مشکلات فرزند پرروری مدرن

فرزند پروری

 

تحقیقات نشان می دهد فرزند پروری مدرن ،ممکن است مانع رشد مغز شود.

با توجه به تحقیقاتی که اخیرا در یک سمپوزیوم در دانشگاه نوتردام ارائه شده است اعمال اجتماعی و باورهای فرهنگی از زندگی مدرن از رشد عاطفی و مغز سالم در کودکان جلوگیری میکند.

 

ناروازدارسیا ، استاد روانشناسی نوتردام و متخصص در رشد اخلاقی در کودکان می گوید:

“نتایج زندگی برای جوانان آمریکایی به ویژه در مقایسه با 50 سال پیش خیلی بدتر شده است،وی می گوید و چگونگی تجربیات اولیه زندگی می تواند رشد مغز را تحت تاثیر قرار دهد.
اعمال و اعتقادات نادرست در فرهنگ ها به امری عادی تبدیل شده اند از جمله استفاده از فرمول جداسازی نوزادان در اتاق خود و یا اعتقاد به پاسخ با سرعت بیش از حد به نوزاد .

 

شیردهی به نوزادان ، پاسخگویی به گریه، لمس کردن تقریبا ثابت برخی از پرورش شیوه های فرزند پروری آبا و اجدادی است که تاثیر مثبت بر مغز در حال توسعه را نشان داده است که نه تنها شکل دهنده شخصیت است بلکه همچنین به سلامت جسمی و رشد اخلاقی نیز کمک می کند .

 

مطالعات نشان می دهند که پاسخ دادن به موقع به نیازهای نوزاد( نه اینکه تا نوزاد گریه کرد پاسخ دهید) در رشد اگاهی ، اعتماد بنفس ،کنترل تکانه و عکس العمل های مناسب نسبت به موقعیت های استرس زا تاثیر مثبت خواهد داشت.

 

بازی در محیط های آزاد منجر به تاثیر در ظرفیت های اجتماعی و کنترل پرخاشگری و همچنین مجموعه ای از مراقبت های اجتماعی ( تنها بدون حمایت مادر ) پیش بینی کننده IQ و انعطاف پذیری بیشتر و همچنین همدلی می باشد.

 

در ایلات متحده آمریکا 15 % از نوزادان با شیر مادر تغذیه میشود و به جای آغوش مادر کالسکه و صندلی اتومبیل را لمس می کنند و به طور محسوسی بازی های والدین با کودکان کاهش یافته است .

 

 

آیا نتیجه فرعی از این شیوه های مدرن و یا در نتیجه نیروهای دیگر، یک بیماری همه گیر از اضطراب و افسردگی در میان تمام گروه های سنی از جمله کودکان نیست؟

در تحقیقات افزایش نرخ رفتار پرخاشگرانه و بزهکاری در کودکان و کاهش همدلی و رفتار اخلاقی در میان دانشجویان نشان داده شده است.

با این حال، دیگر اقوام و معلمان نیز می تواند تاثیر سودمندی در ایجاد حس امنیت در کودکان داشته باشند.

 

منبع :

sciencedaily

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست
0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x