مقایسه اثر بخشی نوروفیدبک با درمان دارویی

 

 

طی چند سال اخیر اکثر مطالبی که در زمینه نوروفیدبک مطالعه شده اغلب برگرفته از مطالعات خارج از ایران بوده است اما طی سالهای اخیر نوروفیدبک و میزان اثر بخشی آن به عنوان روش مکمل بر روی افراد با اختلال بیش فعالی – نقص توجه موضوع پایان نامه خیلی از همکاران روانشناس از جمله خود بنده بوده است.

 

در خیلی از موارد به صورت تک موردی و در بررسی های بنده بر روی گروه 20 نفره کودکان و نوجوانان زیر 15 سال انجام شده است.

خیلی از پژوهش های اخیر با هدف مقایسه اثربخشی نوروفیدبک ،ریتالین و درمان ترکیبی در حیطه کنترل و کاهش علائم بیش فعالی – نقص توجه انجام شده است ، کلیه آزمودنیها قبل و پس از مداخله با نورووفیدبک نیز مورد مطالعه قرار گرفته اند

نتـايج کلیه این مطالعات در یک راستا بوده و نشـان داده اند كـه روش درمان تركيبي نوروفيدبك به همراه ريتالين مؤثرتر از هر يك از ايـن روشهـا بـه تنهـايي اسـت .


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

ميزان اثربخشي نوروفيدبك به اندازه ريتالين بوده است اگرچه ميزان رضـايتمندي والـدين ( كـه در نمـرات پس آزمون كانرز منعكس شده است) از روش نوروفيدبك بيش تر از دارو درماني بوده است.

نتايج اين مطالعات با مطالعاتي كه از كاربرد رويكردهاي درمـاني چنـدوجهي حمايـت مـي كننـد همخـوان بوده است . همچنـين مي توان نتيجه گرفت كه نوروفيدبك مي توانـد در شـرايطي كـه بيمـار بـه دارو پاسـخ نمـي دهـد يـا از عوارض جانبي آن رنج مي برد به عنوان روش درماني جايگزين مطرح باشد.

 

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی اختلال بیش فعالی – نقص توجه 

 

ارائه خدمات نوروفیدبک در مرکز سلامت روان رستا – واحد آلومینا در کرج


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *