موسیقی درمانی و رفع اضطراب

موسیقی درمانی

گوش دادن به موسیقی می تواند باعث کاهش اضطراب و بهبود سلامت جسمی شود. مواقعی که مضطرب هستید، با گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود می توانید عضلات خود را شل کنید. موسیقی درمانی ازبرنامه ها و آموزش های خاص برای ایجاد برنامه های شخصی استفاده می کند که عبارتند از گوش دادن به موسیقی، نواختن موسیقی یا نوشتن آن که باعث بهبود عملکردهای جسمی، روحی، شناختی و اجتماعی می شود. در موسیقی درمانی، پس از ارزیابی های اولیه درمانگر سعی می کند برنامه ای ایجاد کند تا نیازهای فرد را برآورده سازد.

  1. گوش دادن به موسیقی لذت بخش خود. بسته به روحیات و اخلاقیات شما، موسیقی که گوش می دهید تغییر می کند. گاهی ممکن است نیاز به یک موسیقی ملایم داشته باشید و گاهی نیز بالعکس یک موسیقی پر از انرژی نیاز است.
  2. بهره گیری از تکنولوژی. با استفاده از گوشی تلفن همراه خود در هر جایی می تواند به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید. ممکن است منتظر یک قرار ملاقات باشید یا در رافیگ گیر افتاده باشید. از هر زمانی برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان استفاده کنید، این امر باعث آرامش بیشتر شما می شود.
  3. در برنامه های زنده موسیقی شرکت کنید. براساس علائق خود در چنین برنامه هایی شرکت کرده و روحیه خود را بهبود بخشید.
  4. شعر یا موسیقی خود را بنویسید. گاهی بیان احساس از طریق موسیقی و شعر مورد علاقه بسیار راحت تر از صحبت کردن است. به یاد داشته باشید که شعر و موسیقی شما متعلق به خودتان است و نگران خوب یا بد بودن آن نباشید.
  5. اشعار مورد علاقه خود را تجزیه و تحلیل کنید. شعرهایی را که دوست دارید، بخوانید و سعی کنید از طریق تحلیل آن علت علاقه خود را کشف کنید.

 

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

تیم فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
علی موسوی

جالب بود.اینکه محرک خودکشی میتونه باشه خطرناکه.

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x