پرولاکتینوما

عوارض پرولاکتینوما

عوارض پرولاکتینوما ممکن است شامل:

♦     از دست دادن بینایی. عدم درمان زود هنگام پرولاکتینوما ممکن است  با رشد آن و بزرگ شدن آن و همچنین فشار وارد کردن به اعصاب بینایی و مختل کردن بینایی را به همراه داشته باشد.

♦     کم کاری غده هیپوفیز . بزرگ شدن پرولاکتینوما سبب فشار آوردن به غده هیپوفیز شده و همین امر سبب اختلال در عملکرد هیپوفیز در کنترل هورمون های دیگر می شود. در نهایت این شرایط منجر به کم کاری تیروئیدی ، نارسایی آدرنال و کمبود هورمون رشد می شود.

♦    پوکی استخوان (Osteoporosis ). افزایش هورمون پرولاکتین می تواند  تولید هورمون های استروژن و تستوسترون را کاهش دهد و منجر به کاهش تراکم استخوانی و افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان شود .

♦    عوارض بارداری . طی یک بارداری نرمال غده هیپوفیز بزرگ شده و تولید پرولاکتین افزایش می یابد .
خانمی که به پرولاکتینوما دچار بوده و سپس باردار شود ممکن است با رشد بیش از حد غده هیپوفیز روبه رو شده و علائمی از قبیل  سردرد و تغییراتی در  بینایی را تجربه کند .
اگر دچار پرولاکتینوما هستید و قصد باردار شدن دارید و یا اخیرا باردار شده اید، در مورد وضعیت خود با پزشک مشورت کنید چراکه  در این شرایط تحت نظر بودن و درمان ضروری است .

در ادامه: ملاقات با پزشک 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *