نقاط قوت فرد و تقویت آنها

 

راز های موفقیت

هر کدام از افراد دارای توان ، استعداد،علاقه و …خاص خود هستند بنابراین اگر فردی در جنبه ای ضعیف است ممکن است در جهت دیگری قوی باشد.

اولین قدم در مورد رشد و شکوفایی فرزندان آن است که در رشته و شاخه هایی که درخشیده اند تقویت گردند و مورد تحسین و تشویق واقع شوند.

 

والدین از طریق مشاهده ،پی گیری پیشرفتهای تحصیلی،ارزیابی فعالیتهای دانش اموز ،جلسات مشورتی با معلمین،عوامل و شواهد دیگری که دارند باید نقاط قوت فرزند خود را زا لحاظ تحصیلی ،اخلاقی ،اجتماعی و … شناسائی و نسبت به پرورش  و تقویت صحیح آن نقاط قوت اقدام کنید تا بدینوسیله در شکل گرفتن شخصیت فرزند،نقش اساسی و الهای خود را ایفا کنند.

 

تقویت نقاط مثبت کودکان باید به نحوی انجام شود که فرزند تصور نکند به کمال مطلقی رسیده است .

به عبارت دیگر این توهم برای ایجاد نگردد که دیگران از رسیدن به این موهبت و این امتیاز عاجزند.

به عقیده پیازه روانشناس کودک ، اغلب کودکان  از خصوصیت “خود محوری ” بر خوردارند بدین معنی که خود خواهی کودکان باعث میشود که خود را از همه افراد برتر و بالاتر بدانند.

اگر تقویت نقاط مثبت از طرف والدین طوری باشد که کودکان احساس کنند کسی نمی تواند مثل آنان موفق باشد علاوه بر خود محوری،مشکلات دیگری مثل عدم تلاش و کوشش در انان به جود می اید.

از طرفی دیگر تشویق والدین در ستون نقاط قوتی که دارند نباید موجب پوشاندن و یا محو کردن نقاط ضعفشان شود.

تشویق و تمجید کودکان به خاطر فعالیت های مثبت و ارزنده نباید آنان را از نقاط ضعف موارد منفی شخصیتشان غافل کند و یا آنان را از بر طرف ساختن نقاط ضعف بر کنار دارد بلکه می یابد او را تشویق کرد تا موارد ضعف خود را از میان ببرد.

 

رفتار درمانی کودکان ومشاوره کودک در مرکز تخصصی آلومینا

 

منبع:

برگرفته از کتاب نحوه رفتار والدین 

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *