مصرف داروهای افسردگی در دوران شیردهی

 

دوران شیدهی

در بسیاری از زنان در دوران بارداری و بعد از زایمان دچار افسردگی میشوند که از درمانهای مشاوره ای و دارو استفاده می کنند، به گفته مایو کلینیک در آمریکا، بسیاری از مادران برای درمان این تغییرات خلق و خوی خویش به مصرف دارو روی می آورند  که مصرف چنین داروهایی می تواند بر روی کودکانشان که از شیر مادر تغذیه می کنند تاثیر گذار و خطرات بالقوه ای را به دنبال داشته باشد.

با این حال، افسردگی پس از زایمان ، مجموعه ای از علائم را به ارمغان می آورد که در صورت عدم درمان می تواند با توانایی مادر برای مراقبت از نوزاد خود و دیگر وظایف روزانه تداخل پیدا کند.

این علائم عبارتند از:

بی خوابی، تحریک پذیری و عصبانیت، خستگی ، نوسان شدید خلق و خو، خروج و افکار آسیب یا صدمه زدن به  خود یا نوزاد.

برای بررسی بیشتر منافع و خطرات افسردگی مادرانی که به تازه گی مادر شدن را تجربه کرده اند  بر روی 368 زن که قبل از باردار شدن از داروهای ضد افسردگی استفاده کرده بودند مورد مطالعه قرار گرفتند.

محققان دریافتند که تغذیه با شیر مادر هم برای خود مادر ، هم برای کودک دارای منافعی است و انها توضیح داند که تنها یک سوم از مادران افسرده در طول بارداری و بعد از آن ( زایمان)  که کودک را با شیر خودشان تغذیه می کردند از داروهای افسردگی استفاده می کردند و بخش دیگر آنها از زمانی که شروع به شیردهی کرده اند نیاز به مصرف داروهای افسردگی در آنها کاهش یافته است.

محققان می گویند فواید ادامه تغذیه با شیر مادر به طور قابل توجهی بیشتر از خطراتی است که کودک را تهدید می کند.

در 6 ماه اول  منافع زیادی در ارتباط با تغذیه با شیر مادر نوزادان وجود دارد به عنوان مثال :

خطرات کمتری از عفونت گوش و دستگاه گوارش ، دیابت و چاقی  و همچنین  مادران شیرده  خطر کمتر سرطان پستان و تخمدان انها را تهدید می کند.

کلینیک مایو برخی راهنمایی هایی را به  مادران جدید ارائه  داده است تا بتوانند بهبودی سریعتری از افسردگی پس از زایمان را داشته باشند:

  • انتخاب شیوه زندگی سالم ، از جمله غذا خوردن سالم ، ورزش و اجتناب از الکل

 

  •  انتظارات واقع بینانه

 

  • زمانی را برای خودتان اختصاص دهید

 

  • افکار مثبت داشته باشید

 

  • اجتناب از انزوا

منبع :

MNT


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *