واقعیت مجازی و کاهش درد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، در بیمارستانی در فرانسه از فناوری واقعیت مجازی (VR) به منظور کاهش درد بیماران در بخش اورژانس استفاده میشودیکی از مصارف استفاده واقعیت مجازی در علم پزشکی کاستن از درد است.به عنوان نمونه پژوهشگران با بکارگیری پتانسیل واقعیت مجازی حواس مریض در مطب دندانپزشکی را پرت میکنند . در همین راستا گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل در بیمارستان سن جوزف فرانسه ۱ برنامه واقعیت مجازی طراحی کرده اند که به مریضها یاری می‌کند آرامش یابند و قدرت‌های تحمل درد  آن‌ها بدون مسکن افزایش یابد. بیماران با زدن عینک واقعیت مجازی به چشم وارد جهان سه بعدی شده و میتوانند به گردش بروند، نقاشی کنند و به موزیک گوش کنند.چنین درمانی با محرک‌های دلپذیر صوتی و بصری حواس فرد بیمار را از تحمل رنجش و دردپرت میکند. 
همچنین بیمارانی که تجربه درد مزمن را دارند با زدن عینک های واقعیت مجازی، ریلکسیشن عمیق تری را تجربه میکنند. این تجربه میتواند برای پزشکان و کادر درمان نیز موقعیت مناسب تری را فراهم کند تا آنها در فضای بهتری کار درمان خود را انجام دهند و تمرکزشان بر کار درمان بیشتر شود.

 

 

کاستن از درد کوکان

یک گروه در بیمارستان کودکان Packard روی پروژه‌ای که مرتبط به کاستن از درد در اطفال است ، در حال فعالیت است. این مرکز درمانی نخستین بیمارستانی است که از تجهیزات واقعیت مجازی(VR) برای پرت کردن حواس کودکان استفاده می‌کنند؛ در این مرکز درمانی از واقعیت مجازی در وقت پروسه‌های درمانی استفاده می‌شود که اضافه بر کاستن از چشمگیر اضطراب کودکان ، حتی احتمال دارد درد آنهارا نیز بکاهد.

متخصصین دریافته‌اند که بکارگیری واقعیت مجازی بیشتر از هرچیز دیگری می‌تواند حواس اطفال را پرت کند و سطح اضطراب و نگرانی آنهارا بکاهد ، علت این امر هم اینست که این تکنولوژی کم‌تر شناسایی شده است و برای اطفال بسیار جذاب است. یکی از متخصصین این مرکز درمانی می‌گوید:

چنانچه بخواهیم برای کودکی برای نخستین بار تزریق وریدی انجام بدهیم ، کودکان بسیار میترسند. حالا چنانچه آن‌ها این پروسه را نبینند چطور؟ یا چنانچه این پروسه برای آن‌ها به همراه دیدن تصاویر لذتبخشی باشد، چه؟ به عنوان مثال آن‌ها تصویری از  یک کارتون موردعلاقه شان را ببینند و همزمان پروسیجرهای درمانی روی آن‌ها انجام شود

اینکار میتواند درک از میزان درد این پروسه را بکاهد در حدی که یک تجربه منفی به یک تجربه مثبت مبدل میشود.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «واقعیت مجازی و کاهش درد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *