نشستن پشت میز را یاد بگیرید

نشستن پشت میز
نشستن پشت میز

در حالت صحیح نشستن پشت میز شانه ها راحت هستند و پاها روی سطح زمین قرار می گیرند. در این شرایط می توانید صاف بنشینید و به کار خود بپردازید. در ادامه نکاتی در این مورد بیان می شوند:

اول اینکه صندلی را انتخاب کنید که انحنای ستون فقرات را به طور طبیعی حفظ کند. این نوع صندلی باید دارای ارتفاع قابل تنظیم باشد تا بتوانید پاهای خود را روی سطح زمین قرار دهید. با قردر دادن پاها روی سطح زمین یا زیرپایی فشار وارد شده به آنها کاهش پیدا می کند.

بعضی افراد نیز ترجیح می دهند در هنگام نشستن پشت میز یک حالت خمیده به عقب داشته باشند، به این ترتیب فشار کمتری به کمر آنها وارد می شود، اما در این حالت در هنگام استفاده از وسایل اطراف فشار بیشتری به گردن و شانه های آنها وارد می شود.

این نوع صندلی از کمر شما محافظت می کند زیرا می توانید آرنج های خود را روی دسته های آنها قرار دهید و به این ترتیب دست ها به پهلوهایتان نزدیک تر خواهند بود. در عین حال اگر با این دسته ها راحت نیستید می توانید آنها را بردارید. اما به یاد داشته باشید که نزدیک بودن دست ها به پهلوهایتان بسیار مهم است.

صندلی های مخصوص دارای پشتی هستند که از کمر شما محافظت می کنند و چرخ های آنها حرکت دادن این صندلی ها را آسان کرده است.

می توانید در کنار صفحه کلید خود از بشقاب مخصوص جلوی آن استفاده کنید تا دست هایتان در هنگام تایپ کردن راحت باشند. ارتفاع صفحه کلید نیز باید طوری باشد که تایپ کردن برایتان راحت باشد.

ابزار زیادی وجود دارد که در کنار صفحه کلید و ماوس پد قرار می گیرند و کمک می کنند مچ دست در یک حالت راحت و خنثی قرار بگیرد. اما تمام آنها تاثیر نسبی دارند و معمولا در هنگام تایپ کردن مورد استفاده قرار نمی گیرند. زمانی که تایپ می کنید یا از ماوس کامپیوتر خود استفاده می کنید سعی کنید ساعد خود را کمی بالا بیاورید تا به این ترتیب مچ دست شما در یک حالت خنثی قرار بگیرد و دست ها به راحتی حرکت کنند.

اگر صندلی مورد استفاده شما دارای دسته در دو طرف باشد می توانید آرنج های خود را روی آنها قرار داده و به این ترتیب مچ دست هایتان در حالت خنثی و راحت قرار بگیرند. زمانی که انگشت شست با ساعد در یک خط قرار می گیرد و مچ دست کمی به عقب خم می شود، دستتان در یک حالت راحت و خنثی قرار می گیرد.

می توانید صفحه کلید را در موقعیت های مختلف قرار دهید و راحت ترین وضعیت را برای دستان خود پیدا کنید. برخی زمانی احساس راحتی می کنند که صفحه کلید کاملا مسطح است یا کمی از سطح میز بالاتر است.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *