موضوعاتی که پزشک با بیمار در میان نمی گذارد

پزشک و بیمار 2

ارتباط بین بیمار و پزشک منحصر به فرد می باشد. پزشک ها به خاطر برخی مسائل اخلاقی نباید اطلاعات شخصی خود را به بیمار انتقال دهند. اما به عنوان یک پزشک می توانند چند راز را با بیمار درمیان بگذارند:

  1. آنچه در قلب ماست خیلی مهم تر از آن چیزی است که در ذهن ما می گذرد؛ تئوری هایی که پزشک در آنها تخصص دارد فوق العاده هستند، اما تحقیقات نشان داده که میزان نتیجه گیری امر درمان به چگونگی رابطه بیمار و پزشک بستگی دارد. اگر احساس کنید پزشک شما را درک نمی کند یا تصور می کنید با شما صادق نیست و فکر می کنید ارتباط خوبی با پزشک خود برقرار نکرده اید، بهتر است پزشک خود را تغییر دهید. آخرین تکنیک پزشکی نیز اعتماد است که طی جلسات ملاقات بین بیمار و پزشک به وجود می آید.
  2. داشتن مدرک تحصیلی بالا به منزله برتری پزشک نیست؛ بسیاری از پزشکان در مورد شرایط بیمار خود توسط خود بیمار به اطلاعات لازم می رسند. به ویژه در 10 سال اول درمان در مورد ادبیات و یا شرایط یک مشاور قابل اعتماد تجربیات زیادی کسب می کنند.
  3. پزشک ها هم همیشه در بهترین حالت روحی خود نیستند؛ پزشک ها نیز دارای مشکلات روحی و نگرانی هایی هستند، مانند همه مردم دیگر. اما این مشکلات ارتباطی با بیمار ندارد. پزشک نمی تواند مشکل خود را با بیمار در میان بگذارد، نمی تواند به وی بگوید که فرزندش بیمار است یا بهترین دوستش به مکان دیگری نقل مکان کرده است، بلکه باید تمام مشکلات خود را قبل از آمدن به مطب فراموش کند. در این مواقع، پزشک برای بازگشت به حالت اولیه و بهبود وضعیت روحی، ممکن است مدتی را به استراحت اختصاص دهد.
  4. برطرف کردن نیاز به درمان مجدد؛ هدف اصلی پزشک ها این است که فرد بیمار پس از تکمیل دوره درمان، دیگر در رابطه با مشکل به وجود آمده نیازی به درمان نداشته باشد. در واقع سعی می کنند فرد را آماده کنند تا زندگی مستقلی داشته باشد.
  5. پزشک ها بیشتر از آنچه شما تصورش را می کنید، به فکر مراقبت از شما هستند؛ پزشک ها سعی می کنند که زندگی شخصی و حرفه ای خود را از یکدیگر جدا کنند. در واقع به خاطر سلامت روحی خود، پزشک ها سعی می کنند که مرزی در این بین قرار دهند و صادقانه در مورد هر یک از بیماران خود تلاش می کنند. توجه مثبت و بدون قید و شرط به این معناست که پزشک این را پذیرفته و بدون هیچگونه قضاوت یا ارزیابی، به شما احترام می گذارد. اینها در واقع نشانه های یک درمانگر خوب می باشند.
نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *