سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

موسیقی درمانی روشی برای مهارت های مقابله ای در بیماران جوان مبتلا به سرطان

موسیقی درمانی

یک مطالعه جدید نشان داده است که یک شکل از موسیقی درمانی ، که شامل نوشتن اشعار ترانه ها و تولید فیلم ها است به بیماران جوان  مبتلا به سرطان به مهارت های مقابله با استرس می تواند کمک کند.

بنابراین این مهم است که نوجوانان مضطرب و بزرگسالان جوان بتوانند شیوه های مقابله با ترویج و تقویت تعاملات اجتماعی در حالی که تحت درمان سرطان هستند را فرا گیرند .

این مطالعه در مجله سرطان آمریکا منتشر شد و بر روی 113 بیمار که تحت پیوند سلولهای بنیادی بودند ودر سنین 11 تا 24 سال بودند انجام شد و به دو گروه با شنیدار درمانی و گروه دیگر با موزیک ویدیو درمانی تقسیم شدند.

نوعی موسیقی درمانی  به نام درمانی موزیک ویدئو  برای کمک به بیماران در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت ، بیماران تشویق به شناسایی آنچه که برای آنها مهم بود شدند ،این فیلم ها  تجارب آنها در طول درمان را منعکس میکرد.

1موسیقی درمانی

جوانانی که برنامه موسیقی درمانی تکمیل تری داشتند به طور قابل توجهی در مقابله با درمان سرطان خود از بیمارانی که در گروه شاهد بودند بهتر عمل کرده بودند.

از نتایج تحقیق میتوان دریافت که ترویج انعطاف پذیری در افراد جوان ، محیط خانوادگی مثبت و سازگار ،احساس پشتیبانی توسط همسالان و مراقبت های بهداشتی عوامل مهمی در درمان سرطان شناخته شده است.

[divider]

خدمات تخصصی موسیقی درمانی، هنر درمانی(نمایش درمانی خلاق،موسیقی درمانی،نقاشی درمانی)و بازی درمانی در مراکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: