نشانه ها و عوامل بروز شب ادراری

سندرم رخت خواب خیس

_  نشانه ها
اگر این نشانه ها را دیدید به دکتر مراجعه کنید:
♦ کودک شما در سن6 تا 7 سالگی هنوز رخت خواب خود را خیس می کند.
♦ کودک شما بعد از دوره ای خشک بودن، شروع به خیس کردن رخت خواب کرده است.
♦ خیس کردن رخت خواب زمانی که با نشانه های زیر همراه باشد: دفع دردناک ادرار، تشنگی غیر متعارف، ادارار صورتی یا خروپف

_  عوامل
برای اغلب کودکان مبتلا به شب ادراری نمی توان یک علت اختصاصی را مشخص نمود، عواملی که برای این عارضه عنوان شده است در حیطه های زیر قابل بررسی است:
● ژنتیک
در مقایسه با 15% شیوع شب ادراری در کودکان خانواده هایی که سابقه شب ادراری نداشته اند، این علامت در 44% و 77% کودکانی که در مطالعات گذشته نگر یک یا هر دو والدشان شب ادرار بوده اند، گزارش می شود.

● عوامل جسمی
عده اي مسئله تاخیر در بلوغ و تکامل دستگاه عصبي را به عنوان علت شب ادراری مطرح کرده و عده اي دیگر كاهش ظرفيت مثانه راو عده ای اختلال در ترشح هورمون ADH  ( که موجب بازجذب آب در کلیه ها می شود ) را به عنوان عامل، پيشنهاد ميكنند.
مطالعات  نشان داده اند که بچه های مبتلا به شب ادراری اختلال در بیدار شدن دارند و به دلیل خواب سنگین ،در خواب ایمپالسهای ارسالی از مثانه به مراکز مغزی که پر شدن مثانه و نیاز به تخلیه را گزارش می کنند ،موجب بیدار شدن بچه نشده و در نتیجه در رختخواب ادرار می کند و علت شیوع بیشتر شب ادراری در بچه های شلوغ و پر تحرک و بچه های بیش فعال که طی روز خیلی فعالیت کرده و در شب به خوابهای عمیق می روند همین اختلال در بیدار شدن است.

● عوامل روانشناختی
کودکان که فشارهایی را مانند طلاق والدین، مشکلات مدرسه، سوءاستفاده جنسی یا بستری شدن تجربه کرده اند اغلب دچار شب ادراری ثانویه شده اند که این علامت در واقع پدیده ای واپس گرایانه در پاسخ به فشار یا رویداد آسیب زا می باشد. در موارد نادری عوامل روانشناتی می توانند علت اصلی بروز مشکل در خانواده های بی انسجام یا سهل انگار باشند، والدینی که هرگز در جهت آموزش آداب تخلیه تلاش صحیح به عمل نیاورده اند.در این موارد معمولا سایر نشانه های سهل انگاری نیز گزارش می گردد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «نشانه ها و عوامل بروز شب ادراری»

 1. فرزند پسرم از چهار سالگی شب ادرار است ا
  دقیقا از موقعی که من استخدام شدم ورفت مهد هنوزم با اینکه خوابش سنگینه اما عدم حضور م را خیلی اوقات میفهمه امسال اول میره آوردمش کلاس خودم برا گیم خیلی زرنگه اما با زور دل به درس میده ضمنا شلوغه
  به کارتون عمیق نگاه میکنه اما موقع درس حواسپرتی میکنه یه خورده هم اضطراب دارد که شاید دلیلش خودمم
  خیلی وقتها عصبی ام تو کلاس دقت میکنم نسبت به بقیه کمی بچه مانده اما قلدری هم میکنه نمیدانم چهار ساله دکتر میرم دارو و روانپزشکی همه را امتحان کردم اگه تنبلی نکنه پا شه بره درست میشه

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   از تشک زنگ دار و دیگر روش های رفتار درمانی استفاده کنید. تمرینات ورزشی مخصوص نیز برای ایشان بسیار مفید خواهد بود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *