نقش نور درمانی در بهبود عملکرد و خواب بیماران آلزایمری

نور درمانی طراحی شده برای افزایش تحرک شبانه روزی در طول روز دارای منافع برای بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر و dementias می باشد.
 در معرض یک منبع نور آبی  رنگ  مایل به سفید قرار دادن بیماران در طول روز به مدت 4 هفته  می تواند منجر به افزایش قابل توجه  کیفیت خواب،  و افزایش بازده خواب و مجموع خواب  و کاهش افسردگی و اضطراب آنان  شود.

این یک  درمان ارزان و ساده و غیر دارویی برای بهبود خواب و رفتار در بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل است.

به خوبی معلوم شده است که بیماران مبتلا به آلزایمر دارای مقدار زیادی مشکلات خواب هستند و آنها ممکن است در شب بیدار و در اطراف  و محیط خانه سرگردان شوند .

در یک مطالعه مقدماتی، یک منبع نور با تولید سطوح پایین 300 تا 400 لوکس از نور آبی رنگ مایل به سفید با درجه حرارت بیش از 9000 K در اتاق  14 نفر  از بیماران خانه سالمندان  قرار داده شد.

قرار گرفتن در معرض نور طراحی شده به طور قابل توجهی موجب افزایش نمرات خواب جهانی از نظر کیفیت خواب  و کاهش نمرات افسردگی در مقیاس کرنل برای افسردگی در دمانس، وکاهش نمرات اضطراب در پرسشنامه کوهن-منسفیلد  می شود.

زمان خواب ها و کارایی خواب (نسبت زمان خواب  به  کل زمان در تختخواب بودن) نیز بعد از مداخله نور از بعد از شروع مطالعه به طور قابل توجهی بیشتر شده است.

بهبود در خواب به بهبود در رفتار منجر شده است. آرامتر، غذا خوردن بهتر و کنترل رفتار بهبود می یابد.

یک کار دیگر که می تواند کمک کننده باشد این است که مراقبان برای بهبود خواب  بیماران مبتلا به آلزایمر آنها را در خارج از منزل، به ویژه در ساعات صبح به گردش ببرند.

 در مراکز مراقبت بلند مدت، اتاق  ها معمولا  و نسبتا تاریک  و زمان زیادی این بیماران در تخت خود  یا در یک صندلی کنار تخت می گذرانند. حرکت  دادن این افراد به مکان های با نور بیشتر یا آوردن نور به  محل اقامت آنها احتمالا  تغییرات شگفتی برای آنها نه تنها، از نظر خلق و خوی ، بلکه  از نظرچرخه خواب و بیداری  خواهد داشت.

[divider]

متخصص مغز و اعصاب

♦  دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *