واقعیت مجازی و کاهش درد

از واقعیت مجازی به منظور کاستن از درد استفاده میشود. این فناوری به کمک درمانگران و درمانجویان در بیمارستان آمده است.

vr ah - واقعیت مجازی و کاهش درد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، در بیمارستانی در فرانسه از فناوری واقعیت مجازی (VR) به منظور کاهش درد بیماران در بخش اورژانس استفاده میشودیکی از مصارف استفاده واقعیت مجازی در علم پزشکی کاستن از درد است.به عنوان نمونه پژوهشگران با بکارگیری پتانسیل واقعیت مجازی حواس مریض در مطب دندانپزشکی را پرت میکنند . در همین راستا گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل در بیمارستان سن جوزف فرانسه ۱ برنامه واقعیت مجازی طراحی کرده اند که به مریضها یاری می‌کند آرامش یابند و قدرت‌های تحمل درد  آن‌ها بدون مسکن افزایش یابد. بیماران با زدن عینک واقعیت مجازی به چشم وارد جهان سه بعدی شده و میتوانند به گردش بروند، نقاشی کنند و به موزیک گوش کنند.چنین درمانی با محرک‌های دلپذیر صوتی و بصری حواس فرد بیمار را از تحمل رنجش و دردپرت میکند. 
همچنین بیمارانی که تجربه درد مزمن را دارند با زدن عینک های واقعیت مجازی، ریلکسیشن عمیق تری را تجربه میکنند. این تجربه میتواند برای پزشکان و کادر درمان نیز موقعیت مناسب تری را فراهم کند تا آنها در فضای بهتری کار درمان خود را انجام دهند و تمرکزشان بر کار درمان بیشتر شود.

 

vr child - واقعیت مجازی و کاهش درد

 

کاستن از درد کوکان

یک گروه در بیمارستان کودکان Packard روی پروژه‌ای که مرتبط به کاستن از درد در اطفال است ، در حال فعالیت است. این مرکز درمانی نخستین بیمارستانی است که از تجهیزات واقعیت مجازی(VR) برای پرت کردن حواس کودکان استفاده می‌کنند؛ در این مرکز درمانی از واقعیت مجازی در وقت پروسه‌های درمانی استفاده می‌شود که اضافه بر کاستن از چشمگیر اضطراب کودکان ، حتی احتمال دارد درد آنهارا نیز بکاهد.

متخصصین دریافته‌اند که بکارگیری واقعیت مجازی بیشتر از هرچیز دیگری می‌تواند حواس اطفال را پرت کند و سطح اضطراب و نگرانی آنهارا بکاهد ، علت این امر هم اینست که این تکنولوژی کم‌تر شناسایی شده است و برای اطفال بسیار جذاب است. یکی از متخصصین این مرکز درمانی می‌گوید:

چنانچه بخواهیم برای کودکی برای نخستین بار تزریق وریدی انجام بدهیم ، کودکان بسیار میترسند. حالا چنانچه آن‌ها این پروسه را نبینند چطور؟ یا چنانچه این پروسه برای آن‌ها به همراه دیدن تصاویر لذتبخشی باشد، چه؟ به عنوان مثال آن‌ها تصویری از  یک کارتون موردعلاقه شان را ببینند و همزمان پروسیجرهای درمانی روی آن‌ها انجام شود

اینکار میتواند درک از میزان درد این پروسه را بکاهد در حدی که یک تجربه منفی به یک تجربه مثبت مبدل میشود.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - واقعیت مجازی و کاهش درد

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
 1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 3. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 4. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: