مزایای نور خورشید در بهداشت روانی و دیگر مشکلات

نور

با توجه به مایو کلینیک ، کاهش قرار گرفتن در معرض نور خورشید با کاهش سروتونین که می تواند منجر به اختلال اضطراب فضلی همراه است شود. شما به احتمال بیشتری در فصل زمستان که روزهای کوتاه و شب های بلندتری دارد به مشکلات اضطراب فصلی منجر خواهد شد.

یکی از درمان های اختلال افسردگی فصلی نور درمانی است که همچنین به عنوان فتوتراپی شناخته شده است. دکتر می تواند مراجع را برای استفاده از یک جعبه نور ویژه طراحی شده برای تحریک مغز به ترشح سروتونین و کاهش تولید ملاتونین بیش از حد توصیه می شود.
در معرض آفتاب قرار گرفتن همچنین می تواند افراد مبتلا به افسردگی فصلی و اختلال ملال پیش از قاعدگی و زنان باردار مبتلا به افسردگی بهبود بخشد. اختلالات مربوط به اضطراب و حملات هراس نیز با تغییر فصول و کاهش نور خورشید مرتبط است.

اثرات ناشی از نور سروتونین توسط نور خورشید از طریق تحریک چشم به ویژه مناطق خاص در شبکیه چشم باعث انتشار سروتونین میشود.

مزایای خورشید فراتر از فقط مبارزه با استرس است ،قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش B در اشعه خورشید باعث می شود پوست ویتامین جذب کند .
ویتامین D ساخته شده با تشکر به خورشید نیز نقش مهمی در سلامت استخوان ایفا می کند. سطوح پایین ویتامین D به نرمی استخوان در کودکان و بیماری های پوکی استخوان و نرمی استخوان در ارتباط است.

اگرچه نور خورشید بیش از حد می تواند درایجاد سرطان پوست نقش داشته باشد، مقدار متوسط ​​از نور خورشید دارای مزایای پیشگیرانه سرطان است به ویژه برایکسانی که در مناطقی زندگی می کنند که با آفتاب کمتر مواجه هستند ،. این سرطان عبارتند از:

سرطان روده بزرگ
لنفوم هوچکین
سرطان تخمدان
سرطان پانکراس
سرطان پروستات

 

همچنین پزشکان قرار گرفتن در معرض اشعه UV را برای درمان پسوریازیس، اگزما، زردی و آکنه توصیه می کنند. در حالی که نور درمانی برای همه مناسب نیست.
مطالعات تحقیقاتی مقدماتی از نور خورشید به عنوان یک درمان بالقوه برای تعدادی از مشکلات را موثر دانسته اند از جمله :
آرتریت روماتوئید
لوپوس
بیماری های التهابی روده
تیروئید

با این حال، تحقیقات بیشتری باید انجام شود .

 

منبع :

healthlin

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *