پیاده روی روی تفکر شما چه تاثیری دارد؟

تاثیر افزایش پیاده بر روی تفکر خلاق

پباده روی

 

تحقیقات جدید نشان می دهد که پیاده روی افزایش تفکر خلاق تاثیر گذار است. در یک سری از آزمایشات ، محققان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا ، سطح خلاقیت افراد  را در مقایسه با افرادی که مدام نشسته اند اندازه گیری مورد بررسی قرار دادند .

استیو جابز ، بنیانگذاران اپل و مارک زوکربرگ  یکی از بنیانگذاران فیس بوک جلساتی در زمینه پیده روی و راه رفتن بر گذار می کردند.

در حال حاضر، یک مطالعه توسط دکتر شخصا اپزو و دانیل شوارتز ، اساتید دانشکده تحصیلات تکمیلی استنفورد ، انجام داده اند و گزارشات خود را در مجله روانشناسی تجربی :  تحت عنوان یادگیری، حافظه و شناخت به چاپ رسانده اند .

 

آنها دریافتند که عمل راه رفتن و پیاده روی ( مهم نیست در منزل یا خارج از خانه انجام پذیرد) بلکه می تواند همان تاثیر را در افزایش تفکر خلاق فرد داشته باشد.

 

در یک آزمایش ، آنها دریافتند که در مقایسه با نشستن ، راه رفتن در داخل خانه بر روی تردمیل رو به یک دیوار خالی یا پیاده روی در خارج از منزل در هوای تازه تولید دو برابر بسیاری از پاسخ های خلاق می کند.

دکتر اپزو می گوید :

راه رفتن در یک اتاق کوچک خسته کننده نیز نتایج قوی از تفکرات خلاق بدست داده است که گروه  محققین را بسیار شگفت زده کرده است .

آنها از تعداد زیادی افراد که بزرگسالان را هم شامل میشد استفاده کرده و در شرایط مختلف : نشستن ، راه رفتن داخل منزل و خارج از منزل را آنها را مور مقایسه قرار دادند و این جلسات 5 تا 16 دقیقه به طول انجامید.

و تمامی این افراد حاضر در مطالعه در آخر توسط تست های تفکر خلاق واگرا مورد سنجش قرار گرفتند ( تکفر واگرا : استفاده از راه حل های مختلف و ایده های فکری ممکن ) و مطالعات نشان دادند که به طور متوسط 60 % از افرادی که تفکر خلاق واگرا داشتند از تحرک بدنی بیشتری بر خوردار بودند نسبت به افرادی که نشسته بودند.

برای آزمایش اثر راه رفتن در مقابل نشسته در تفکر همگرا ، محققان از شرکت کنندگان تمرین واژه ارتباط داد . برای هر تمرین ، شرکت کنندگان در سه کلمه نگاه کرد ، سپس به حال برای گفتن کلمه ای که مرتبط با هر سه . به عنوان مثال، پاسخ درست به ” سوئیس ، کیک و کلبه” خواهد بود ” پنیر. “

نتایج نشان داد که در هنگام انجام این آزمایش ، پیاده روی نمرات کمی بدتر از نشسته تولید شده است.

دکتر اپزو می گوید:

این مطالعه نشان می دهد پیاده روی بیشتر به نفع مراحل تفکر خلاق که شامل تفکر واگرا است می باشد.

 منبع:

MNT


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *