نقش بازی در پرورش خلاقیت کودکان

 

خلاقیت 1

فعالیت های گوناگون کودک در صورتی که محیط غنی باشد و شرایط لازم وجود داشته باشد در چنین شرایطی جوانه های خلاقیت و آفرینندگی پدیدار می گردد.

پژوهش ها نشان می دهد که آغاز رشد آفرینندگی و ایجاد گری در کودکان در سنین آمادگی پیش از دبستان است .

در این سن خصلت فعالیت کودک نسبت به دوران خردسالیش ،تغییر می یابد و روابط جدیدی میان تفکر و عمل وی پدید می گردد.

بازی عمده ترین شکل فعالیت کودک و مناسبترین آن برای بروز رشد استعداد ایجاد گری او بشمار می رود،بازی در کودک تحول ایجاد می کند.

در بازیهای ابتکاری ، کودک ضمن تقلید از بزرگسالان ،خاطره ها و تجارب شخصیش را نیز به آن می افزاید ،تصورات خویش را با داستان های کتابها و فیلم ها ترکیب می کند.

تفکر خلاق در کودک به ویژه در بازیهای ابتکاری پدید گشته و رشد می کند، اولین محرک بازی در کودک 3-2 ساله که هنوز دامنه تصوراتش شکل نگرفته است اسباب بازی و بازیچه های مختلف و همچنین تقلید از کودکان دیگر باشد.

خلاقیت

در میان بازی ها ،بازی تئاتر خصلت ویژه ای دارد،تفاوت آن با بازیهای ابتکاری معمولی در آن است که بازی تئاتر بر اساس موضوع نوشته شده و آماده تهیه میشود و برنامه بازی و پیوستگی حرکات از پیش معین است این بازی برای کودکان از تقلید رویدادهای زندگی دشوار تر است زیرا در اینجا به خاطر سپردن متن و درک قهرمان و رفتارشان لازم است.

بازی تئاتر به کودکان کمک می کند تا مضمون نمایش را عمیقا درک و ارزش هنری آن را لمس کنند و نیز استعداد هنری خویش را پرورش دهند.

****************************************************

برای شناختن استعداد در فرزندان خود می توانید از تست های هوش معتبر استفاده کنید

انواع تست های هوش،شخصیت ،خود شناسی و … در مرکز آلومینا انجام می پذیرد.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Sassdeh

شمارتونو میخواستم

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x