نقش پدر در تربیت کودک و مولفه های رفتاری نامناسب در تربیت

بهترین بابا

در تحقیقات اخیر به نقش پدر در رشد کودکان توجه شده است، این تحقیقات نشان می دهند که درگیری پدر و مظاهر پدر (ناپدری، دوستان مذکر بزرگسال) در تربیت کودکان به دنبال افزایش پیوستن مادران به نیروی کار به شدت افزایش یافته است. پدر وقتی درگیری مثبتی با فرزندش خواهد داشت که تولد او را رویداد مثبتی بداند و در زایمان و مراقبت های اولیه شرکت کند، خودش الگویی برای تربیت فرزندش داشته باشد، با مادر کودک رابطه خوبی داشته باشد و کارش طوری باشد که بتواند برای فرزندش وقت بگذارد.

دانشمندان پس از مرور تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیدند که آرامش خردسالان با سرمایه گذاری هیجانی پدر روی آن ها، دلبستگی پدر و کودک و تامین منابع و امکانات از سوی پدر رابطه دارد. در مورد کودکان بزرگ تر، درگیری پدران آنها (مثلا حضور آن ها در جلسات مدرسه و اولیا مربیان) با پیشرفت تحصیلی رابطه دارد. علاوه بر این پدران نقش مهمی در اجتماعی شدن و موفقیت تحصیلی بچه ها بازی می کنند. بر طبق تحقیقات کودکانی که پدران خود را آدم های گرم و کنترل کننده ایی می دانند در مدرسه مشکلات رفتاری کمتری دارند و همکاری شان با دیگر همسالان نیز بیشتر است.

از سویی دیگر سبک تربیتی ناکارآمد پدران و مادران با مشکلات سازگاری کودکان رابطه مستقیمی دارد.چند نمونه از مولفه های پدری و مادری کردن ناکارآمد در زیر به صورت تیتروار آمده است:

درگیر نشدن با کودک

گرم نبودن با کودک

سختیگیری و خشونت

برخورد ضد و نقیض و ناشیانه با مسئله تنبیه

توجه کردن به رفتارهای نامناسب و تقویت آنها و عدم توجه به رفتارهای مناسب

بیش از حد آرام و یا با تاخیر برخورد کردن بارفتارهای غلط کودک

گوش ندادن به حرف کودک

انتظارات و محدودیت های نامعقول

ارائه ندادن الگوی رفتاری مناسب به کودک

بیان نکردن روشن و دقیق قوانین و عدم بیان دلیل های قوانین و محدودیت ها

و….

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *