Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
موسیقی بیشتر، درد کمتر - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

موسیقی بیشتر، درد کمتر

 

14427644321

مطالعات نشان داده است که موسیقی یک مسکن قوی درد  است.
خواندن لالایی برای نوزادان به خوابیدن آنها کمک می کند و دربزرگسالان باعث کاهش درد می شود.
یک بررسی جدید نشان داد که درد حدود 17% ازشرکت کنندگان دراین بررسی درحال دریافت شوک الکتریکی کنترل شده با شنیدن و تمرکزبرملودی لالایی ازبین رفت.

علاوه براین گوش دادن فعالانه به موسیقی تا میزان دو برابر درکاهش دردهای ناشی ازاضطراب شدید مؤثراست.
راه استفاده ازموسیقی برای درمان شنیدن آن بطورفعالانه است. افرادی هستند که به آهنگهای خاص دوران بچگی خود گوش می دهند آهنگهایی مثل “عروسک قشنگ من قرمزپوشیده” و کارآنها این است که به زیرو بم اصوات توجه کنند. هنگامی که این افراد شوک الکتریکی دریافت کردند و سطح درد بتدریج افزایش می یافت، محققین دریافتند که تغییرات خاصی درامواج مغزی آنها صورت گرفت. اما تغییری که درامواج مغزی آنها هنگامی که درحین گرفتن شوک الکتریکی برروی شنیدن موسیقی تمرکزکردند صورت گرفت نشاندهنده این بود که ازمیزان درد کاسته شده است.

افرادی که بیش ازسایرین ازمزیت کاهش درد با شنیدن موسیقی بهره مند می شوند کسانی هستند که درمعرض اضطراب شدید وشوک روحی هستند. دکتربنوا عقیده دارد که این اولین تحقیقی است که نشان می دهد ویژگیهای شخصیتی تحت تأثیرکاهش درد هستند.

silverstone-475
مطالعات قبلی نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی به افراد کمک می کند تا بتوانند مدت طولانی تری دست خود را درآب یخ نگه دارند. حالا ببینیم تمرکزبرروی موسیقی چگونه ازمیزان درد ما کم می کند؟ بسیاری ازمسیرهای مغزی که مسئول پردازش موسیقی هستند درعین حال مسئول پردازش درد هم می باشند. وقتی ذهن ما درگیرتمرکز بر روی شنیدن موسیقی و درعین حال پاسخ حسی به درد است، کمتربه پردازش منابع درد توجه می کند.
محققین تصورمی کنند که گوش دادن فعالانه به موسیقی بهترین راه برای کاهش دردهای حاد است. اما توجه داشته باشید که اگر همیشه به یک نوع موسیقی گوش بدهید همان نوع موسیقی برای شما مؤثر واقع می شود زیرا به احتمال زیاد شما را ازنظراحساسی و شناختی جذب خود می کند.
اگر در آینده نزد دندانپزشک رفتید و یا برای کار دیگری به پزشک مراجعه کردید بخاطرداشته باشید که شنیدن موسیقی یک راه طبیعی برای مبارزه با درد است و بهتر است که موسیقی مورد علاقه خود را همراه ببرید.

[divider]

گردآورنده : مینو شفیعی

[divider]

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x