همدیگر را در آغوش بگیرید تا سرما نخورید!

بر کسی پوشیده نیست که دنیای امروز پر از تنش و اضطراب است. وقتی ما بعد از یک روز سخت کاری به خانه برمی گردیم اغلب احساس تنش و فشار می کنیم ، مدتهاست که رابطه استرس و عفونتها معلوم شده است و می دانیم که زمانیکه تنش بیشتری حس می کنیم احتمال سرماخوردنمان بالاتر می رود،  پس چه کار کنیم تا وقتی تحت استرس هستیم از خودمان در برابر بیماریها مراقبت کنیم؟

در آغوش گرفتن

پاسخ جالب است؛ آغوش بگیریم!

در مطالعه اخیری که در مجله علم روانشناختی منتشر شد، چهارصد داوطلب سالم انتخاب شدند. از داوطلبین میزان تعامل روزانه آنها با دیگران در طول روز، در حیطه های مختلف سوال شد ( چند بار با دیگران غذا خورده اند، تلویزیون تماشا کرده اند، به پیاده روی رفته اند، و…   و اینکه چند بار در یک روز کسی را در آغوش گرفته اند و اینکه چه میزان تحت استرس بوده اند).

مدتی بعد از مصاحبه، به داوطلبین در اتاقهای مجزای قرنطینه یک اسپری بینی حاوی ویروس سرماخوردگی تجویز کردند. قرنطینه ۵-۶ روز ادامه پیدا کرد، در این مدت روزانه علایم سرماخوردگی در آنان ارزیابی می شد.

نهایتا مشخص شد کسانیکه حمایت اجتماعی مناسبی داشتند( با دیگران بیشتر تعامل داشتند، میتوانستند مشکلاتشان را برای کسی بازگو کنند و …) کمتر دچار سرماخوردگی شده بودند.

نکته جالب اینجا بود که کسانی که بیشتر آغوش گرفته می شدند یا آغوش می گرفتند نیز کمتر علائم سرماخوردگی شدید را تجربه کرده بودند.

منبع:

psychology today

دکتر سینا قاسمی

  • دکتر سینا قاسمی ، متخصص اعصاب و روان 
  • دارای بورد تخصصی 
  • رواندرمانگر 

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *