نوشابه های کم کالری و ریسک بیماری ام اس

آسپارتام سم غذایی

شاید آسپارتام همان غول سرطان زا و بیماری زا باشد! شاید!

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی است که در انواع محصولات کم کالری در بازار موجود است.

آسپارتام بصورت اتفاقی در سال 1965 وقتی که جیمز Schlatter در حال آزمایش یک داروی ضد زخم جدید بود کشف شد  .

به مدت چندین سال، یک گزارش هشدار دهنده در محافل علمی دنیا بحث برانگیز شد! گزارشی که ادعا می کرد آسپارتام موجود در شیرین کننده های مصنوعی می تواند منجر به اسکلروز متعدد  (بیماری ام اس) ،بیماری لوپوس و انواع سرطان شود.

این گزارش بعد از این بارها مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا با دانش کنونی مشخص شده که رابطه بین آسپارتام موجود در شیرین کننده های کم کالری با بیماریهای سیستم عصبی و بیماریهای خطرناک چندان ثابت شده و قطعی نیست و هنوز جای بحث و بررسی دارد.و به همین دلیل اداره دارو و غذای آمریکا همچنان به آسپارتام به عنوان یک شیرین کننده مجاز مجوز تولید می دهد.

اما آنچه فعلا مسلم است اینست که آسپارتام به دلیل ترکیبات خاصش نباید در بعضی افراد (خانم های بارداری و افراد مبتلا به فنیل کتونوری) مورد مصرف قرار بگیرد.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - نوشابه های کم کالری و ریسک بیماری ام اس

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: