واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی – مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

 

روانشناسان به رهبری پروفسور دانیل فریمن از دانشگاه آکسفورد از واقعیت مجازی  (VR ) برای کمک به مردم برای غلبه بر ترس خود از ارتفاعات استفاده می کنند.

 

 

چه چیزی باعث ترس از ارتفاعات می شود؟

 

برخی افراد واقعا خطر را بیش از حد ارزیابی می کنند: آنها فکر می کنند که قصد دارند سقوط کنند، خود را از بین ببرند یا اینکه یک ساختمان ممکن است سقوط کند.

این موجب  اضطراب می شود و باعث می شود افراد از ارتفاعات اجتناب کنند و این می تواند بر زندگی روزمره تاثیر بگذارد، آنها نمیتوانند روی پلها بروند یا رانندگی کنند یا به جلسات بالا در بلوک های اداری بروند.

از هر 20 نفر 1 نفر دچار فوبیا هستند و اگر این ترس ها برای 6 ماه باشد و تعادل زندگی را بر هم بزند فرد دچار فوبیای ارتفاع می باشد .

 

از ارتفاع 300x129 - واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی - مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

 

برخی از درمان های روان شناختی خوبی برای مشکلات سلامت روان وجود دارد و اگر یک متخصص  در مرکز اعصاب و روان آلومینا  (جایروس) ماهر را دیدید، می توانید به خوبی از وی کمک بگیرید.

پیدا کردن یک درمانگر ماهر و متحصص و با تجربه بسیار سخت است  بنابراین ما در مرکز اعصاب و روان آلومینا( جایروس ) در تلاش برای کمک به مردم از طریق واقعیت مجازی (VR)  هستیم.

 

ارائه خدمات دارویی و انواع روش های غیردارویی مانند نوروفیدبک-بیوفیدبک، واقعیت مجازی (VR) ،رواندررمانی ،رفتاردرمانی

درمان به چه صورت است ؟

 

در آزمایشی که در دانشگاه آکسفورد انجام شده است بر روی 49 مورد از افرادی که دچار ترس از ارتفاع بودند مورد بررسی قرار داد ند و 51 مورد در شرایط  کنترل شده قرار گرفتند .  آنها درمان، که شامل حدود پنج جلسه واقعیت مجازی (VR)  از 30 دقیقه  در طول دو هفته بود دریافت کردند .

 

در جلسه اول مصاحبه بالینی و توضیحات لازم از طرف درمانگر برای مراجع ارائه میگردد  و دلایل ترس نیز بررسی خواهد شد و ترس مراجع از تعداد طبقات پرسیده میشود و نیاز است تا طیف وسیعی از وظایف توسط درمانگر توضیح داده شود  .

به این ترتیب فرد می تواند یاد بگیرد که ترسش  نادرست و اشتباه است، زیرا در واقع هیچ چیز بدی اتفاق  نخواهد افتاد.

 

چگونه بهبودی اندازه گیری میشود ؟

 

مجموعه ای از پرسش ها در مورد ارزیابی های بالینی وجود دارد – همه این پرسشنامه ها بر اساس عملکرد در ارتفاع واقعی معتبر هستند.

یکی از چیزهای زیبا در مورد واقعیت مجازی ( VR ) شما می دانید این واقعی نیست، بنابراین شما میتوانید چیزهایی را که هرگز انجام نمی دهید، امتحان کنید، همین امر منجر به افزایش اعتماد بنفس میشود تا خود فرد در موقعیت های واقعی نیز توان مقابله داشته باشد .

 

مجازی - واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی - مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

چه زمانی درمان  با روش واقعیت مجازی (VR ) در دسترس خواهد بود؟

 

 

ما ( اولین مرکز تخصصی واقعیت مجازی پیلوسکا درایران ) این درمان را در سرویس های روانشناسی به کار می گیریم و برای هر مشکل محیط های درمانی مجزا در نظر گرفته ایم ، در سال های آینده مردم می توانند درمان را در خانه انجام دهند، اما در حال حاضراین تجهیزات در مرکز ما برای استفاده همگان وجود دارد .

ابتدا از واقعیت مجازی برای استفاده در بازی به کار برده میشد ولی در حال حاضر علاوه بر کاربرد در حیطه بازی در حیطه های درمانی متعدد نیز به کار می رود.

 

منبع 

مریم 225x300 - واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی - مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

 • مریم عبداللهی 
 • روانشناس و نوروتراپیست 
 • درمانگر تخصصی واقعیت مجازی (VR)

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - واقعیت مجازی در درمان اختلالات اضطرابی - مرکز تخصصی واقعیت مجازی(VR )

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
 1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:3 ستاره

 3. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: