میکرودرم ابریژن و کاربرد آن

میکرودرم ابریژن

پزشکان همواره در پی نوعی عمل لایه برداری بوده اند که بدون خونریزی و مطمئن تر بوده و برای التیام ، به زمان کمتری نیاز داشته باشد.

در راستای همین هدف بود که ” میکرودرم ابریژن ” در سال 1985  در ایتالیا ابداع شد.

میکرودرم ابریژن(Microdermabrasion)روشی برای لایه برداری میکرونی پوست به وسیله سایش آن است گرچه نتیجه عمل میکرودرم ابریشن نیز ساییده شدن پوست است، لیکن این عمل بوسیله یک روش منحصر بفرد و با استفاده از پودر اکسید آلومینیوم انجام می شود که روش انجام آن در ادامه مورد بحث قرار خواهد گرفت.این عمل برای درمان آسیب های ناشی از نور آفتاب ، اختلالات رنگ پوست ، آکنه ، اسکارها ، و چین و چروک  به طور وسیعی به کار رفته است .


اکسید آلومینیوم چیست؟

کریستالکوراندومیااکسید آلومینیوم (AL2O3)، ترکیبی سفید رنگ از آلومین و بوکسیت است که کریستال های آن دارای اشکال نامنظم و چندوجهی است و لذا برای سایش پوست بهترین انتخاب است و برهمین اساس حین جریان یافتن از سطح پوست، موجب ساییده شدن سطح پوست، البته با مقیاس میکرونی، می گردد.
همچنین نقطه ذوب اکسید آلومینیوم 2000 درجه سا نتیگراد است، در آب و حلال های آلی حل نمی شود، شکست مولکولی در آن به سختی امکان پذیر است و در صورت بلع غیر سمی است. از سطح پوست (حتی در صورت زخم شدن) جذب نمی شود و در صورت ریخته شدن به داخل چشم نیز فقط به عنوان یک جسم خارجی مطرح است.


میزان لایه برداری در میکرودرم ابرژن چه مقدار است؟

میزان لایه برداری در میکرودرم ابریژن میکرونی است این موضوع، ایمنی آن را در مقابل احتمال آسیب به پوست چشمگیرتر کرده است.
میکرودرم ابریژن یک دستگاه ساینده میکرونی پوست با قابلیت کنترل و ایمنی لازم است که می توان از آن برای لایه برداری Superficialپوست بهره جست و به دنبال آن، می توان از آن برای درمان انواع مشکلات پوست، که با برداشتن لایه هایی از سطح پوست (اپیدرم) قابل درمان هستند، استفاده نمود.

[aparat width=”500″ height=”300″]http://www.aparat.com/v/wY5rN[/aparat]

دستگاه های میکرودرم ابریژن به طور کلاسیک از کریستال های اکسید آلمینیوم به اندازه صد میکرومتر  بعنوان لایه بردار استفاده می کنند. در این روش ،  کریستال ها به طور مکرر و سریع با سطح پوست برخورد می کنند و از سوی دیگر دوباره به مخزن دستگاه مکیده می شوند. به این ترتیب لایه سطحی پوست سائیده وتراشیده میشود.

موارد کاربرد میکرودرم ابریژن

_کلیه ضایعات  Superficialپوست
_لکه های حاصل از افزایش سن
_جوانسازی پوست
_لکه های رنگدانه ای مانند لکه های حاملگی
_لایه برداری (از پاک کردن صورت تا پلینگ کامل و عمیق)
_  بستن منافذ پوست
_ برطرف کردن چین و چروک های ظریف

چه مواقعی نباید از میکرودرم استفاده کرد؟

میکرودرم ابریشن دستگاهی کاملاً بی خطر در حوزه پوست و زیبایی است با این حال بهتر است  در موارد زیر باید احتیاط عمل کنید:
–         تب خال
–        جوش های عفونی
–        زگیل ها
–        رزاسه فعال
–        دیابت کنترل نشده
–        بد خیمی ها و موارد ناشناخته

عوارض میکرودرم ابریژن

همانطور که اشاره شد عمل لایه برداری پوست به وسیله میکرودرم ابرژن نسبت به سایر روشهای لایه برداری بی خطرتر و غیرتهاجمی تر است و چنانچه در موارد منع استفاده از میکرودرم جهت احتیاط استفاده نشود در سایر موارد کاملاً بدون عارضه و بدون خطر بوده و فقط باید تا چند روز پس از عمل  فرد از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب نماید و از کرم های ضدآفتاب استفاده نماید تا به علت نازک شدن پوست دچار آفتاب سوختگی نشود.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *