هشت راه برای کمک به افزایش تمرکز کودک

یک کار بزرگ را به وظایف کوچک تقسیم کنید.یک تاکتیک خوب برای افزایش تمرکز فرزندتان تقسیم کردن کار به وظایف کوچک است.پروژه های بزرگ ممکن است باعث در هم شکستن شود.همه ما تا به حال این احساس را داشته ایم که “من حتی نمی دانم از کجا شروع کنم” تقسیم کردن کار به کار های کوچک این حس را می دهد که قسمتی از کار انجام شده است.

مسبب های حواس پرتی را به حداقل برسانید.یک مکان آرام به کودک بدهید زمانی که نیاز به تمرکز دارد.بچه ها در تمرکز کردن متفاوت از بزرگتر ها هستند و توانایی متفاوتی دارند.حتی صدای تلویزیونی که از اتاق دیگر می آید به راحتی می تواند حواس کودک را پرت کند.یک موسیقی ملایم می تواند کمک کند که صدا های دیگر که باعث حواس پرتی می شود را محو کند.

زمان را تنظیم کنید.گاهی اوقات زمان کوتاهی که معین کنید باعث می شود که کودک بتواند طولانی تر تمرکز کند.یک قاعده کلی این است که هر کودکی می تواند در یک فعالیت تنها در حدود یک دقیقه به ازای هر سال از سن او تمرکز کند.

آموزش دهید که چگونه اهداف را تعیین کند.اهداف می تواند یک راه عالی برای افزایش توانایی کودک شما برای تمرکز باشد.زمانی که کودک شما اهدافش را مشخص می کند (با هدایت و پاداش شما برای رسیدن به آنها) آنها می تواند یک محرک بزرگ باشد.

او را تحسین کنید.زمانی که دیدید فرزند شما به وظایفش توجه می کند، به توجه کنید و او را ستایش کنید.

شیوه زندگی سالم داشته باشید.تغذیه خوب و خواب کافی از عوامل بزرگ در کمک به کودک شما برای تمرکز روی وظایفشان است.غذا های کربوهیدرات دار سنگین باعث خواب آلودگی می شود. میوه های تازه و سبزیجات به بهبود توانایی کودک شما را برای تمرکز کمک می کند.

بازی حافظه.توانایی تمرکز مانند ماهیچه است.با تمرین یک فرد می تواند طولانی تر و موثرتر تمرکز کند.از بازی های حافظه به عنوان یک راه جالب برای افزایش توانایی تمرکز لذت ببرید.

از برنامه ریزی بیش از حد اجتناب کنید.کودکانی که از فعالیتی به فعالیت دیگر می روند احساس درهم شکستگی می کنند

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
حسین

سلام
بوشهر هم مشاور خوب دارید.لطفا معرفی کنید.با تشکر

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x