چرا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی زیاد سیگار میکشند؟

اسکیزوفرنی

برای سلامتی افرادی که در بیمارستان های روانپزشکی مشغول به کار هستند قانون های خاصی وجود دارد اما چیزی که بحث برانگیز است این است که  افراد اسکیزوفرن می توانند سیگار بکشند  و این مساله اینقدر زیاد است که ممکن است به 4 بسته مصرف سیگار در طول روز نیز برسد و سیگار کسیدن برا هیچ گونه محدودیتی ندارد.

چیزی که خیلی مهم است ،سیگار کشیدن افراد مبتلا به اسکیزوفرنی است که 3 تا 4 برابر بیشتر از جعیت سیگاری است، در مطالعه ای که در بریتانیا بر روی 100 نفر از مبتلایان به اسکیزوفرنی انجام گرفت 92 %  ازمردان و 82 % از زنان سیگاری بودند .

و از سیگار های بسیار قوی استفاده می کنند که تنها 1 % افراد از آن مدل سیگار استفاده می کنند.

اما چرا  این افراد اینقدر سیگار میکشند؟

بررسی مطالعات از سال 1999 توسط لیون و  همکاران که در خدمات روانپزشکی منتشر شده است، به صراحت نشان می دهد که افراد سیگاری مبتلا به اسکیزوفرنی نوعی خود درمانی  برای بهبود پردازش محرکهای شنیداری و کاهش بسیاری از علائم شناختی این بیماری می کنند.

با توجه به گفته یکی از این محققان در این زمینه بنام لیون ، عوامل نوروبیولوژیک قوی ترین توضیحی است که می تواند ارتباط بین سیگار کشیدن و اسکیزوفرنی را بیان کند و انتقال دهنده های شیمیایی مغز می توانند به طور مستقیم این مساله را اثبات کنند، درواقع تعامل خاصی میان نیکوتین و دوپامین در ناحیه کورتکس جلوی پیشانی وجود دارد، به نظر میرسد با سیگار کشیدن زیاد در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی باعث آزاد شدن دوپامین در این منطقه شده که باعث بهبود عملکرد شناختی مربوط به توجه و تمرکز و حافظه میشود که نوعی خود درمانی در آنها میشود .

علاوه بر این در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی که دچار توهمات شنیداری هستند نیز ورودی های حسی شان بسیار ضعیف است و نیکوتین منجر میشود تا این ورودی ها بهتر عمل کنند و در توهمات شنیداری آنها دخالت دارند.

منبع:

brainblogger


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *