نتایج درمانی جدید در درمان وسواس کودکان

ترکیبی از روان درمانی و دارونتایج در وسواس کودکان را بهبود می بخشد.

 

این مطالعه ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۱ در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است.

 

نوباوگان مبتلا به اختلال وسواسی-اجباری (OCD)  که در حال حاضر  داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند

با اضافه کردن یک نوع از رواندرمانی به نام  درمان رفتار شناختی (CBT)، سود می برند.

 

OCD-1

بسیاری از کودکان مبتلا به  OCD  تمایل دارند که تنها به داروهای ضد افسردگی روی آورند.  مطالعات دریافته اند که در میان بزرگسالان که به داروهای ضد افسردگی ناقص پاسخ می دهند، اضافه کردن CBT  می تواند موثر باشد.  با این حال، تا به امروز،هیچ مطالعاتی همین رویکرد را در نوباوگان آزمایش نکرده است.

مارتین فرانکلین دکترا، دانشگاه پنسیلوانیا و همکاران  از میان 124 کودک سنین 7-17، آنها را در با 3 گزینه ی درمان مقایسه کردند:

–        مدیریت تنهای دارو  (MM)، تجویز و مدیریت توسط یک پزشک. بیماران مبتلا به  OCD  نوعی داروی ضدافسردگی به عنوان مهارکننده ی بازجذب سروتونین مصرف کردند.

–        مدیریت دارو به همراه درمان شناختی رفتاری کوتاه مدت توسط پزشکی که نسخه ی دارو را نوشته است.

        مدیریت دارو به همراه  درمانگر آموزش دیده ی درمان شناختی رفتاری که شامل تکنیک های پیشگیری از پاسخ ، مواجهه سازی برای شرایط ترس آور و چگونگی پاسخ به پیامد اضطراب بدون درگیر شدن با تکرارهای اجباری وسواس.

 

نتیجه

 

بعد از 12 هفته از درمان، تقریبا 69 درصد از کسانی که درمان دارویی به همراه درمان شناختی رفتاری کامل را دریافت کردند بهبود پیدا کرده بودند. همچنین 34 درصد از کسانی که دارو و درمان شناختی رفتاری کوتاه که توسط پزشک آموزش دیده بودند بهبود یافتند.

آنها دریافتند که در مقابل دارو درمانی تنها و درمان  دارویی به همراه درمان شناختی رفتاری کوتاه و آموزشی، درمان دارویی به همراه درمان شناختی رفتاری کامل در همه ی جنبه ها بهبود را نشان می دهند.

کلینیک آلومینا اولین مرکز تخصصی درمان وسواس را در کشور راه اندازی نموده است.

درمان وسواس در کلینیک آلومینا توسط تیم تخصصی درمان وسواس ( روانپزشکان و روانشناسان متبحر در درمان وسواس) با روش های دارویی و غیر دارویی انجام میشود.

برای کسب اطلاعات تماس به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید  یا  اینجا کلیک کنید.

هانیه فراهانی  هانیه فراهانی ، روانشناس بالینی گروه وسواس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - نتایج درمانی جدید در درمان وسواس کودکان

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: