همسر خوشحال = زندگی شاد

 

بسیاری از ما این جملات را شنیده ایم که اگر همسر شادی داشته باشید زندگی شیرین است و آرام ، در یک مطالعه جدید از دانشگاه راتگرز در نیوجرسی ، نشان داده شد که یک ازدواج طولانی صرف نظر از اینکه او نسبت به ازدواجش چه احساسی دارد اگر فرد شادی باشد شما می توانید زندگی شادی را تجربه کنید.

 

زن شاد

پروفسور دیور از محققان این مطالعه می گوید:

من فکر می کنم زمانی که یک زن از ازدواجش راضی است تمایل دارد که خیلی بیشتر برای شوهر خود زمان بگذارد و انرژی مثبت بیشتری دارد .
در مطالعات قبلی اثرات درمانی یک ازدواج شاد مورد بررسی قرا گرفته بود که چطور یک ازدواج شاد می تواند بر روی سلامت قلب تاثیر داشته و خطرات ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی کاهش پیدا می کند و یک مطالعه دیگر نیز نشان داده است که سعادت زناشویی در آرامش همسر است.
این مطالعه تازه که بر روی 394 زوج که در آن حداقل یکی از همسران 60 سال یا بیشتر بود توسط پروفسور دبورا کر از دانشگاه راتگرز و پروفسور ویکی فریدمن از دانشگاه میشیگان انجام شده در مجله ازدواج و خانواده منتشر شده ، به تجزیه و تحلیل داده ها از سال 2009 برای ارزیابی کیفیت زناشویی و شادی در بزرگسالان مسن تر پرداخته اند.

آنها پی بردند که زمانی که یک زن از ازدواج راضی است تمایل به انجام کارهای خیلی بیشتر برای شوهر خود دارد که می توان اثر مثبتی در زندگی زناشویی آنها داشته باشد.

 

محققان می گویند مطالعه آنها متفاوت از مطالعات قبلی است، زیرا این مطالعات بر احساسات شخصی از هر دو جنس زن و شوهر تمرکزدارد و به ارزیابی میزان احساسات شخصی آنها در ازدواج و سلامت روانی آنها پرداخته اند.

این مطالعه نشان داد که ارتباط معنی داری بین ارزیابی زناشویی همسران و خوب بودن انها وجود دارد. تیم می گوید: این مطالعه مهم است زیرا کیفیت ازدواج می تواند به سلامت و رفاه افراد مسن تاثیر می گذارد.

 

منبع:

medicalnewstoday

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *