلیل کوبیدن محکم به زمین ورم کرد و رگ به رگ شدید شد ، هیچ گونه اختیاری نداشتم و صداهایه بلند از دهانم خارج میشد بطوری که همسرم از خواب پرید ، منو راهنمایی کنید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی نیاز به معاینه و بررسی توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب است، توصیه میشود از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر زهرا وهابی یا دکتر دهقانی (متخصصین مغز و اعصاب) تایم ویزیت هماهنگ کنند.

 25. سلام
  من حسین 27 سال سن دارم
  با کوچکترین کار مثلا رفتن به بانک استرس وعرق لرزش دست و پا به سراغم میاد و خیلی شدید میشه جوری که نمیتونم چیزی بنویسم یا هنگام عصبانیت دست و پام لرزش داره
  لطفا راهنمایی کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز است که علائم به صورت بالینی بررسی شود دراین خصوص خانم امیری در شعبه شریعتی میتوانند به شما کمک کنند.

 26. اصغر علی اکبری

  با عرض احترام . خواهر من چند ماهی میشه که لرزش شدید دست گرفته . چند تا دکتر هم رفتیم ولی نتیجه نگرفتیم ، لطفا یک پزشک متخصص خوب معرفی کنید ممنون از شما .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   با تمام مدارک پزشکی خود برای خانم دکتر وهابی در شعبات تهران و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج میتوانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 27. سلام من الان یک سال هست که دیگه نمیتونم به راحتی گذشته قلم به دستم بگیرم و بنویسم و وقتی میخوام بنویسم کنترل دقیقی ندارم روی قلم و خیلی بد خط شدم و از همه مهمتر بعضی وقتها موقع نوشتن میخوام گریه کنم اینقد که برام سخت شده نوشتن حتی فقط اسم خودم رو که بخوام بنویسم. تقریبا یک سال پیش شروع شد. در ضمن من خودارضایی هم میکنم متاسفانهمیتونه از این باشه؟لطفا راهنمایی کنید عزیزان خداقوت

 28. سلام من ۱۶ سال سن دارم ، یه فردی به شدت استرسی هستم ، کم خون هم هستم ، بعضی مواقع دستهام شروع به لرزش میکند بدون دلیل اما در مواقع که استرس و اضطرب دارم لرزش بیشتر میشود ، حتی نمیتونم درست خوردکار رو توی دستام بگیرم ، تپش قلب بالای هم دارم ، لطفا راهنمایی م کنید علت اون چیه ؟؟ آیا مشکل جدی دارم ؟؟ واقعیتش تا حالا به دکتر مراجعه نکردم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   همه این علائم میتواند از دلایل استرس باشد بهتراست دراین حیطه برای خانم کاشفی جهت درمان غیردارویی در شعبه شریعتی و یا شعبه کرج نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 29. سلام ، من حدود 5 سال هست که اطراف لبم میلرزه و وقتی استرس میگیرم بسیار شدید میشه، و حتی وقتی که میخندم اطراف لبم شروع به لرزش میکنه و واقعا دارم خجالت میکشم؛ طوری که مجبورم و دیگه نمیخندم
  لطفا بگید چیکاز کنم؟

 30. سلام من خودارضایی میکنم و مشکل لرزش دست دارم باید چیکار کنم که خودارضایی رو بتونم ترک کنم و لرزش دستم هم درمان داره؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتراست از رفتاردرمانی بهره گیرید دراین خصوص برای جناب دکتر قاسمی در شعبه شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 31. سلام وخسته نباشيد
  ببخشيد من خواستگارم در چند جلسه صحبت كردن اول جلسه ، فك پايينش به لرزش و مقدار لحظه اي قفل ميشه و مانع درست صحبت كردنش ميشه و همچنين خيلي انگشت هاي پاهاشو تكان ميده .
  مادرشم وقتي حرف مهمي زده ميشه براي توجه كردن زياد مثل اينكه شكلك دربيارن ابرو وشانه و چشم هايش را تكان ميده.
  ايا علت اينها چيه؟
  تيك عصبي؟
  قابل درمانه؟
  ژنتيكيه؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   میتواند از علائم استرس باشد ولی متاسفانه بدون بررسی بالینی و طبی امکان تشخیص نمی باشد بهتراست این مساله را بدون خجالت از خود فرد بپرسید.

 32. با سلام و عرض ادب،، من ۲۴ سالمه،،من خیلی ادم اجتماعیی بودم و سر کلاسهای دانشگاه بسیار شیطون بودم و اساتید گاهی وقتا از پر صحبتیهام عصبی میشدن،، ولی متاسفانه الان نزدیک به سه سال هست که لرزش دست گرفتم و به محض رفتن پای تخته یا کنفرانس دادن کنترلمو از دست میدم. دستام به شدت میلرزه حتی قلبم هم تند تند میزنه،، تو محیط های خونوادگی شلوغ هم همین جوری میشم،، به همین دلیل تو جمعیت یه گوشه ساکت میشینم،، لرزش خفیفی در سرو پاهام هم تازگیا پیدا شده،، خواستم ببینم خطرناکه این بیماری؟ و اینکه راه درمانی وجود داره؟
  زنده باشین

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   میتواند از علائم استرس باشد و بهتراست با یک روانپزشک ملاقاتی داشته باشید دراین خصو جناب دکتر شیرآلی و یا جناب دکتر هرمز پور در شعبه شریعتی و یا رسالت نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 33. سلام . بیمازی bppv گرفته ام در حال درمان هستم اخیرا لرزش هایی از نوع حمله به سر و لرزیدن در ۳۰ ثانیه بهم دست میدهد ایا از اثرات همین بیماری است یا خیر؟ در ضمن ام ار ای و ازمایشات سالم بوده و ازمایش تعادل گواه بیماری بی پی پی و ی بود محبت کنید راهنمایی بفرمایید

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام، دوست بله گرامی مواردی که ذکر کردید از علائم این بیماری میباشد. ولی توصیه میشود برای اطمینان خاطر با پزشک معالجتان مشورت کنید و این موارد را با وی در میان بگذارید.

 34. ربابه نوروزی

  با سلام من سی سال است داروی تشنج استفاده می کنم ولی درمان نشدم بعضی مواقع لرزش های بی اراده سر دار م وبعضی موواقع بی هوش هم می شود

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، بهتر است برای بررسی بیشتر و معاینه بالینی توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب ویزیت شوید. در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر زهرا وهابی یا دکتر دهقانی (متخصص مغز و اعصاب) تایم ویزیت هماهنگ شود.

 35. يا سلام بنده هر از گاهي فكرم مشغول ازدواج ميشود،گاهي لرزش دست و سر دارم ايا يه خاطر فكر زياد است ريزش مو هم دارم و ابرويم را ميكنم ،٢٥سال دارم ايا به ازدواج مرتبط است

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، بهتر است با یک روانپزشک صحبت کنید تا مشکلاتی که بیان کردید علل و درمانش مشخص شود. اینکه دغدغه ازدواج دارید شاید عامل اضطرابی و باعث لرزش دستان و ریزش مو و کندن ابرو شود. از طریق صفحه تماس با ما با یکی از شعبات تماس بگیرید و با روانپزشک صحبت کنید.

 36. سلام من 24 سالمه
  همیشه لرزش دست دارم و در مواقع استرس بیشتر میشه
  و این لرزش الان توی اجزای صورتم هم هست مثلا موقع خندیدن یا گاهی د مواقع لبها و گونه هایم هم لرزش دارند حتی وقتی خودم تنهام این اتفاق میوفته (بدون استرس ناشی از حضور افراد) مشکل من چیه؟
  برای درمان به چه دکتری باید مراجعه کنم ؟
  تشکر

  1. مدیر بخش توسعه و تحقیق

   سلام،از طریق صفحه تماس با ما با یکی از شعبات مغز و اعصاب تماس بگیرید تا همکاران گرامی برای انتخاب پزشک مناسب راهنماییتون کنند. دکتر وهابی یکی از همکاران مجموعه هستند که برای رفع مشکل شما میتوانند کمکتان کنند.

 37. با سلام
  مادرم موقع فعالیت فک پايينش شروع به لرزش میکنه جوری که بعضی اوقات دندان هاش بهم میخوره ولی تو حالت استراحت اصلا لرزش نداره و یا اگه هم باشه خیلی خیلی خفیف مشکلش از چيه؟
  بیماری دیابت هم داره
  ممنون از راهنماییتون

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   جهت بررسی های بالینی و طبی برای جناب دکتر نوراللهی فوق تخصص مغزو اعصاب در درانگاه بیمارستان توس نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 38. سلام من دختر 38ساله هستم از بچگی لرزش از ناحیه مچ و انگشتها داشتم البته به گفته مادرم از بدو تولد این مشکل را داشتم اما چند سالی است که علاوه بر لرزش دست از ناحیه سر و گردن هم دچار لرزش شدم و احساس میکنم بیشتر میشه ودر حالت استراحت هم این لرزش و دارم لطف کنید راهنمای کنید که چکار کنم در ضمن در حالت استرس خیلی این لرزشها بیشتر میشه من شهرستانم لطف کنید دقیق راهنمای کنید چکار کنم برای درمان یا اگه امکان داشت به صورت خصوصی باهاتون در تماس باشم جهت راهنمای خیلی خیلی ممنونم جهت راهنمای و حل مشکل من

  1. فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   با سلام لرزش ممکن است علل متفاوتی داشته باشد .به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید.لطفا شهر خود را ذکر کنید تا مراکز شهرستان معرفی شود.به سایت مراجعه فرمایید

 39. سلام مدتی هستش هنگام خواب یک تکاناهی به بدنم میاد که تمامه بدنمو را بی حس میکند وا در بعضی مواقع دستو پاهام مومور وا سرد میشوند در بعضی وقتهام سرم در طوله روز طالاب طلوب میکند وا سرم گیج میرو خواهش میکنم راهنمایم بکنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز به بررسی بالینی و طبی دارید در این خصوص خانم دکتر وهابی درشعبه شریعتی و یا خانم دکترنادری درشعبه کرج میتوانند به شما کمک کنند.

 40. با سلام. 30ساله هستم حدود4سال قبل دچار لرزش خفیفی در ناحیه سر شدم هر دکتری که رفتم بهم قرص آرامبخش و اعصاب دادن به نظر خودماصلا بهتر نشدم،تمام ازمایشاتم انجام دادم هیچ مشکلی نداشتم، راهنماییم کنید لطفا،خیلی ناراحتم از این وضعیتم.آیا درمان شدنی هست؟

  1. فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   این لرزش ها ممکن است به دلیل پارکینسون وراثت یا ویلستون باشد.طبق ازمایشات و دستور پزشک تشخیص داده می شود.اگر تا کنون تحت درمان بوده اید و زیر نظر پزشک قرار داشتید ترس شما بی دلیل است.اما در صورت دلخواه می توانید از پزشکان ما نوبت بگیرید.

  2. سلام ممنون از پاسختون. لطف کنید آدرس مطب دکتری که متخصص بیماری بنده هست رو به اشتراک بذارید. نمیدونم دقیق به کدوم شعبه تون باید مراجعه کنم. واقعا خسته و منزوی شدم. خواهش میکنم کمکم کنید.

   1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

    سلام دوست عزیز
    با مرکز شماره 1 مجموعه جایروس کلینیک (دپارتمان مغز و اعصاب) تماس بگیرید و از دکتر نرگس طباطبایی (فوق تخصص مغز و اعصاب از هانوفر آلمان) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 41. سلام پدرم چند سالیه با حرکات غیر ارادی پا موقع راه رفتن مواجه شده این در حالیه که موقع دویدن مشکل نداره درد هم نداره ام آر آی وسی تی اسکن ونوار عضله هم چی زی نشون نداده مت تو کرمانشااهیم یا یه دگتر خوب به ما معرفی کنید یا لطف کنید دلیل یا اسم بیماری رو بگید به خدا خیلی برام سخته با بام رو اینچوری ببینپ

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   متاسفانه امکان راهنمایی بدون بررسی مدارک پزشکی نمی باشد .

 42. سلام من لرزش صورت دارم که موقعی که تنها تو خلوت خودم باشم صورتم لرزش نداره اما وقتی با کسی حرف میزنم یا کسی باهام حرف میزنه یا کسی بهم نگاه میکنه صورتم بدون اینکه خودمو کنترل کنم یا میلرزه یا رنگش قرمز میشه حتی هم چشمام قرمز میشه ونمیتونم چشمامو کامل باز کنم به خاطر همین نمیتونم به طور مداوم با افراد حرف بزنم یا به حرفهاشون گوش کنم چون این مشکلی که دارم منو بیش از پیش افسرده وعذاب میده من 26 سالمه در سنین 18 سالگی خوبو خوشگلو خوش قیافه بودم اما از زمانی که این مشکلات لرزش صورت برام اتفاق افتاد تبدیل به یک ادم عصبی شدم یه ادم افسرده صورتم شادابی گذشته رو نداره خواهش میکنم راهی نشون بدید چطوری بتونم از این مشکل بزرگ رها شم

  1. چه جالب.. منم دقیقا همین مشکلو دارم اما بخاطر لرزش سر بخصوص از پشت گردن.. من دکتر ک رفتم بهم گفت اسم بیماریت استرس اجتماعیه و درمانش مصرف همزمان دارو (کار روانپژشک) و مراجعه ب روانشناسه (خود روانپزشک بهتون معرفی میکنه) .. امیدوارم مشکلتون برطرف بشه

  2. سلام
   منم مشکل شما رو دارم .خیلی برام جالب و در عین حال ناراحت کننده بود چون فکر میکردم فقط من مجبورم با این مشکل دست و پنجه نرم کننم.
   خوشحال میشم اگه پیگیر درمانتون بودید منو در جریان بذارید که بدونم جواب میده یا خیر.
   ممنونم

  3. سلام . خواهش میکنم اگه جوابی گرفتین به منم کمک کنید . منم لرزش سر و گردن مخصوصا موقع صحبت با دیگران، تایپ و نوشتن و تمرکز به یه نقطه خاص دارم…. نمیدونم چکار کنم هر دکتری هم رفتم علت این امر مشخص نشده… چون من در شهرستان هم هستم . من از نوجوانی به خود ارضایی عادت دارم و الان که 27 سالمه فکر میکنم خیلی دخیل بوده در این مشکلم . نمیدونم لطفا کمکم کنید دلم برای سلامتیک تنگ شده، حتی از انجام کارهای ساده چون صحبت با دوستانم عاجزم . نمیدونم چکار کنم هم مغزو اعصاب رفتم که بعد از معاینه قرص های متورال و یک قرص دیگه ضد استرس داد که تاثیری نداشت و متخصص اعصاب روان هم قرص پروپرانول داد که بعد یک ماه اون هم تاثیری نداشته . الان نمیدونم واقعا چکار کنم ….

 43. باسلام من چند سالی هست یه بیماری ناشناخته دارم که نمیدونم چیه بعضی وقتا از ناحیه پشت گردنم یه حالت لرزش به وجود میاد واین لرزش تا نوک انگشتان پام حس میشه حالت احساس سرما واین حالت دیگه واسم عادی شده …تازگی ها هم تا سرم را رو بالش میزارم حالت گیجی و بی حسی در ناحیه سرم دارم … آیا مشکل عصبی هست؟

 44. سلام .خانم دکتر .وقتتون بخیر
  ببخشید پدر بنده 80 سال دارند .و در فصل سرما دچار لرزش در کمر و احساس سرما در این ناحیه رو دارند.خواستم بدونم علت چیه؟ با تشکر

 45. سلام
  من در حالت عادى لرزش خفيف دست دارم اما زمانى كه استرس ميگيرم اين لرزش ها شدت پيدا ميكنه و گاهى تمام بدنمو درگير ميكنه . آيا ميتونم از قرص پروپرانولول استفاده كنم؟
  يا حتما بايد به روانشناس مراجعه كنم؟

 46. سلام
  من بصورت خفيف در حالت عادى در دستانم لرزش دارم
  اما موقعى كه استرس ميگيرم اين ارزش ها شدت ميگيره و گاهى اوقات تمام بدنم هم درگير اين موضع ميشه
  اگر قرص پروپرانولول بخورم مشكلى ايجاد ميشه برام؟
  يا حتما بايد به روانشناس مراجعه كنم؟

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   تجویز و تنظیم دوز دارو حتما باید زیرنظر روانپزشک باشد. سپاس.

 47. من 22 سال سن دارم و چند سالی است به خود ارضایی الوده شده ام از سال سوم به بعد لرزش دست واندام ها در من بیشتر شد ومطمینم کهخود ارضای در این ترمور تاثیر داشته الان ترک کردم میخام ببینم از بین میره لرزشم یا نه درمان داروی داره اخه من دانشجوی دندون پزشکیم خواهشا جواب بدین

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   در صورتیکه لرزش دست با استرس و یا مسایل روانشناختی مرتبط باشد، میتواند اقدامات دارویی یا رواندرمانی موثر باشد.برای بررسی میتوانید به دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی مراجعه نمایید.

 48. سلام خسته نباشيد
  من ١٨ سال دارم و دو ماه است دچار پرش عضلاني و ماهيچه لرزه و نبض در قسمت هاي مختلف بدنم شدم
  تمام آزمايشات و mri هم سالم بود
  ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

 49. سلام خسته نباشین مادرم45سال سن داره دستش به شدت میلرزه وخیلی دکتر رفتیم ولی بهتر نشده شماروخدا راهنماییم کنین

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   بستگی به تشخیصی دارد که برای ایشان گذاشته شده است. اگر قصد مراجعه دارید با مدارک پزشکی قبلی خود برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت تهیه فرمایید. سپاس.

  2. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب دکتر نوراللهی فوق تخصص پارکینسون در بیمارستان توس می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 50. سلام خسته نباشید محمد اکبری هستم از مشهد شمارو خدا کمکم کنین مادرم 45سال داره و دوسال میشه که دستش به شدت میلرزه ناراحتی اعصاب هم داره خیلی استرسیه خیلی دکتر رفتیم ولی فایده نداشت الان از قرص های اماتادین تریفن و مادوپار و…..استفاده میکنه ولی تاثیر نداره شماروخدا راحنمایی کنین و یک دکتر خوب معرفی کنین

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   لرزش دست میتواند منشا های مختلفی داشته باشد و ممکن است در بعضی موارد درمان نشود. اگر قصد مراجعه به کلینیک را دارید برای خانم دکتر نیوشا محمدی نوبت ویزیت تهیه فرمایید. همراه با داروهای مصرفی ایشان. سپاس.

 51. سلام
  من هجده سال دارم و جدیدا هنگام پاسخگویی به معلم (در اغلب موارد)یا در موارد استرس زا دیگر دچار لرزش گردن میشوم البته تا به حال کسی این را به من نگفته است اما خودم این را احساس میکنم.آیا مشکل مهمی است یا میتوان با کار درمانی آنرا بهبود داد؟
  ممنون

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   باسلام. این اضطراب میتواند طبیعی تلقی شود ولی اگر میزان آن بالاست و شما را اذیت می کند می توانید برای دارو درمانی یا رواندرمانی مراجعه فرمایید. سپاس.

 52. سلام خسته نباشید من ۲۳سال دارم هنگام عصبانیت و استرس و هیجان دستام وگاهی عضلات صورتم شدید می لرزند.ایا مشکل خاصی هست؟؟راه درمانش چیه؟؟باتشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   گاهی از علائم استرس می باشد که بهتراست علت لرزش که همان عصبانیت و استرس شما است درمان شود دراین خصوص بهتراست از متخصص روانپزشکی کمک بگیرد در این مورد خانم دکتر نیوشا محمدی در شعبه شریعتی و یا رسالت نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 53. سلام من 24 سال دارم
  و لرزش توی دستام و صدام دارم این لرزش همیشگی هست به طوری کا بقیه به راحتی متوجه میشن و مواقع استرس شدید تر میشه
  می شه راهنماییم کنید
  توی اعتماد به نفسم تاثیر منفی میزاره

 54. سلام احترامات تقدیم امید است جور و صحتمند باشید.
  من دو ، سه سال میشه لرزه دست و پا دارم آنقدر زیاد نیست ، این لرزه را دو سال قبل خودم واضحا احساس میکردم و چندماه بعد با درد همراه بود بعد از مراجعه به پزشک خوبتر شد اما خودم احساس میکردم و حالا باز شروع شده شخص مقابل متوجه من باشد لرزه دست مرا میدانه ، کدام مشکل عصبی و افسرده گی و بیماری هم ندارم و در وقت استرس ، وقت عصبانی زیاد میشه لرزه بدن خوده کنترل کده نمیتانم
  خودم محصل دانشکده طب دندان هستم زنده گی با درس است معاینات تایرویید را در وقت لرزه بدنم دوسال پیش انجام دادم نرمال بوده
  به این فکرم در آینده این حالتم زیاد نشوه.
  بنا من خواستم با شما صحبت نماید تا راه حل برایم دریابم مرا در این عرص راهنمای نموده نوع درمانم را بیان نماید با احترام.
  اگر زحمت نشه کدام سوال داشته باشید به ایمیل ام پیام بگذارید ، اگر چه ضیا وقت تان میشه ببخشید.
  [email protected]

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   به نظر میرسد باید توسط متخصص مغزواعصاب برای تعیین نوع درمان و تشخیص علت لرزش ویزیت شوید

 55. سلام روزهای خوبی داشته باشید خواهرم مدتی خیلی کم لرزش فک داشت دکتر آسنترا تجویز کرد اما اکنون زیاد شدیدشده آسم هم داره چه داروی جوابگوی اوست حتی بیننده را خسته میکنه لطفا راهنمایی کنید شیراز هستیم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   ممنون همین طور برای شما و خانواده محترم ، متاسفانه بدون بررسی طبی و بالینی امکان تجویز دارو نمی باشد بهتراست این علائم را به پزشک خودشان اطلاع دهید تا در صورت نیاز تنظیم دوز مصرفی و یا تغییر دارو بدهند.

 56. با سلام من 18 سال دارم چندین بار به قصد خود کشی هر بار به تعداد زیاد قرص خواب و اعصاب میخوردم و در بیمارستان روانپزشکی بستری بودم و بهم قرص لینیوم و فلووکسامین و کابامازپین و نورتریپتیلین دادند اما من خودم گذاشتم کنار از وقتی اخرین خودکشی را انجام دادم لرزش دستم شروع شده میخواستم ببینم درمانی برای لرزشم وجود داره و علتش چی میتونه باشه

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   با توجه به اینکه سابقه چندین بار خودکشی و قطع خودسرانه داروها وجود دارد، توصیه میکنم که بلافاصله برای ویزیت روانپزشکی اقدام نمایید.

 57. سلام من ۲۹سالمه بعضی وقتها بخصوص مواقعی که تمرکز میکنم مثل نماز خواندن وبعضی از وقتا که استرس دارم یه لرزش خفیفی در حد یک ثانیه در سرم احساس میکنم تا الان کسی متوجه نشدم ولی خودم متوجه لرزش سرم هستم به دکتر مغز واعصاب هم مراجعه کردم با مصرف داروها نتنها بهترننشدم بلکه دفعاتش بسیار بیشتر هم شد, چه تجویزی برای من دارید

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   درصورتیکه مورد لرزش سر تدسط متخصصین محترم نورولوژیست بررسی شده است و مرتبط با مسایل نورولوژی نیست و باتوجه به اینکه احتمال با استرس طبق شرح حال وجود دارد، نیاز به بررسی روانپزشکی وجود دارد.برای بررسی میتوانید به خانم دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی مراجعه نمایید.

 58. با سلام
  من از 3 سالگی لرزش دست داشتم دکتر داروی سرع تجویز کرد بدتر شدم. دکترم رو عوض کردم دکتر گفت مشکلی ندارم و بعد از 18 سالگی لرزشم خوب میشود. الان 23 سال دارم و لرزش دستم خیلی شدید شده حتی لرزش سر هم گرفتم. زمانی که عصبی میشوم یا استرس میگیرم شدت لرزشم خیلی بیشتر میشود. به قدری اعتماد به نفسم کم شده و خجالت میکشم نمیتوانم یک چای به کسی تعارف کنم چون لرزشم پند برابر میشود حتی در زمان استرس حالت تهوع و تپش قلب هم دچار میشوم . من ساکن ترکیه هستم و به دکتر های ایران دست رسی ندارم خواهش میکنم راهنماییم کنید…

 59. سلام . من موقع امتحان رانندگي دچار لرزش پا ميشم كه باعث ميشه قبول نشم . تو مواقع ديگه كه رانندگي ميكنم لرزش ندارم . هركاري ميكنم نميتونم جلوشو بگيرم. ايا راهي هست كه از لرزش جلوگيري بشه،؟ مثلا قرص؟ فقط واسه امتحانم ميخوام

  1. سلام منم همین جور بودم شب قبلش و اول صبح قبل امتحان یک قرص پروپرانول خوردم کاملا استرس ولرزش پاهام قطع شد

 60. سلام من موقع امتحان رانندگي دچار لرزش پا ميشم و اين باعث ميشه نتونم قول شم . تو مواقع ديگه كه رانندگي ميكنم مشكلي ندارم. چكار كنم كه موقع امتحان لرزش سراغم نياد؟ قرص تاثير داره؟

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   درصورتی که استرس و ناراحتی فقط در زمان امتحان رانندگی هست، میتوانید برای رواندرمانی به سرکار خانم امیری مراجعه نمایید.

 61. سلام. من 43 ساله هستم یکسال پیش برای سردرد و سر گیجه دکتر رفتم یه سری دارو بهم داد و گفت فشارت پایین است البته متخصص نبود بعد از یه مدتی دست چپم شروع کرد به لرزیدن بعضی مواقع کمتر و بعضی مواقع بیشتر رفتم دکتر مغز و اعصاب یه دارو بهم داد ولی هیچ تاثیری نکرده البته من یه دوره هم گردن درد شدید داشتم لطفا راهنمایی ام کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز است بررسی های طبی و بالینی دقیقی انجام شود در این خصوص خانم دکتر وهابی و یا جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت می توانند به شما کمک کنند البته اگر مدارک پزشکی دارید با خود همراه داشته باشید.

 62. با سلام خانمی ۲۳ ساله هستم ۳ ساله لرزش دست دارم که تو مهمانی و موقع غذا خوردن خیلی بیشتر میشه ترس از این مشکل باعث شده از ازدواج هم بترسم نمیدونم باید چی کار کنم

  1. دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   توصیه میکنم که ابتدا از لحاظ مسایل نورولوژیک بررسی شود و درصورتی که نورلوژیست محترم، لرزش دست شما را با عوامل روانشناختی و استرس مرتبط تشخیص دادند ، به روانپزشک مراجعه نمایید.

 63. سلام:من 53 سال دارم چندین سال است ابتدا لرزش در دست بود بیشتر دست چپ اما مدتی زیادی است که سر و گردن هم دچار این عارضه شده است و زمانی که عصبانی میشم تشدید میگردد مراجعه به پزشک زیاد داشتم وآزمایشات متعدد ولی نتیجه ای عاید نشد و عامل به ارثی عنوان میش که البته پدرم نیز دچار لرزش دست بودند و نیز استرس هم تاحدی مزید بر علت شده است : لطفاً راهنمایی بفرمایید سپاسگذارم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام. تشخیص شما به احتمال زیاد لرزش اساسی هست و باید درمان مناسب دریافت کنید. دکتر وهابی.

 64. سلام .بنده ۳۱ سالمه.وقتی عصبانی میشم دستام چنان می لرزند که حتی قادر نیستم یک لیوان را بلند کنم.وقتی هم خبر خوش یابدی بشنوم تپش قلب میگیرم وعرق میکنم دستام هم میلرزند.خواهش میکنم راهنمابی فرمابید.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز است حتما با یک روانپزشک مشورت فرمائید .

 65. سلام من 22 سالمه . مدتیه برای اولین بار دچار اظطراب شدم و استرس میگرفتم . رفتم دکتر برام قرص پرانول نوشت و بعد مص 3 – 4 بار مصرف کردم دیگه کنار گذاشتم . الان مدتیه همش فکر میکنم ب اعضای بدنم بعد احساس ترس میکنم . اول تپش قلب داشتم خوب شدم مدتیه زبونم میلرزه گهگاهی بعد خوب میشم ولی بعد میاد اینجوری میشم . مشکل چیه آقای دکتر ؟؟؟ یعنی از اعصابمه ؟؟؟ از چیه دقیقا ؟؟ ممنونم اگه کمکم کنید من خوزستان از شهرستان دزفول هستم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   بله مشکل از اعصاب و روان است و لازم است به دکتر روانپزشک همچنان مراجعه فرمایید و داروها را ادامه دهید. یک روانشناس نیز در شهر خودتان به شما در کاهش اضطراب و استرس کمک می کنند. سپاس

 66. سلام، من 26 سالمه و حدود دو سالی هست که نا خودآگاه سرم به لرزش میفته طوری که اصلاً خودم متوجه نمیشم تا اینکه اطرافیان بهم بگن و یا از نگاه های متعجب میفهمم که سرم داره میلرزه و تازه اون موقع به خودم میام یعنی اگر هشدار اطرافیان و نگاه ها رو نبینم سرم میلرزه ،بیشتر هم زمانی که کار کامپیوتری دارم ، یا تو لاک خودم هستم و یا حین آشپزی این اتفاق میفته ، دو روزی هست که بازوی سمت چپم توی یک نقطه مشخص هر چند دقیقه توی چند ثانیه شروع به لرزش میکنه که موقع لرزش بخوبی اون رو احساس میکنم و میبینم.البته دکتر متخصص مغز و اعصاب رفتم ولی بدون هیچ توضیحی برام قرص خارجی آرام بخش نوشت که منم بعد خوردن دو تا از اونها بدلیل خواب آور بودنش دیگه نخوردم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   در صورتی که مدارک پزشکی خاصی دارید برای خانم دکتر نیوشا محمدی متخصص اعصاب وروان نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 67. من ٢٤ سالمه الان يه مدته وقتي ميرم توي جمعي ميخام غذا بخورم دچار لرزش سر ميشم به طوري كه اصلا نميتونم هيچي بخورم تو رو خدا كمكم كنيد من خجالت ميكشم . من خيلي استرسي هستم و كوليت عصبي هم دارم .اهل اصفهانم

 68. سلام من دختری 25 ساله هستم ،اخیرا وقتی در موقعیت های حساس قرار میگیرم دچار استرس شدید میشم که قبلا به این شکل تجربش نکرده بودم مثلا زمان غذا خوردن وقتی قاشق رو طرف دهانم میبرم لرزش سر دارم یا کنترل تنفسم رو از دست میدم و مجبور به کشیدن نفسهای عمیق میشم ،این مسئله برام خیلی آزار دهنده شده ،چطور میتونم حلش کنم ،لطفا راهنماییم کنید .

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب دکتر محرمی در شعبه شریعتی می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 69. سلام پدر من ٥٠ سال سن دارد مدت ٢٠ سالي است به بيماري ٢قطبي دچار است. هر چند وقت بيماريش وخيم ميشود و خدارو شكر با درمان و دارو بهبود ميابد. مدتي است لرزش دست هاش خيلي زياد شده كه حتي قادر به نگه داشتن ليوان چاي نيست. و از طرف ديگه زياد تو فكر فرو ميره و وقتي به فكر فرو ميره چشماش به يه نقطه خيره شده و كلي انحراف چشم پيدا ميكنه در حالي كه در حالت طبيعي انحراف چشم نداره ممنون ميشم راهنمايي كنيد كدوم دكتر بريم

 70. سلام وقت بخیر

  خواهش میکنم راهنماییم کنید منم 6 ساله دچار وسواس فکری و لرزش بدن شده ام رفتم پیش روانپزشک کلونازپام و سیتالوراپام تجویز کردند ولی به خاطر داشتن عوارض زیاد دارو ها رو قطع کردم و چون زیاد شنیدم بعضی ها گفتن نگران نباش بعضی گفتن مصرف نکن ضرر داره ومنم مصرف نکردم تو را خدا راهنماییم کنید من اهل تبریزم نمیتونم تهران بیام یه پزشک خوب برام معرفی کنید سپاسگزارم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   متاسفانه در تبریز کسی را نمیشناسیم اما در تهران آقای دکتر هرمزپور در زمینه وسواس به شما کمک می کنند. سپاس

 71. سلام خسته نباشيد من مدتيه كه دچار لرزش شديد سر ميشم و فقط هم وقتي در حال استراحتم كه كامل بدنم بي حس ميشه و پنج الي ده دقيقه زمان ميبره تا به حالت اولم برگردم و واقعا نگران هستم لطفا راهنمايي كنيد.ممنون

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام. بهتر هست توسط نورولوژی معاینه و ویزیت شود.
   حالت سست شدن خطرناک نیست و احتمالا ناشی از اختلال سیستم اتونوم می باشد. دکتر وهابی

 72. سلام
  من27 سال دارم به مدت یک ماه هست که دچار لرزش خفیف در سرم شدم که اوایل خودم متوجه نشدم تا اطرافینم بهم گفتن .الان هم خیلی نگران هستم که نکنه ام اس باشه لطفاراهنمایی کنید

 73. با سلام
  دکتر من حدود سه یا 4ماهه لرزش در بدنم دارم توی سرم حالت ویبره دارم.وفتی ار خواب بیدار میشم این حالت شدید تره فکم هم لرزش داره mri و آزمایشاتم سالم بود.
  دیگه کلافم کرده چه راهی پیشنهاد میکنین؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام

   بهتراست یک متخصص اعصاب و روان شما را ویزیت کنند در این زمینه خانم دکتر بنی هاشمی و یا خانم دکتر ابریشمی می توانند به شما کمک کنند.

 74. سلام من ٢٦ سالمه و حدودا ده ساله كه متوجه لرزش دستام شدم يك بارم متخصص مغز و اعصاب رفتم كه بهم قرص پروپراند دادن كه هنوزم مصرف ميكنم ولي هيچ تاثيري رو لرزش دستام نذاشته واقعا كلافه و عصبيم ميكنه لطفا راهنماييم كنيد.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   می توانید برای خانم دکتر نیوشا محمدی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 75. با سلام من ۲۴ ساله هستم حدود ۷ سال پیش دچار یک استرس شدید شدم و سرم شروع به لرزش کرد تو این هفت سال هم ۳ بار این لرزش سر برام اتفاق افتاده ولی الان ۳ هفته است که این لرزش و دارم و لرزش شدید هست که دیگران متوجه میشوند ولی تو همین ۳ هفته هم دایم نبود مثلا نیم ساعت لرزش داره بعد ول میکنه ممکنه علایم ام اس باشه میشه راهنماییم کنید البته انگشتان پام هم در نزدیکی پریودیم سوزن سوزن شدید میشه البته خیلی ضعیف هستم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای بررسی دقیق تر نیاز به ویزیت حضوری دارید در این خصوص برای جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 76. Salam mn khanomi hastam 43saleh ke nazdike ba 5 sali mishe ke bedone inke khodam motevaje besham digran bazi vaghta behem megoftan ke sart tekon mekhore va avail zyad ahmyat nemidadam vali hala khodam ham bazi vaghta motevaje mesham makhsosan vaghtaei ke dastamu zire saram bezaram ya inke mikham bekhabam va saram ro baleshte mesle halte nabz ehsas mekonam ke larzeshe saram bashe age mishe rahnamaei konid mamnoon mesham

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای بررسی های دقیق تر برای جناب دکتر نوراللهی فوق تخصص مغزو اعصاب در کلینیک بیمارستان توس نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 77. سلام من 60سال دارم در زمانهایی که نشستم و فعالیتی ندارم سرم شروع به لرزش میکند ابتدا متوجه لرزشها نبودم و دیگران میگفتند ولی الان خودم هم متوجه لرزش سرم میشوم البته بنده از قرصهای قند خون استفاده میکنم و قندم کنترل شده است حدود 4 سال از قرص ایمی پرامین استفا ه میکردم ولی الان یک سالی است که استفاده نمیکنم و تقریبا شخصی عصبی هم هستم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب دکتر نوراللهی در کلینیک بیمارستان جهت انجام بررسی های لازم نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 78. سلام 45 سالمه ومدت دو ساله که سرم یه لرزش محسوسی پیدا کرده ایا درمانی داره ؟ البته در خانواده این طور موردی نداریم فقط سر درد های شدید ماهانه دارم. اگر درمانی داره لطفا یک دکتر حاذق در مشهد یا تهران معرفی کنید ممنون

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   خانم دکتر زهرا وهابی به شما در این زمینه کمک می کنند. سپاس

 79. سلام وقت بخیر

  من 26 سالمه مجردم و بعد فوت پدرم دچار وسواس و

  استرس .. افسردگی و …. شدم تا به حال به پزشک طب سنتی

  و به روانپزشک مراجعه کردم که روانپزشک دارو های

  سیتالوامین و کلونازپام معرفی کردند به خاطر داشتن عوارض هر دو دارو رو قطع کردم . لطفا راهنماییم کنید ممنون از لطفتون

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   جهت درمان غیر دارویی برای جناب دکتر محرمی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 80. سلام وقت بخیر خواهشا یه دکتر خوب متخصص مغز و اعصاب تو شهر تبریز معرفی بفرمائید متشکرم

 81. سلام. وقتتون بخير.مادرم 53 سال دارند.مبتلا به فشار خون بالا و ديابت هستند و دارو و انسولين مصرف ميكنند.چند سالي هست كه يكي از دست هاشون دچار لرزش شديد شده.دكتر بهشون گفته به دليل ديابته و درمان نداره.امكانش هست يه دكتر خوب در اصفهان بهم معرفي كنيد؟
  ممنونم

 82. سلام خسته نباشین.من 24 سالمه .الان حدود چند ماه که از درون بدنم میلرزه.قابل دیدن نیست.شبا موقع خواب هم بیشتر میشه.پلک چپمم همش میلرزه و میپره.علت چیست؟پیش چه دکتری باید برم؟

 83. سلام.مادر من حدودا 65 سالشه چند سالی هست که درگیر فشار خون است بعضی وقتها شدیدا عصبی میشه سردش میشه بدنش به لرزش می افته و حتما باید یه جای ساکت پیدا کنه و مدتی بخوابه اخیرا در فک پائینش دچار لرزش شده دائمی نیست ولی خیلی وقتها دچارش میشه. لطفا راهنمای کنید نمیدونیم ریشه بیماریش چیه؟ ایا باید متخصص اعصاب وزیتش کنه یا روانپزشک یا مشکل اختلالات عروق و فشار خون داره و احتمالا پزشک داخلی. لطفا راهنمایی . تشکر

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   بهترین کار مصرف منظم داروها تحت نظر روانپزشک است، خود روانپزشکی از نظر عوارض احتمالی چک میکند
   دکتر شیرالی

 84. با سلام من حدود 2 ماه لرزشی رو تو کل بدنم حس میکنم.اما این لرزش قابل دیدن نیست.فقط داخل اندامی است. علت چیست؟

 85. سلام ،من از بچگی مشکل رعشه رو دارم امادرحالت عادی احساس میکنم که نمیلرزم اما وقتی توجمعی مرکز توجه قرار میگیرم شروع ب لرزش دست وپا میکنم جوری ک ازارم میده ،،ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهترا ست برای خانم دکتر بنی هاشمس در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

  2. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهترا ست برای خانم دکتر بنی هاشمی در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 86. سلام. فرهادم 27 ساله. یک سالی میشه که وقتی تحت فشار جنسی قرار میگیرم احساس میکنم عضلات گردن و سرم بی حال میشه طوریکه فقط دوستدارم بخوابم. خودم میدونم اگه نیاز جنسیم رفع بشه مشکلم حل میشه ولی شرایطشو ندارم. واقعا م.ندم چکار کنم. لطفا راهنماییم کنید. تشکر

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   نیاز به درمان دارویی وجود دارد.برای دکتر رضا شیرالی نوبت بگیرید.

 87. سلام پسرم 19 ساله است و ورش حرفه ای انجام میده وقتیکه زمان مسابقه میشه میگه دستام میلرزه با اینکه از لحاظ ورزشی از خیلی دوستاش تو تمرینات برتره ولی تو مسابقات بیشتر دچار لرزش و استرس میشه و نتیجه دلخواه را نمیگیره لطفا راهنمایی نمایید.

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   برای خانم دکتر وهابی جهت بررسی اولیه نوبت ویزیت بگیرید.ممکن است نیاز به درمان دارویی باشد.

 88. سلام من 15 سالمه و به تازگی هر وقت دچار استرس می شم دستام میلرزه مثلا وقتی کنفرانس می دم و همه نگاهم می کنن و خیلی دستام میلرزه و قبلا اصلا اینطوری نبودم لطفا یه راهی برای رفع این مشکل به من پیشنهاد کنین.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام بهتر است برای خانم امیری در کلینیک شریعتی نوبت مشاوره تهیه فرمائید.

 89. با سلام .خسته نباشید.دختری 25 ساله هستم.حدود دو ماه است یه لرزش خفیفی تو کل بدنم دادم.وقنی از خواب بیدار میشم این لرزش خیلی بیشتر پیشه.اولین لرزش رو زمانی که دندونام رو رو هم گذاشتم متوجه شدم.مممون میشم راهنماییم کنین.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   خانم دکتر وهابی ( متخصص مغزواعصاب) به شما در این زمینه کمک می کنند.

 90. باسلام دختری 25 ساله هستم نزدیک به 7 ساله لرزش صدا دارم حتی با خانوادمم که صحبت میکنم صدام میلرزه وحالت بغضی میشه چندبار هم مسخرم کردن بخاطر همین تاحالا روم نشد باکسی مشورت کنم ودکتر برم خیلی خجالت میکشم وقتی باکسی صحبت میکنم وبهم میگن چرا صدات میلرزه و میخای گریه تاالان که سایت شما رودیدم ازتون خاهش میکنم تورو به ابولفضل راهنمایم کنید چه دکتری برم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   با سلام. آقای دکتر محمدرضا قاسم زاده به شما در این زمینه کمک می کنند. باسپاس.

 91. با سلام و خسته نباشيد من یه پسر 19 ساله هستم استرس شدید دارم و لرزش دست هم دارم که در بعضی مواقع دچار لرزش پا هم میشم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   آقای دکتر محمدرضا قاسم زاده به شما در این زمینه کمک می کنند. باسپاس

 92. سلام 50 سال دارم لرزش سر ودست دارم این بیماری تقریبا ارثی داریم آلان 5 سالی است تحت نظر پزشک هستم وداروی پریمیدون 250 وپروپرانولول20 هرکدام دوتا در روز مصرف می کنم اما نتوانسته بیماریم را کنتر کند درضمن وقتی وارد جمعی میشوم واسترس بیشتری برم وارد می شود لرزشم بیشتر میشود لطفا راهنمایم بفرمائید متشکرم

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   متاسفانه این اختلال درمان های زیادی ندارد و درمان های دارویی اندکی برای درمان در دسترسند که ممکن است به اندازه کافی موثر نباشند.

 93. باسلام.من مدتیه احساس میکنم مغز سروگردنم لرزش میگیره ..وبعضی شبا از خواب میپرم.. بعد احساس توهم احساس ترس ادست خودم نیست اصلا هرچی بیشتر فک میکنم بهش بیشتر این حس بهم دست میده ..دکتر هم رفتم ولی همش میگن از هیجان استرس ولی ازینا نیست میدونم

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   برایرفع نگرانی بهتر است تحت متخصص مغزواعصاب موذد بررسی تشخیصی قرار گیرید.

  2. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   اگر پزشک مغزواعصاب شما را ویزیت کرده اند و مشکلی نبوده است، متخصص اعصاب و روان می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

 94. با سلام و خسته نباشيد من 19 سال سن دارم تقزیبا یک سال است که لرزش دست دارم البته خیلی شدید نیست اما در مواقع استرس تشدید میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   اگر آزاردهنده است برای خانم دکتر وهابی جهت ویزیت و بررسی طبی نوبت بگیرید.

 95. با سلام
  جناب دکتر،مادر اینجانب حدود 20 سال پیش دچار گردش خودبه‌خود خودی گردن به سمت چپ شد که با مراجعه به دکتر تشخیص دیستونی گردن داده شد،یک بار در همان زمان آمپول دیسپورت برای ایشان تزریق شد.بعد از یک ماه کم کم از شدت بیماری کم شد و به لطف خدا مدت 15 سال علائم بیماری بسیار اندک و قابل کنترل بود، تا زمانی که حدود 2 سال پیش دوباره بیماری با شدت زیاد برگشت کرد،به دکتر مورد نظر مراجعه و طی دو مرحله توسط دو پزشک آمپول زده شد که تاثیری نداشت.
  در حال حاضر ایشان قرص لورازپام 2mg مصرف میکنند که تا چند ساعت باعث نرم شدن عضلاتشان میشود.
  خواهشمند اگر دارو،یا درمان دیگری برای کاهش شدت بیماری وجود دارد معرفی نمایید.
  پیشاپیش از پاسخ‌گویی شما متشکرم.
  یا علی

 96. با سلام
  من از بچگی هنگامیکه در شرایط استرس زا قرار میگرفتم دچار لرزش شدید بدن میشدم.الان اندکی بهتر شدم ولی در مواقع رویارویی با جمع دوستان و فامیل این لرزش آزارم میده و با حمل وسایل سنگین نیز ماهیچه دستاانم دچار لرزش میشود.سابقا فامیلی هم داریم مادرم ، عمو و برادرانم نیز اینگونه اند ولی آنها تنها در مواقع عصبانیت بروز کرده و در هنگام رویارویی با جمع این مشکل ندارند. آیا لازم است که حتما دارو مصرف کنم؟ چرا که از عوارض آنها میترسم. لطفا راهنمایی فرمایید
  سارا از شیراز

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است به یک متخصص اعصاب روان مراجعه کنید جهت کسب اطلاعات تماس به شعبه ما در شیراز مراجعه فرمائید.

 97. سلام من 26سال سن دارم از موقع ای که یادم میاد لرزش دست دارم دست چپ بیشتراحتمال میدم ارثیه با برداشتن چیز سنگین لرزش بیشتر میشه حدود یک سال داروهای مختلف پروپرانول و برگابالین با تجویز روان پزشگ مصرف کردم تاثیر چندانی نداشت لطفا من رو راهنمایی کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای خانم دکتر وهابی متخصص مغزو اعصاب نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 98. حمزه سلطانپور

  سلام حمزه هستم 33ساله و متاهل هستم خاستم بدونم که من بیشتر شبها تو خواب لرزش دارم و یا از خواب بلند میشم میترسم و بعدش فردا یاپس فردادهان و زبانم افت میزنه و خودم هم دانشجوی ارشد حقوق هستم و کارمند دفتر اسناد رسمی هم هستم اگه درمانش وجود داره خدا خیرتون بده راهنمایی ام کنید ممنون و تشکر میکنم.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب دکتر هرمز پور میت وانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 99. سلام. خانم 39 ساله ای هستم که مدت 10 سال است از بیماری تیتوپیشن (لرزش سر و گردن) رنج میبرم. تا کنون به متخصصین زیادی مراجعه نموده ام، اما متاسفانه هیچگونه نتیجه ای در بر نداشته است. لرزشهای بدن من ابتدا از سر شروع شد و هم اکنون به همراه سر و گردن، دستانم نیز تکان میخورد که موجب آزار و اذیت من شده است. ضمنا از داروهای پارکینسون نیز استفاده نموده ام که نتیجه ای نداشته است. خواهشمند است اینجانب را راهنمایی فرمائید.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   با تمام مدارک پزشکی خود برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 100. سلام پسری 20ساله هستم،در حالت عادی هیچگونه لرزشی در گردن حس نمیکنم اما هنگام مواجه شدن بادیگران(مخصوصا کسانی که میشناسم ولی خیلی از اون ها خجالت میکشم) و گاهی اوقات زمانی که در جمع نوشیدنی مینوشم و یا به طور ناگهانی درجمع قرار میگیرم،قسمت پشت گردنم برای لحظه ای شروع به لرزش میکنه و واقعا دست خودم نیست.یه مدت مشکلم خیلی کم شده بود ولی الان دوباره اوج گرفته.این خیلی باعث پایین اومدن اعتماد به نفسم شده خواهش میکنم راهنماییم کنید.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب خزاعی و یا جناب ضرابی روانشناس و رواندرمانگر نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 101. سلام مادرم حدود 45سالشه لرزش نسبتاً زیادی تو دستاشه استرش که بالا بره لرزشش یه مقدار بیشتر میشه وتقریبا تو کل اعضای بدنش پخش میشه و یه مقدار طپش قلبش بیشتر میشه بیشتر از 10ساله این مشکلو داره چندین باری پیش پزشکای متخصص بردیمش اما جواب نگرفتیم کرج زندگی میکنم . ممکنه یه متخصص خیلی خوب برای درمان این مشکل بهم معرفی کنید و آدرسشو بدین؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   جناب دکتر غیاثوندو یا خانم دکتر ابریشمی

 102. سلام خسته نباشید…شوهر من گاهی هنگام خواب سرش شروع به لرزیدن میکنه انگار که تشنج کرده…و اصلا از خواب بیدار نمیشه…وقتی سرشو نگه میدارم دیگه تکون نمیخوره و متوقف میشه…البته این نوع لرزش به ندرت اتفاق میافتده..میشه راهنماییم کنید..ممنون

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   حتما نیاز به بررسی بیشتری دارد در این خصوص جناب دکتر دهقانی میتوانند به شما کمک کنند.

 103. سلام خسته نباشید من 26 سالم از کودکی دچار لرزش سر و مردمک چشم هستم اما نه لرزش سر و نه لرزش چشم رو حس نمیکنم یعنی در تعادل و دید مشکلی ندارم البته گاهی لرزش دارم نه همیشه و با استرس تشدید میشه در خانواده شخص دیگری این مشکل رو نداره در ضمن مادر من در سن 39 سالگی منو به دنیا اورده.میخواستم دلیل و راه درمانش رو بدونم.با تشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   نیاز به بررسی های بالینی و معاینات دقیق می باشد در این خصوص برای جناب دکتر دهقانی در کلینیک شریعتی می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 104. سلام
  من بعصی وقتامخصوصاموقعی که درس میخونم یاگوشیونگامیکنم سرم تکون میخوره .لرزش شدیدمیگیره
  خواستم بدونم علتش چیه ممنون

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   ممکن است نوعی لرزش خوش خیم یا…. مطرح باشد. باید توسط متخصص مغزواعصاب ویزیت سوید.

 105. سلام من20سالمه لرزش پا خیلی دارم وقتی که استرس داشته باشم خیلی بد تر میشه ی جوری میشه که انگار نمیتونم حرکت کنم به خاطراین لرزش مشکل حرکتی پیدا کردمم ی خورده بد راه میرم چیکارکنم ممنون

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است ابتدا علت لرزش مورد بررسی قرار گیرد در این خصوص خانم دکتر وهابی می توانند به شما کمک کنند.

   1. سلاام ببخشید وقتی تو جمع هستم با دوستام حرف بزنم یا تلفنی صدام میلرزه استرسی
    .و وقتی میرم بیرون دختراو میبینم دست پام میلزه گم میکنم??

    1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

     بهتراست به یک روانپزشک یا یک روانشناس مراجعه فرمایید. باسپاس

 106. با سلام 25سالم هست مجردم. نمیدونم چند وقته شاید حدود یکی دو ساله که متوجه شدم انگشتان دستم یا بازوی چپم در مواقع خاص میلرزه. مثلا گاهی میخوام گوشیم رو روبروی کسی قرار بدم دستم لرزش خفیفی داره مخصوصا دست چپم تو یه حالتایی مثلا جسم نسبتا سنگین بردارم بازوم میلرزه خودم دست راست هستم. یا انگشت شستم موقع تایپ با گوشی الاخصوص وقتی توی جمع یا در معرض دید افراد هستم
  یا در جمعهای خیلی بزرگ وقتی میخام جلوی همه راه برم احساس میکنم پاهام قفل شدن و سنگین شدن.
  کلا با استرس های زیادی زندگی کردم و ذهنم مشغوله اما این موضوع که کسی ببینه لرزش دستمو ازارم میده
  مخصوصا اینکه باب شده میگن از عواقب خود ا ر ض ا ی ی هست . همین مورد بیشتر باعث میشه در مورد نگاه و ذهنیت دیگران هم نگران باشم.
  لطفا راهنماییم کنید پیشاپیش سپاسگذارم

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   ربطی به خودارضایی ندارد و حتما درمان طبی یا روش های تخصصی روانکاوی و… نیاز است. برای دکتر نیوشا محمدی نوبت ویزیت بگیرید.

 107. سلام همسر من به هنگام ناراحتی عصبی دچار قفل شدن دهن می شود وحالت تهوع می شود به نظر شما این نشانه ی چیست؟؟؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   بدون بررسی بالینی امکان تشخیص وجود ندارد بهتر است برای متخصص اعصاب وروان نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 108. سلام مدت چهرماه است که دچار درد شدید کتفها و دستها دلشوره و لرز داخلی میشوم همه نوع ازمایش و چکاب هم کردهام الان هم قرص اعصاب میخورم هیچ تغغیری نکردهام لطفا راهنمایی کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است یک متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) نیز شما را ویزیت کنند.

 109. سلام، از بچگی وقتی سر کلاس میرفتم پای تخته دستام میلرزید، که همه همکلاسیام متوجه میشدن و خجالت میکشیدم. و الان که 28 سالمه موقع بحث با استرس با همکارام لرزش دست و لرزش صدا دارم، لطفا راهنمایی کنید، باتشکر

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   برای درمان غیر دارویی برای خانم فاطمه امیری و برای درمان دارویی برای دکتر نیوشا محمدی نوبت بگیرید

 110. سلام
  لرزش شدید دست و پا یا کرفتن رگ گردن موقع عصیانیت رو چطور میشه کنترل کرد ایا این علائم صد در صد روحی هست یا میتونه مشکلات فیزیکی هم توش دخیل باشه؟ در صورت امکان دکتر با تخصص مربوطه رو معرفی کنید
  تشکر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   می تواند ناشی از هر دومورد باشد اما چون در زمان عصبانیت این اتفاق می افتد به احتمال زیاد مربوط به اعصاب شما خواهد بود در این حیطه بهتراست برای جناب دکتر هرمز پور در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 111. سلام من 19 سالمه الان مدت چند ماهه وقتی میخوام تو یه جمع صحبت کنم گردنم میلرزه
  و انگار که یک دفعه عضله های پشت گردنم سفت میشه موقع لرزش

 112. باسلام , مهران هستم ۲۷سالمه,نزدیک ۷سالمه لرزش شدید دست دارم,دست چپم تقریبا بیشترتر از دست راستم لرزش دارد,آزمایش ترویید و نوار مغز,نوار قلب هم دادم دکترا میگن آزمایشات سالم نشون میدن,این اواخرا به یه دکتری رفتم قرص پراپرانول و پریمیدون دادن,اولش خیلی خوب لرزش دستامو مهار کرد یکی دو ماه واقعا عالی بود,بعد از یکی دو ماه دارو دیگه اصلا اثر نکرد,واقیعتش کلا دیگه از زندگی نا امید شدم پیش فامیلا دوستام هرجا میرم خجالت زده ام بدجوری اذیتم میکنه خواهشن راهنماییم کنین,,ممنون میشم راهنماییم کنین.

 113. سلام برادر من عقب مانده ی ذهنی است و 42 سال سن دارد جدیدا خیلی شدید دچار لرزش دست و پا و لب شد حتی صدای بهم خوردن دندانهایش می آید
  لطفا راهنماییم کنید
  متشکر

 114. سلام. مادر من 52 سال سن دارد و چند ماهی است که به لرزش سر مبتلا شده است. البته این لرزش همیشگی نیست و در مواردی که به حرف کسی گوش می دهد یا به چیزی توجه می کند ، سر او می لرزد. لطفاً راهنمایی کنید. ممنون

 115. سلام من 35 سال دارم من فقط در نوشتن دچار مشکل هستم البته تقریبا 3سالی که دچار این مشکل شدم در ضمن من دچار بیماری میگرن نیز میباشم ومعولا درهفته یکی دوبار از قرص مسکن استفاده میکنم (بروفن)در این مدت چند بار به پزشک مراجعه کردم سیتی ونوار مغزم نیز نرمال میباشد لطفا مرا راهنما یی کنید …..باتشکرابوذر

 116. سلام ، یک روزیه دچار لرزش عضله بازوی راست شدم ، طوری که از روی پوست ارزش مشاهده میشود ، نگرانم کرپه علت چیست

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   اگر چندین روز تا چند هفنه ادامه یافت به متخصص مغزواعصاب مراجعه کنید
   در غیراینصورت مهم نیست

 117. سلام چند وقت پیش با بلند کردن یک وسیله درد شدیدی پشت ران پای چپم و کمرم رو گرفت بعد از مدتی دست چپ و پای چپم شروع به لرزیدن کردن که الان واسم شرایط بدی رو پیش اورده تو راه رفتن مشکل دارم دست و پای چپم دائم میلرزن..خواستم ببینم ایا منشا لرزیدن دیسک کمر میشود یا نه

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   نمیتوان بدون معاینه نظر قطعی داد
   ممکن است
   برای خانم دکتر وهابی نوبت بگیرید

 118. سلام 26 سالمه از زمانی که یادم مباد لرزش دست و فک دارم نه همیشه زمانی که تو جمع باشم بخوام صحبت کنم یا وارد ی گروه بشم کلا تو زمان خوشحالی و عصبانیت لرزش دستم شدید میشه طوری که همه متوجه میشن

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است یک متخصص اعصاب و روان شما را ویزیت کنند.

 119. سلام بیست و یک سال سن دارم الان یک سال پا و دست راستم میلرزه دست راستم گاهی وقتا نمیلرزه ولی پام همیشه میلرزه پیش متخصصم رفتم گفت بیماری ارثی شاید با قرص خوب بشه ولی هیچ فرقی نکرده

 120. سلام ٢٢ سالمه واز زمان بچگي و از زماني كه يادم مياد يه لرزش كمي توي دستام دارم كه تا كسي دقت نكنه متوجه لرزشم نميشه و دست چپم لرزش بيشتري نسبت به دست راستم داره، ولي وقتي دچار اضطراب ميشم به شدت زياد ميشه به نظر شما دليلش چي ميتونه باشه؟ ممكنه به خاطر فعاليت بيش از حد اعصاب محيطيم باشه؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   این نوع لرزش معمولا ژنتیکی است و در صورت ازاردهنده بودن نیازمند درمان است

 121. سلام ٢٢ سالمه از زمان بچگي لرزش كمي در دستام دارم كه در كارهاي ضريف مثل سوزن نخ كردن وبستن دكمه يا دوختن و… مشخص ميشه به نظر شما علتش چي ميتونه باشه، ممكنه به خاطر فعاليت بيش از حد اعصاب محيطي باشه؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   در مورد لرزشهايى كه از كودكى وجود دارند بايد علل جسمى مثل بيماريهاى تيروييد و … بررسى شوند و علتهايى مثل اضطراب هم مد نظر قرار گيرد ، ضمن اينكه نوع و ميزان لرزش و عوامل كاهش دهنده و افزايش دهنده آن هم در تشخيص اهميت دارند . توصيه مى شود ابتدا به همكاران متخصص مغز و اعصاب مراجعه كنيد تا در صورت نياز به ساير همكاران ارجاع داده شويد .

 122. با سلام
  15 سالمه و بدلیل استرس برای مرور خاطرات تلخ. که در کودکی داشتم گاهی اوقات تمام بدنم همزمان لرزش شدیدی داره لطفا راهنمایی کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای جناب دکتر شیرالی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 123. سلام و خسته نباشید.
  من پسر 14 ساله دارم که حدودا سه ماه هست که دچار لرزش یا ویبره پا میشه که الیته با چشم دیده نمیشه و فقط حس می کنه.اینو هم بگم پسرم خیلی دچار استرس و اضطراب میشه و افسرده شده لطفا بگید علت چیست و چگونه باید درمان شه.

 124. با سلام من 34 ساله هستم هنگامی که با دیگران دست می دهند انها می گویند چرا دستت می لرزد؟ اما من اصلا احساس نمی کنم نگران هستم که علت چیست؟ بی زحمت راهنمایی ام کنید

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است یک متخصص مغزو اعصاب شما را ویزیت کنند برای این کار خانم دکتر وهابی میتوانند به شما کمک کنند.

 125. با سلام
  مادر من 65 سال دارد.مدت یکماهه از ناحیه سر وگردن دچار لغوه ولرزش شدید سر شده، چند نوبت به پزشکان مغز واعصاب کرمانشاه مراجعه نموده ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفتند، تورا به خدا اگر راهی هست یا دکتری هست که بتونه به مادرم کمک کند،تهران یا در هرجاي ایران معرفی کنید،لطفا در صورت امکان با اسم وآدرس و تلفن سپاسگزارم

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   مریم جان خانم دکتر وهابی در کلینیک آلومینا به ایشان کمک می کنند. برای دریافت شماره های تماس کلینیک ها، به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 126. با سلام
  مادرم حدودا 65 سالشه وحدود یک ماهه از ناحیه سر وگردن دچار لغوه ولرزش شدید شده، این مدت چندتا دکتر مغز واعصاب در کرمانشاه مراجعه کرده ونتيجه ای نداشته، وباتوجه به اینکه شناختی راجع به این بیماری ندارم ودقیقا نمی دانم چه باید کرد،، لذا عاجزانه درخواست دارم که در این خصوص کمکم کنید، واگر دکتری در تهران یا هرجاي ایران می تواند به مادرم کمک کند معرفی کنید، البته اگر لطف کنید با آدرس وتلفن باشد ممنونم

 127. سلام, فریبا 29ساله هستم, چند سال هست که من شدیداً لرزش دست و ( خصوصا پای چپ ) دارم, به طوری که خیلی سخت میتونم بایستم, دستام و انگشتام حرکات غیر ارادی دارند, هیچ گونه دارویی مصرف نمیکنم, از اینکه مجبورم با این شرایط تو جامعه حضور داشته باشم و مورد توجه دیگران قرار بگیرم بیزارم, این دلیل شده که افسرده شم و سعی میکنم کمتر از خونه بیرون برم تو جمعها شرکت نمیکنم, عاجرانه درخواست کمک دارم.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   فریبا جان بهتر است توسط یک نورولوژیست مورد بررسی بیشتر قرار بگیرید تا علت مشخص و سپس درمان آغاز گردد. می توانید برای آقای دکتر دهقانی یا خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت تهیه فرمایید.

 128. سلام من شوهرم در خواب بدنش براي چند ثانيه ميلرزه يا در مواقع بيداري نوكه انشگشتاش ميلرزه ميشه منو راهنمايي كنيد كه دليل چي هست

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   نمیتوان بااین شرح حال تشخیصی را مطرح کرد
   برای بررسی برای دکتر امیری نوبت ویزیت بگیرید

 129. سلام من آیدام 21سالمه افسردگی دارم قرص اعصاب مصرف میکنم با این وجود لرزش فک و دست و گردنم خوب نشد
  حتی شدیدترم شدن (مخصوصا لرزش فک هنگام خم یازه کشیدن )لطفا کمکم کنید خسته شدم دیگ از این شرایط
  مچکر از شما

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای دکتر قاسمی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 130. سلام خدمت اساتید و دکتر های گرامی..من 25 سال سن دارم اما در کودکی خیلی خیلی ضعیف بودم..و خلاصه در گیر بیماری سرع بودم…اما خودم متوجه شدم که از زمان 14 یا 15 سالگی فقط و فقط لرزش دست داشتم خیلی خیلی ریز و کم بود..اما دقت نکردم که چه بلایی سرم داره میاد..رفته رفته سن ما رسید 19 یا 20 سالگی که بیماری لرزش من خودش را نشان داد و فقط دستم میلرزید..همه جا دکتر رفتم همه قرص ها البته همه نه ولی خیلی از داروها و قرص هارا مصرف کردم..و همه آزمایش ها را هم انجام دادم اما آزمایش هایم از نظر پزشکان مشکلی نداشتند و در نتیجه کسی تا الان نتوانسته تشخیصی بدهد و درمانم کند..بنده ماه به ماه شاید هم سال به سال وضعیت بیماری من رشد میکند و بدتر میشم اما کسی نبود که راه نجاتی نشانم دهد..از شما خواهش میکنم که به فریاد من برسید…به هر طریقی که شد خواهش میکنم کمکم کنید..بنده چندسال است وزنم هم زیاد نمیشود که نمیشود در 45 کیلو مانده ام..شما را به خدا شما هم نگویید که از دست ما کاری ساخته نیست…

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است برای جناب دکتر نورالهی نوبت ویزیت تهیه فرمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شعبه شریعتی تماس حاصل فرمائید.

  2. سلام به نظر من پیش دکتر جعفر مهوری که در اصفهان هستند بروید .بهترین دکتر در درمان صرع هستند

 131. سلام من ۲۷ سالمه و چند ساله دچار لرزش دست و سر هستم دارو هم استفاده میکنم ولی هنوز ادامه داره ایا این بیماری درمان قطعی داره؟

 132. سلام خسته نباشید من ۲۶ سالمه و چند سال دچار بیماری لرزش دست و سر هستم دارو هم مصرف میکنم ولی همچنان ادامه داره ایا این بیماری درمان قطعی داره؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   مرجان عزیز بدون بررسی بالینی نمی توان به شما کمکی کرد و باید علت آن بررسی شود تا درمان مشخص شود.

 133. من حدود 10 سالی هست که با مشکل لرزش سر در مواقع اضطراب ناشی از حضور در جمع و مورد توجه قرار گرفتن دیگران می شوم واین مشکل برای من خیلی مشکل آفرین شده و نمی دانم مشکل چیه و درمانش چیه و تنها راه حل من این بوده که در جمع قرار نگیرم یا در بحث ها شرکت نکنم و یا از جمع خارج شوم

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   درمان های دارویی و غیردارویی در دسترس است
   برای دکتر نیوشا محمدی درکلینیک رسالت یا دکتر سینا قاسمی در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت بگیرید

   1. ممنون متشکرم فقط من مشهد زندگی میکنم اینجا باید به دکتر با چه متخصصی مراجعه کنم ،مغز و اعصاب؟

 134. با سلام
  31 سال دارم و از کودکی وقتی در مکانهای عمومی یا در جمع حضور پیدا میکردم به شدت دچار ارزش دست و حتی صدا میشم و انقدر فکرم مشغول کنترل لرزشم میشه که.حتی مطلبی رو که کاملا بر آن مسلط هستم رو از یاد می برم و نمیتونم آنطور که باید خوب ارتباط برقرار کنم و منظورم رو برسونم.در حالت عادی هم وقتی دستم رو صاف نگه میدارم هم لرزش دارم . این لرزش در جاهایی که هوا سرده خیلی بیشتر میشه . میخوام بدونم میشه در مدت کوتاه نتیجه گرفت؟ شدید به کمکتون احتیاج دارم.
  من شیراز زندگی میکنم خواهش میکنم پزشکی رو بمن معرفی کنین که در شیراز کار میکنن. با سپاس

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   در شیراز میتوانید به روانپزشک مراجعه نمایید.بله درمان های دارویی و غیردارویی در دسترس است‌.

 135. واقعا چرا؟خداروشکرلرزش سروصدا ندارم ولی این لرزش دست لعنتی منو بیچاره کرده .یه لیوان اب نمیتونم بخورم توجمع منی که انقدرشیطونو تخس بودم حالا دارم تبدیل میشم به یه ادم منزوی وگوشه گیر .یه دکترهم نیست اینترنتی مشاوره بده.ولی برای عمل بینی و…یه سرچ کنی هزارتا دکتر هست که مشاوره بده واقعا که…………..

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   عباس عزیز این مشکل معمولا قابل درمان است و بهتر است توسط متخصص مغزواعصاب جهت تشخیص علت لرزش و معاینه و بررسی ویزیت شوید. دقت نمایید که هیچ دکتری هم بصورت اینترنتی عمل بینی انجام دهد! مشاوره های اینترنتی فقط مسیر درمانی را نشان می دهند و خود درمان نیستند.
   سپاس

 136. ببخشید دکتر وهابی کدوم شهر هستم اگر لطف کنید یک دکتر خیلی خوب در مشهد معرفی کنید

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   تهران
   متاسفانه به متخصصیین مغزواعصاب در مشهد آشنایی نداریم

 137. با سلام ، دختری 29 ساله هستم که حدود یک ماه پیش بعد از بیماری آنفولانزا دچار فشار در ناحیه پشت سر و لرزش دست و سر شده ام به پزشک عمومی که مراجعه کردم علائم را ناشی از فشار خون بالا دانست البته فشار در خانواده ما جنبه ارثی داردولی قرص فشار تاثیری روی من نداشت و علائم ادامه داشت به متخصص مغز واعصاب مراجعه کردم علائم را ناشی از پارکینسوم خفیف دانست و قرصهای دیکلوفناک 50، متورال 50 ، تری هگزیفنین ، گاباپنتین ، هماتینیک بود که با مطالعاتی که داشتم هیچیک از قرصهای پارکینسون نیستند ،البته من از قبل نیز علایم لرزش در سر را در موقعیت های استرس زا داشتم آیا علایم من با بیماری پارکینسون مطابقت دارد یا نیاز به بررسی بیشتر هست ؟ و اگر پارکینسون باشد آیا با دارو عوارض بیماری از بین می رود یا همچنان ادامه دارد ؟

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   برای بررسی های بیشتر می توانید برای جناب دکتر نوراللهی متخصص مغزو اعصاب و فوق تخصص پارکینسون نوبت ویزیت تهیه فرمائید و در این خصوص خود دکتر کاملا برایتان توضیح خواهند داد و نگرانی شما عزیز ، رفع خواهد شد و در صورتی که نیاز به درمان توسط پزشک دیگری باشد حتما شما را راهنمایی خواهند کرد.

 138. سلام
  من 29 ساله هستم که قبلاً در واقع استرس زا و یا اضطراب از ناحیه سر دچار لرزش می شدم ، تا اینکه حدود یک ماه پیش پس از بیماری آنفولانزا ، احساس سنگینی در پشت سر و لرزش که در ناحیه دست و سر بیش تر بود پیدا کردم ، به پزشک عمومی که مراجعه کردم گفت فشار خونم بالا است البته ما زمینه ارثی هم داریم اما هرچه قرص مصرف کردم فایده نداشت بعد به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و قرصهای دیکلوفناک 50 ،متورال 50 ، تری هگزیفندیل 2 ، گاباپنتین ، هماتینیک تجویز کرد تشخیصش پارکینسون خفیف بود آیا این امکان وجود دارد در این سن به این بیماری مبتلا بشم و آیا با قرص خوب می شه یا مصرف قرص دائمیه ؟ ممنون میشم جواب بدین

 139. سلام.من 15 ساله هستم.مدتی میشه که لرزش در ناحیه دست و گاهی کل بدن و نیز سر و گردن را دارم.بیشتر در حلت استراحت دچار میشوم.کافئین کم مصرف میکنم و کم خوابم.گاهی استرس درسی دارم.کمخونی شدید و عفونت کلیه دارم.برای درمان چه باید بکنم؟!لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   در مرحله اول باید علت و نوع لرزش شما مشخص شود که برای اینکار باید به نورولوژیست( متخصص مغزواعصاب) مراجعه نمایید.
   در کلینیک آلومینا میتوانید برای خانم دکتر وهابی یا خانم دکتر طاهری نوبت ویزیت بگیرید.
   سپاس

 140. 45 ساله هستم مدت یک هفته است که لب پایینم دچار لرزش شده لطفا بگویید علت آن چیست و چکار باید بکنم

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   نیاز به بررسی دارد
   برای خانم دکتر طاهری در کلینیک رسالت نوبت ویزیت بگیرید.

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   لرزش سر انواع مختلف و درمان های متنوع دارد.جهت بررسی برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید
   سپاس

   1. سلام نيلا استم از افغانستان مدت ١٠ سال ميشه از لرزش سر رنج ميبرم لطفأ يك راه حل برم بگوين غير از تجويز دارو

 141. سلام من از اول راهنمایی فهمیدم که دستام میلرزه…موقع کاربافتنی بود….ازاون به بعد حساس تر شدم وبیشتر خودم رو تواین موقعیت دیدم تا حالا که 21سالمه دنبال درمانش نرفتم اما جندباری قبل ازهرموقعیت استرس زا پرانول میخوردم…ولی دیگه خیلی دارم اذیت میشم ناگفته نماند که درمواقع عادی که استرس ندارم بازم لرزش دست دارم وقتای پوست کندن میوه خوردکردن پیاز یاموقع اسمس فرستادن و…. اما بااسترس لرزشم 5برابرمیشه واقعا حتی نمیدونم پیش چه دکتری یعنی متخصص مغزواعصاب یا روانپزشک مراجعه کنم! حتی گاهی وقتی دستامو کاملاصاف گرفتم بازم دستام لرزیده در شرایط بدون استرس!یعنی بیشترازگاهی!اعتما دبنفسم خیلی اومده پایین لطفا بگیدپیش چه دکتری بایدبرم دیدگاه من تکراری نیس

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بهتر است برای خانم دکتر وهابی در کلینیک شعبه شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 142. سلام
  17 سالمه دخترم، مدتيه كه فقط زمان شنيدن صداهاى بلند، در جمع غدا خوردن، در جمع نشستن و تو ديد تمام اطرافيان بودن، از همه مهمتر در جمع با ليوان اب خوردن، عصبانيت ديكران وقتى با صداى بلند دعوا ميكنن، موقع استرس،كشيدم خط راست در حضور كسى كه منو نگاه ميكنه. جزوه نوشتن سر كلاس وقتى سرمو ميارم بالا دجار لرزش سر ميشوم كه اطرافيان ببيننن متوجه ميشن اين لرزش به مدت 1 ثانيه يا 2 ثانيه ايجاد ميشه . ( همه اينها در حضور ديكران حتى 1 نفر باعث لرزش ميشوند أما اكر با فردى ارتباط خيلى نزديكى داشته باشم و بهش عادت داشته باشم اين لرزش بيش نمياد) أين لرزش كلا روال عادى زندگيمو بهم ريخته و از زندگى لذت نميبرم
  1. قابل درمان هست طورى ديكه سراغ نياد؟
  2 . درمان كياهى وجود داره؟ اكه دارى كياهى مؤثرة ميشناسين معرفة كنيد.
  3. تأخير در درمان موجب بدتر شدن و زياد شدن أن ميشود؟ جون در حال حاضر نميتونم برم دكتر

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   در ابتدا باید به صورت کامل مورد بررسی های بالینی قرار بگیرید تا در مورد اینکه منشا لرزش چیست و نحوه درمان آن به شما پاسخگو باشیم در ابتدا بهتر است برای خانم دکتر وهابی (متخصص مغزو اعصاب ) در شعبه شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید و در همان جلسه ویزیت راهنمایی های لازم خدمت شما ارائه خواهد شد.

  2. سلام دوست عزیزم، دقیقا عین من، خیلی بده میدونم چی میکشی زجر آورترين مشکل دنیاست…کاش میتونستیم با هم ارتباط داشته باشیم…!!

 143. با مشکل لرزش دست مواجه هستم که در شرایط استرس زا بیشتر می شود.
  میشه بهم بگید باید چه دارویی و به چه میزان مصرف کنم

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   در مرحله نخست باید توسط متخصص مغزواعصاب ویزیت شوید تا نوع وعلت لرزش مشخص شود.
   سپاس

 144. با سلام.یک سالی هست که در خواب دچار لرزش سر میشوم.به طوری که در حالت نیمه خواب قرار میگیرم و این لرزش را به خوبی متوجه میشوم.که بار های اول فکر میکردم به حالت احتضار در آمده ام.چند وقتی است که فاصله ی این لررزش ها خیلی کم شده است.دلیلش چیست؟راه درمانش چیست؟لطفا راهنمایی کنید.

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   نمیتوان در این مورد بدون اخذ شرح حال دقیق و معاینه و… تشخیص دقیقی را مطرح نمود.
   سپاس

 145. سلام، خدا قوت، من دختر22ساله ای هستم که از چن سال پیش لرزش انگشتان دست، و گاها عضلات صورت ، لب و سر دارم، در ضمن در تبریز زندگی میکنم اگه میشه یه پزشک در تبریز معرفی کنین؟ واقعا خسته شدم خیلی از کارها رو به خاطر این لرزش نمیتونم تو جمع انجام بدم

 146. سلام مادرم يك ساله دچار لرزش پا شده اين لرزش مرتب داره شديد مي شه البته بعضي روزها شديد بعضي روز ها خفيف رفتيم پزشك احساس مي كم اثري نداشته ميشه دكتر ي كه در اين زمينه تبحر داره معرفي كنيد

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام شما می توانید برای جناب دکتر نوراللهی ( فوق تخصص مغزو اعصاب – پارکینسون) نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 147. عرض سلام
  مادی دارم 68 ساله که3 بار به علت تومور مغزی ،کیسی که روی غده هیپوفیزش بود رو جراحی کردن و مجدد عود کرده و در بررسی هایی هم که شد مشخص شد دو تا از رگ های قلبش گرفته والان مدتی است که هر از چند روز در ناحیه فک دچار لرزش میشود و تقریبا خواب عمیقی هم دارد .میخاستم بدونم این لرزش ممکنه ازقلب باشه یا مغز؟ضمن اینکه مادرم دیابت داره واز بابت قلبشون هیچ دردی احساس نمیکنن….ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا اقدام کنیم.

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   خیر لرزش ربطی به قلب ندارد و بهتر است توسط یک متخصص مغزواعصاب معاینه و بررسی شوند.
   سپاس

 148. سلام
  مادر من حدود43سالشه و لرزش سر خیلی ریزی داره به قدری کم که اکثرا متوجه نمیشن و فقط چند نفر بهش پی بردن
  همچنین گاهی اوقات احساس گزگز و سفتی در کف دست چپ میکنه
  به نظر شما خطرناکه ؟
  تو فامیل هم سابقه مبتلا به ام اس و یا پارکینسون نداشتیم
  چند سالی هم هست که حس شنواییش ضعیف شده
  منتظر پاسختون هستم اگه امکان داره به ایمیل من ارسال کنید
  ممنون

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   بهتر است یک نوبت توسط متخصص مغزواعصاب ویزیت شوند.میتوانید برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید.
   سپاس

 149. با سلام
  حدود 11 ساله که از لرزش سر رنج میبرم و در حال حاضر primidonوpropranolol40 و pergabalin و venlafaxinمصرف میکنم. میخواستم بدونم چطور میشه اسنشیال ترمور رو از سوشیال فوبیا تشخیص داد و آیا این بیماریها درمان قطعی دارن یا نه؟ با تشکر

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   تشخیص ایندو با پزشکان متخصص مغزواعصاب و اعصاب و روان است.و هرکدام درمان جداگانه‌ای دارد و ممکن است درمان کوتاه مدت براحتی موفقیت آمیز باشد یا مدت طولانی زمان ببرد.
   سپاس

 150. سلام من حدود یک سالیه که وقتی میخوام غذا بخورم یاسر کلاس دانشگاه سرمو بلند کنم تاجزوه بنویسم دچارلرزش درسرم میشوم .سرم گاهی وقتا یه تکون های ناگهانیم میخوره .درهمون ماههای اول به پزشک مراجعه کردم وایشون شربت لیسکانتین روبرام تجویز کردن که خوردن اون حالمو خیلی بد میکنه و من اونو به طور منظم مصرف نکردم .وگفتن که این بیماری تا اخر عمر بامن خواهد بود.وباید تاآخرعمرم این شربت ومصرف کنم.بعد ازشنیدن این موضوع ازدکترم دچار افسردگی شدیدی شدم.وچون نمیتونستم سرکلاس باخیال راحت جزوه بنویسم خیلی از کلاسامو نرفتم والان دوترم هست که مشروط شدم.قید ازدواج وزدم وکلا دیگه هدفی برای زندگی ندارم .ولی نمی خوام زندگیم این جوری پیش بره نمی خوام این بیماری نابودم کنه میخوام باش مبارزه کنم وزندگی کنم ازشما میخوام که کمکم کنید .باتشکر.خانم 20 ساله

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   راههای غیردارویی و داروهای موثرتری نیز برای این اختلال وجود دارد.برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید
   سپاس

  2. سلام عین من ، امیدم به خداست ولی واااااقعا خسته شدم، مخصوصا اینکه به کسی نگفتم و نمیخوامم کسی بفهمه، منم دختر22 ساله هستم.کاش میشد با هم در ارتباط باشیم

 151. با سلام
  من به طور ناگهانی تو خواب سرم شروع به لرزش کرد و وقتی بیدارشدم کماکان چشمام باز بود به طور خفیف ادامه داشت..دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   در حین خواب چگونه متوجه لرزش شدید؟!! بعد از بیدار شدن چقدر ادامه داشت و همراه چه علائمی بود؟

 152. با سلام من 26 سالم و یکسالیه که دچار لرزش سر و گردن هستم خواهش میکنم راهنماییم کنید پیش چه متخصصی باید برم باتشکر از شما

  1. با سلام
   من به طوراتفاقی متوجه شدم که دم کرده سنبل الطیب به همراه چای روزی دو استکان دراز بین بردن لرزش بدن وتیک های عصبی
   صورت تا90درصد موثر است لطفا امتحان کنید وبه دیگران هم اطلاع دهید

 153. من دختر 17 ساله هستم از بچگى لرزش دست داشتم هنگامى که در ىک جمع غرىبه مروم ىا مهمانى مىروم ىا هىجانى مىشوم ىا مى خواهم عکس بگىرم ىا احساساتى مىشوم اىا راه درمانى هست؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   بله روش های درمانی دارویی و غیردارویی در دسترس است.
   برای مشورت اولیه میتوانید برای آقای دکتر هرمزپور نوبت ویزیت بگیرید
   سپاس

 154. علیمراد جاویدی

  باسلام 50 سال سن دارم مدتی است که دستهایم می لرزدالبته اطرافیان میگویندسرم هم لرزش داردکه من خیلی متوجه آن نیستم درحالت استراحت کامل مخصوصادررختخواب احساس تپش قلب نیزدارم لطفاراهنمائی فرمائیدبه چه نوع متخصصی مراجعه نمایم

 155. مردی 45 ساله هستم که در هنگام اظطراب و استرس دچار لرزش شدید پا می شوم میخواستم ببینم برای درمان باید چه کنم و به کدام دکتر مراجعه کنم

 156. مردی 45 ساله هستم که در هنگام اظطراب و استرس دچار لرزش شدید پا می شوم میخواستم ببینم برای درمان باید چه کنم

 157. با سلام…
  من دختری 22 ساله هستم…از چند سال پیش دچار لرزش سر شدم…ازمایشاتی انجام گرفت…همین طور ام ار ای…یعنی هیچ داروی شیمیایی وجود نداره…
  لطفا راهنمایی کنید…ادرس دکتر وهابی رو چطور پیدا کنم…؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   چرا داروهای فراوانی برای درمان وجود دارند.دکتر وهابی در کلینیک شماره یک و دو الومینا حضور دارند.برای کسب نوبت و اطلاعات تماس به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.
   سپاس

  2. با سلام
   جوشانده سنبل الطیب به همراه چای روزی دو استکان میل کنیدتا90درصد در سلامتی شما موثر است

 158. سلام من 26 ساله ام.حدود 3 ساله که لرزش دست دارم و اخیرا لرزش صدا هم اضافه شده .راه حلی به غیر از درمان دارویی دارد؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   به علت زمینه ای لرزش بستگی دارد و در بسیاری موارد درمان های غیردارویی نیز در دسترس است.
   برای بررسی میتوانید برای خانم دکتر وهابی نوبت ویزیت بگیرید
   سپاس

 159. باسلام.بنده 27سال سن دارم تقریبا 2ماهی است که دچار لرزش در ناحیه سر شده ام که اغلب در موقعیتهای استرس زا بروز می کند اما در حالی که احساس هیچگونه استرسی ندارم اما این لرزش وجود دارد که حتی مانع حرف زدنم می شود و خیلی وقتها مجبور میشوم با دست سرم را نگه دارم. ممنون میشوم برای رفع این مشکل راهنماییم بفرمایید. باتشکر

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   برای تشخیص و درمان لرزش تان برای دکتر وهابی یا دکتر امیری نوبت ویزیت بگیرید.
   سپاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *