پرخوری عصبی ( BN) را بشناسید …

217189361058593142210502125317215312120490

علائم و نشانه های BN  به سختی قابل تشخیص هستند زیرا بیماران معمولا وزن طبیعی و رفتار مرموزانه ای دارند . در صورت داشتن استفراغ ، شواهد بالینی زیر ممکن است دیده شود :

1) زخمی شدن پشت دستی که برای تحریک و ایجاد استفراغ از آن استفاده می شود .( نشانه ی روسل ) ..

2) بزرگی غدد پاراتیروئید

3) سائیدگی مینای دندان با افزایش فساد دندان به دلیل وجود اسید معدی در دهان .

استفراغ مزمن می تواند منجر به دهیدراسیون ، آلکالوزیس ، و هیپو کالمی شود . تظاهرات بالینی معمول عبارتند از گلوی زخمی و آسیب دیده ، اشکال در بلع ، قی خونی خفیف ، شکم درد و خونریزی های زیر مفصلی ، مشکلات حادتر گوارشی ممکن است نظیر پارگی مری ، معده و انبساط معده دیده شود ،  داروهای تهوع و استفراغ آور نظیر ( Ipecac) استفاده شده برای ایجاد استفراغ ممکن است آسیب غیر قابل بازگشت قلبی و مرگ ناگهانی گردد..

استفاده ی علط از مسهل ها می تواند منجر به دهیدراسیون ، افزایش سطوح سرمی آلدسترون و وازوپرسین ، و کم آبی بدن و آریتمی قلبی هم به طور ثانویه در اثر عدم تعادل الکترولیت و اسید _ باز ناشی از استفراغ ، اسهال ، و ادرار های عمدی ، و زیاد و بی نظمی های قاعدگی رخ می دهد …

پرخوری عصبی55

رژیم درمانی در پر خوری عصبی:    نسخه ی کالریک 1500 تا 1600 (kcal/day) ،  نقطه شروع منطقی می باشد ..

به طور کلی 50 تا 55 % از کربوهیدرات ، 15 تا 20% از پروتئین ، و 25 تا 30 % از چربی معقول است ..احتمالا رژیم کم کالری به مدت بیشتری ادامه می یابد ..

مکمل مولتی ویتامین مینرال علی الخصوص در مرحله ی نخست تجویز می گردد . بایستی این بیماران را به صرف سه و عده ی اصلی و در صورت نیاز به میان وعده تشویق می کنیم و از حذف صبحانه منع می کنیم ..

CBT برای تغییر گرایشات و رفتارهای مشکل دار در این بیماران لازم است …

تغذیه و رژیم درمانی در کلینیک آلومینا

school_collection

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *