مشکلات زبان درکودکان با اختلال بیش فعالی متداول است یا خیر ؟

 

گفتار درمانی

در این مطالعه بر روی کودکان بیش فعالی که ممکن است مشکل زبان داشته باشند بررسی هایی انجام شده است.

این تحقیق در موسسه تحقیقات کودکان مرداک در ویکتوریای استرالیا انجام گرفته است و نشان داده شد که 17 % از کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی دچار مشکلات زبان هستند که البته این مشکلات ، زبان بیانی و گفتاری و همچنین زبان درکی ( درک مسائل ) را در بر می گیرد و می تواند چنین مشکلاتی  عملکرد تحصیلی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

حیلی از این کودکان دارای دو یا چند اختلال همراه با بیش فعالی نیز هستند و یکی از آنها اضطراب بوده که همراه بودن مشکلات زبان با اضطراب نیز می تواند مشکلات را بیشتر کند و کیفیت زندیگ آنها را بیشتر کند.

همچنین محققان دریافتند که مشکلات زبان 2.8 برابر در کودکان طیف اوتیسم بیشتر از کودکان با اختلال بیش فعالی هستند.

بهتر در این زمینه از متخصص گفتار در کنار درمان های دیگر استفاده کنید ، دیده شده است که خیلی از مراجعین ترجیح میدهند که ابتدا کودکشان رفتارهای بیش فعالی را ترک گفته و توجه و تمرکزش افزایش یابد اما به عنوان یک کارشناس می توانم این پیشنهاد را بکنم که بهتر است درمان ها را در یک راستا و در کنار هم به کار ببرید تا نتیجه بهتری بگیرید.

منبع :

webmd

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس کودکان بیش فعال و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *