مزیت های تست هوش | روش های ارزیابی هوش

مزایای تست هوش

مطالب زیادی در مورد هوش افراد گفته شده است. عدد به دست آمده در تست های هوش تعیین کننده سطح هوش فرد می باشد. تقریبا هر کس در زندگی خود یک بار مورد تست هوش قرار می گیرد. گرچه منتقدان زیادی تست ها و آزمون های هوش را محکوم کرده اند، اما در عین حال این آزمون ها دارای مزایای زیادی نسبت به دیگر روش های سنجش هوش هستند.

سنجش رفتار

یکی از بهترین نکات مربوط به تست های IQ این استت که این تست ها در واقع به هوش ارتباطی ندارند.  تست IQ یکی از بهترین روش ها برای دریافت یک نمای کلی از رفتار انسان است که پس از آن می تواند بر مبنای سن، نژاد و جنسیت بررسی و تحلیل شود. این مسئله به دانشمندان علوم رفتاری اجازه می دهد تا روند رفتاری را در زمان برگزاری آزمون در گروه های مختلف بررسی کنند. بررسی داده ها به این روش این دیدگاه را برای دانشمندان فراهم می کند که چگونه گروه های مختلف مردم براساس نتایج تست خود یاد می گیرند. این دیدگاه به مربیان کمک می کند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند.

دستاوردهای آموزشی


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

تست IQ معمولا از کودکان در ابتدای شروع مدرسه رفتن آنها گرفته می شود که به عنوان نشانه ای برای چگونگی عملکرد آنها در آموزش استفاده می شود. این تست به عنوان یک شاخص برای معلم ها و مسئولین مدرسه محسوب می شود که بر اسا آن می دانند کودک را در چه کلاسی قرار دهند. کودکی که در این تست نمره خوی دریافت کند، در یک کلاس پیشرفته قرار می گیرد. کودکی که نمره پایینی دریافت کند در کلاسی قرار می گیرد که بتواند بیشترین دریافت آموزشی را داشته باشد. بدون این تست ها کودکان ممکن است در کلاس های نامناسب قرار بگیرند.

مزایای اجتماعی

تست IQ می تواند پتانسیل پیشرفت تحصیلی را شناسایی کند، بنابراین مدارس می توانند دانش آموزان را در موقعیت هایی قرار دهند که از استعدادهای طبیعی خود استفاده کنند. اگر استعدادهای یک کودک به درستی پرورش داده شود، وی پتانسیل بالا بردن مهات های خود را دارد و این امر در درجه اول برای جامعه مفید خواهد بود. به عنوان اگر تست IQ نشان دهد که کودک دارای استعداد در ریاضی و علوم است، علائق و استعدادهای این کودک به وی کمک می کند تا وارد رشته های پزشکی، تحقیق یا مهندسی پزشکی شود. این امر به جامعه کمک می کند تا منبع انسانی مفید و مطابق با استعداد و فعالیت خود داشته باشد و زندکی را برای شهروندان بهتر می سازد.

منبع:

http://www.livestrong.com/article/129676-advantages-iq-tests/

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x