واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

 

روانشناسان به رهبری پروفسور دانیل فریمن از دانشگاه آکسفورد از واقعیت مجازی  (VR ) برای کمک به مردم برای غلبه بر ترس خود از ارتفاعات استفاده می کنند.

 

 

چه چیزی باعث ترس از ارتفاعات می شود؟

 

برخی افراد واقعا خطر را بیش از حد ارزیابی می کنند: آنها فکر می کنند که قصد دارند سقوط کنند، خود را از بین ببرند یا اینکه یک ساختمان ممکن است سقوط کند.

این موجب  اضطراب می شود و باعث می شود افراد از ارتفاعات اجتناب کنند و این می تواند بر زندگی روزمره تاثیر بگذارد، آنها نمیتوانند روی پلها بروند یا رانندگی کنند یا به جلسات بالا در بلوک های اداری بروند.

از هر 20 نفر 1 نفر دچار فوبیا هستند و اگر این ترس ها برای 6 ماه باشد و تعادل زندگی را بر هم بزند فرد دچار فوبیای ارتفاع می باشد .

 

, واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

 

برخی از درمان های روان شناختی خوبی برای مشکلات سلامت روان وجود دارد و اگر یک متخصص  در مرکز اعصاب و روان آلومینا  (جایروس) ماهر را دیدید، می توانید به خوبی از وی کمک بگیرید.

پیدا کردن یک درمانگر ماهر و متحصص و با تجربه بسیار سخت است  بنابراین ما در مرکز اعصاب و روان آلومینا( جایروس ) در تلاش برای کمک به مردم از طریق واقعیت مجازی (VR)  هستیم.

 

ارائه خدمات دارویی و انواع روش های غیردارویی مانند نوروفیدبک-بیوفیدبک، واقعیت مجازی (VR) ،رواندررمانی ،رفتاردرمانی

درمان به چه صورت است ؟

 

در آزمایشی که در دانشگاه آکسفورد انجام شده است بر روی 49 مورد از افرادی که دچار ترس از ارتفاع بودند مورد بررسی قرار داد ند و 51 مورد در شرایط  کنترل شده قرار گرفتند .  آنها درمان، که شامل حدود پنج جلسه واقعیت مجازی (VR)  از 30 دقیقه  در طول دو هفته بود دریافت کردند .

 

در جلسه اول مصاحبه بالینی و توضیحات لازم از طرف درمانگر برای مراجع ارائه میگردد  و دلایل ترس نیز بررسی خواهد شد و ترس مراجع از تعداد طبقات پرسیده میشود و نیاز است تا طیف وسیعی از وظایف توسط درمانگر توضیح داده شود  .

به این ترتیب فرد می تواند یاد بگیرد که ترسش  نادرست و اشتباه است، زیرا در واقع هیچ چیز بدی اتفاق  نخواهد افتاد.

 

چگونه بهبودی اندازه گیری میشود ؟

 

مجموعه ای از پرسش ها در مورد ارزیابی های بالینی وجود دارد – همه این پرسشنامه ها بر اساس عملکرد در ارتفاع واقعی معتبر هستند.

یکی از چیزهای زیبا در مورد واقعیت مجازی ( VR ) شما می دانید این واقعی نیست، بنابراین شما میتوانید چیزهایی را که هرگز انجام نمی دهید، امتحان کنید، همین امر منجر به افزایش اعتماد بنفس میشود تا خود فرد در موقعیت های واقعی نیز توان مقابله داشته باشد .

 

, واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

چه زمانی درمان  با روش واقعیت مجازی (VR ) در دسترس خواهد بود؟

 

 

ما ( اولین مرکز تخصصی واقعیت مجازی پیلوسکا درایران ) این درمان را در سرویس های روانشناسی به کار می گیریم و برای هر مشکل محیط های درمانی مجزا در نظر گرفته ایم ، در سال های آینده مردم می توانند درمان را در خانه انجام دهند، اما در حال حاضراین تجهیزات در مرکز ما برای استفاده همگان وجود دارد .

ابتدا از واقعیت مجازی برای استفاده در بازی به کار برده میشد ولی در حال حاضر علاوه بر کاربرد در حیطه بازی در حیطه های درمانی متعدد نیز به کار می رود.

 

منبع 

, واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست 
  • درمانگر تخصصی واقعیت مجازی (VR)

 

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous

امتیاز بینندگان:3 ستاره

Anonymous

امتیاز بینندگان:5 ستاره

0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x